1z6l5061-20210927-TargiKielce-SacroExpo.jpg
Wystawa Sacroexpo z ważnymi Patronatami Honorowymi

Wystawa Sacroexpo z ważnymi Patronatami Honorowymi

14 lutego 2022
JE abp Wojciech Polak Prymas Polski oraz JE abp Michał Janocha Przewodniczący Rady ds. Kultury i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego KEP objęli Patronatem Honorowym 23. edycję Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów.

Tegoroczna 23. edycja Wystawy SACROEXPO odbędzie się pod honorowym patronatem dostojników duchownych. Chęć objęcia patronatem kieleckiej wystawy sakralnej wyrazili: JE Arcybiskup Wojciech Polak, Prymas Polski oraz Przewodniczący Rady ds. Kultury i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego KEP, Biskup Pomocniczy Archidiecezji Warszawskiej - Michał Janocha.

Wystawa SACROEXPO to okazja do wyróżnienia wybitnych artystów, którzy przyczyniają się do rozwoju sztuki zbliżając ludzi do Boga. Medal Papieskiej Rady ds. Kultury przyznano już 30. laureatom, w tym m.in. Ennio Morricone, Krzysztof Zanussi, Krzysztof Penderecki, Antonina Krzysztoń, Wojciech Kilar, Wincenty Kućma, Paweł Łukaszewski, Leszek Sosnowski, Jerzy Skąpski i Ernest Bryll.

Ubiegłoroczna edycja Wystawy Sacroexpo, która odbyła się we wrześniu, zgromadziła 172 firmy z 8 krajów i przyciągnęła 2 500 gości. Na XXIII Międzynarodową Wystawę Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO zapraszamy już od 6 do 8 czerwca 2022 roku.

(MCh)

Polecane aktualności
20 czerwca 2022
W Bolonii we Włoszech trwa Międzynarodowa Wystawa Produktów i Usług dla Świata Religii DEVOTIO. Podczas trzydniowego wydarzenia reprezentacja Targów Kielce promuje wystawę SACROEXPO. Współpraca pomiędzy włoskimi targami a kieleckim ośrodkiem wystawienniczym trwa od 2016 roku.
08 czerwca 2022
Wielu duchownych i pracowników wzięło udział w Konsulcie Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce podczas targów Sacroexpo w Kielcach. Mowa była między innymi o karach za  niewłaściwe zarządzanie majątkiem kościelnym, sposobach na ustrzeżenie się przed oszustem, czy zastosowaniu zielonej energii.
07 czerwca 2022
Drugiego i trzeciego dnia targów Sacroexpo, odbyło się losowanie zwycięzców w loterii konkursowej w kategorii księża i zakonnicy oraz siostry zakonne.
07 czerwca 2022
Przedmioty sprzed tysiącleci, jak gwoździe, kości, grot, czy naczynia mogą wszyscy chętni zobaczyć na wystawie Ars Eucharistica, czyli  sztuka w służbie Eucharystii. To wystawa organizowana podczas trwających targów Sacroexpo przez Muzeum Diecezjalne w Kielcach oraz Galerię Prima Porta Antiquities. Każdy po rejestracji może je bezpłatnie podziwiać jeszcze we wtorek do godziny 17 i w środę od 9 do 16.
07 czerwca 2022
Równolegle podczas targów branży sakralnej w Targach Kielce odbyły się cztery spotkania tematyczne z udziałem zaproszonych gości: florystki, konserwatora zabytków, przedstawicieli policji, straży pożarnej i biura ubezpieczeniowego.
07 czerwca 2022
Na Wystawie Sacroexpo można nabyć wyjątkowe obrazy o tematyce sakralnej, a pieniądze z ich sprzedaży zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom z Afryki.
06 czerwca 2022
W tegorocznej Wystawie Sacroexpo bierze udział 170 Wystawców z 7 krajów. Zaprezentowali oni szeroką ofertę, dzięki której każdy Zwiedzający targi znajdzie coś dla siebie.
06 czerwca 2022
Uroczystość otwarcia 23. Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO dostarczyła wielu emocji, nie tylko nagrodzonym, ale i zgromadzonej publiczności.