099A0766.JPG
Wystawę Sacroexpo czas zacząć!

Czas się spotkać ze sztuką podczas tegorocznej Wystawy Sacroexpo!

06 czerwca 2022
Wystawy historycznych przedmiotów liturgicznych oraz ikon z różnych miejsc, loteria, w której wygraną jest wycieczka pielgrzymkowa oraz spotkania poświęcone m.in. termomodernizacji, zielonej energii oraz wystrojowi kościoła – te i wiele więcej wydarzeń towarzyszących przygotowano dla Zwiedzających rozpoczynającą się właśnie Wystawę Sacroexpo w Targach Kielce. Targi potrwają do środy, 8 czerwca 2022 roku.

W tegorocznej edycji Wystawy Sacroexpo bierze udział 170 Wystawców z 7 krajów : z Austrii, Chorwacji, Hiszpanii, Słowenii, Ukrainy, Włoch oraz Polski. Na targowych stoiskach będzie można znaleźć dewocjonalia, gadżety i akcesoria religijne, rzeźby, ikony, barwne witraże, a także najnowsze pozycje książkowe czołowych wydawnictw katolickich. Nie zabraknie również prezentacji najnowszych rozwiązań wykorzystywanych w obiektach sakralnych, elementów wyposażenia kościołów, konfesjonałów, organów,  aż po wysokiej jakości akcesoria czy szaty liturgiczne.

Goście targów Sacroexpo będą mogli podziwiać Wystawę Ars Eucharistica organizowaną przez Muzeum Diecezjalne w Kielcach i galerię Prima Porta Antiquities z Warszawy, na której przedstawiona zostanie historia przedmiotów liturgicznych, aż po współczesność.  Na Wystawie po raz pierwszy publicznie zaprezentowane zostanie odwzorowanie obrazu Jana Brueghla Starszego Madonny z Dzieciątkiem otoczonej girlandą kwiatów, który znajduje się w klasztorze sióstr Norbertanek w Ibramowicach. Co znaczy, że na co dzień nie można go oglądać. To wyjątkowo efektowny wizerunek Maryjny, który składa się z wielu elementów. W girlandzie można znaleźć około trzydzieści gatunków kwiatów w różnych odmianach, drobne owady, perły, muszle i rozgwiazdy. Symbolika obrazu jest bardzo głęboka. Znajdujemy w nim nawiązanie do treści chrystologicznych.

Druga z ekspozycji pn. "Światło ikony w fotografii Antoniego Myśliwca" poświęcona będzie zabytkowym i współczesnym ikonom z różnych miejsc. W kieleckim ośrodku wystawienniczym będzie można znaleźć również miejsce do modlitwy i wyciszenia, a to za sprawą oratorium ikonograficzne organizowanego przez Szkołę Pisania Ikon z Centrum Duszpasterskie Wesoła54. Wystawie Sacroexpo towarzyszą również loteria dla osób konsekrowanych oraz spotkania dla sekretarzy, ekonomów, proboszczów i administratorów obiektów sakralnych poświęcone m.in. termomodernizacji i zielonej energii oraz wystrojowi kościoła. W spotkaniach będą uczestniczyć zaproszeni goście w tym m.in. florystka, konserwator zabytku, przedstawiciele straży pożarnej i policji oraz ubezpieczyciel.

Zapraszamy już od 6 do 8 czerwca 2022 roku do Targów Kielce!

Wstęp na targi jest bezpłatny. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja na stronie Targów Kielce: https://www.targikielce.pl/sacroexpo/rejestracja-zwiedzajacych

Zarejestrować się można również na miejscu w czasie trwania targów.

(MCh)

Polecane aktualności
20 czerwca 2022
W Bolonii we Włoszech trwa Międzynarodowa Wystawa Produktów i Usług dla Świata Religii DEVOTIO. Podczas trzydniowego wydarzenia reprezentacja Targów Kielce promuje wystawę SACROEXPO. Współpraca pomiędzy włoskimi targami a kieleckim ośrodkiem wystawienniczym trwa od 2016 roku.
08 czerwca 2022
Wielu duchownych i pracowników wzięło udział w Konsulcie Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce podczas targów Sacroexpo w Kielcach. Mowa była między innymi o karach za  niewłaściwe zarządzanie majątkiem kościelnym, sposobach na ustrzeżenie się przed oszustem, czy zastosowaniu zielonej energii.
07 czerwca 2022
Drugiego i trzeciego dnia targów Sacroexpo, odbyło się losowanie zwycięzców w loterii konkursowej w kategorii księża i zakonnicy oraz siostry zakonne.
07 czerwca 2022
Przedmioty sprzed tysiącleci, jak gwoździe, kości, grot, czy naczynia mogą wszyscy chętni zobaczyć na wystawie Ars Eucharistica, czyli  sztuka w służbie Eucharystii. To wystawa organizowana podczas trwających targów Sacroexpo przez Muzeum Diecezjalne w Kielcach oraz Galerię Prima Porta Antiquities. Każdy po rejestracji może je bezpłatnie podziwiać jeszcze we wtorek do godziny 17 i w środę od 9 do 16.
07 czerwca 2022
Równolegle podczas targów branży sakralnej w Targach Kielce odbyły się cztery spotkania tematyczne z udziałem zaproszonych gości: florystki, konserwatora zabytków, przedstawicieli policji, straży pożarnej i biura ubezpieczeniowego.
07 czerwca 2022
Na Wystawie Sacroexpo można nabyć wyjątkowe obrazy o tematyce sakralnej, a pieniądze z ich sprzedaży zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom z Afryki.
06 czerwca 2022
W tegorocznej Wystawie Sacroexpo bierze udział 170 Wystawców z 7 krajów. Zaprezentowali oni szeroką ofertę, dzięki której każdy Zwiedzający targi znajdzie coś dla siebie.
06 czerwca 2022
Uroczystość otwarcia 23. Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO dostarczyła wielu emocji, nie tylko nagrodzonym, ale i zgromadzonej publiczności.