099A1151.jpg
Obrazy Eliasza Dyrowa i Daniela Greena do kupienia na Sacroexpo.

Kupując obraz na Wystawie Sacroexpo, pomagasz dzieciom z Afryki!

07 czerwca 2022
Na Wystawie Sacroexpo można nabyć wyjątkowe obrazy o tematyce sakralnej, a pieniądze z ich sprzedaży zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom z Afryki.

Znany, ukraiński twórca Eliasz Dyrow i polonijny artysta Daniel Green prezentują swoje dzieła na tegorocznej Wystawie Sacroexpo w Targach Kielce. Na stoisku nr D-139 Stowarzyszenia Sztuki Patriotycznej "Dzwon Zygmunt" można kupić wyjątkowe obrazy, a środki pieniężne ze sprzedanych dzieł trafią do potrzebujących dzieci z Afryki. Na prezentowanych dziełach można odnaleźć wizerunki świętych m.in. Jana Pawła II oraz kardynała Stefana Wyszyńskiego.  Wszystkie obrazy pozostające w tematyce sakralnej mogą stanowić idealny element dekoracyjny domu.

- Malujemy farbami olejnymi. Największy obraz ma rozmiar 160 na 300 centymetrów, ale mamy też mniejsze płótna, typowo dla domów. Malujemy obrazy z wizerunkami błogosławionych, świętych,  nadajemy nowe spojrzenie na sceny z życia Jezusa, ale mamy też obrazy nieoczywiste, zmuszające do zastanowienia, zanurzenia się we własne emocje - mówią Eliasz Dyrow i Daniel Green ze Stowarzyszenia Sztuki Patriotycznej "Dzwon Zygmunta". - Dochód ze sprzedaży przeznaczymy na misję w Kenii, którą od dawna wspieramy. Z naszą pomocą powstała już tam szkoła, a kolejne potrzeby są ogromne.

Ceny obrazów wynoszą od tysiąca do pięciu tysięcy złotych. Największy obraz o wymiarach 160 x 300 cm z wizerunkiem błogosławionego kosztuje 12 tys. złotych.

Wystawa Sacroexpo potrwa do środy, 8 czerwca. Wstęp bezpłatny po wcześniejszej rejestracji: https://www.targikielce.pl/sacroexpo/rejestracja-zwiedzajacych

(MCh)

Polecane aktualności
20 czerwca 2022
W Bolonii we Włoszech trwa Międzynarodowa Wystawa Produktów i Usług dla Świata Religii DEVOTIO. Podczas trzydniowego wydarzenia reprezentacja Targów Kielce promuje wystawę SACROEXPO. Współpraca pomiędzy włoskimi targami a kieleckim ośrodkiem wystawienniczym trwa od 2016 roku.
08 czerwca 2022
Wielu duchownych i pracowników wzięło udział w Konsulcie Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce podczas targów Sacroexpo w Kielcach. Mowa była między innymi o karach za  niewłaściwe zarządzanie majątkiem kościelnym, sposobach na ustrzeżenie się przed oszustem, czy zastosowaniu zielonej energii.
07 czerwca 2022
Drugiego i trzeciego dnia targów Sacroexpo, odbyło się losowanie zwycięzców w loterii konkursowej w kategorii księża i zakonnicy oraz siostry zakonne.
07 czerwca 2022
Przedmioty sprzed tysiącleci, jak gwoździe, kości, grot, czy naczynia mogą wszyscy chętni zobaczyć na wystawie Ars Eucharistica, czyli  sztuka w służbie Eucharystii. To wystawa organizowana podczas trwających targów Sacroexpo przez Muzeum Diecezjalne w Kielcach oraz Galerię Prima Porta Antiquities. Każdy po rejestracji może je bezpłatnie podziwiać jeszcze we wtorek do godziny 17 i w środę od 9 do 16.
07 czerwca 2022
Równolegle podczas targów branży sakralnej w Targach Kielce odbyły się cztery spotkania tematyczne z udziałem zaproszonych gości: florystki, konserwatora zabytków, przedstawicieli policji, straży pożarnej i biura ubezpieczeniowego.
06 czerwca 2022
W tegorocznej Wystawie Sacroexpo bierze udział 170 Wystawców z 7 krajów. Zaprezentowali oni szeroką ofertę, dzięki której każdy Zwiedzający targi znajdzie coś dla siebie.
06 czerwca 2022
Uroczystość otwarcia 23. Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO dostarczyła wielu emocji, nie tylko nagrodzonym, ale i zgromadzonej publiczności.
06 czerwca 2022
Wystawy historycznych przedmiotów liturgicznych oraz ikon z różnych miejsc, loteria, w której wygraną jest wycieczka pielgrzymkowa oraz spotkania poświęcone m.in. termomodernizacji, zielonej energii oraz wystrojowi kościoła – te i wiele więcej wydarzeń towarzyszących przygotowano dla Zwiedzających rozpoczynającą się właśnie Wystawę Sacroexpo w Targach Kielce. Targi potrwają do środy, 8 czerwca 2022 roku.