IMG-20220607-110006.jpg
O najczęstszych metodach oszustw w prelekcji lokalnych policjantów.

Tematyczne spotkania podczas Wystawy Sacroexpo

07 czerwca 2022
Równolegle podczas targów branży sakralnej w Targach Kielce odbyły się cztery spotkania tematyczne z udziałem zaproszonych gości: florystki, konserwatora zabytków, przedstawicieli policji, straży pożarnej i biura ubezpieczeniowego.

Spotkania tematyczne dla sekretarzy, ekonomów, proboszczów i administratorów obiektów sakralnych zorganizowane zostały drugiego dnia Wystawy Sacroexpo, we wtorek, 7 czerwca.

Jedno ze spotkań poświęcono zagadnieniom związanym z termomodernizacją i zieloną energią. Prowadzący omówili obecne projekty dot. poprawy efektywności energetycznej w budynkach, a także przedstawili działania pozwalające zmniejszyć zużycie energii w budynkach. Wprowadzone zmiany będą przeprowadzone w sposób bezpieczny dla obiektów zabytkowych.

W panelu dot. dbałości o liturgię i wystrój kościoła wzięła udział Beata Tokarska-Wójcik, międzynarodowy mistrz Florystyki, właścicielka Pracowni Artystyczno-Florystycznej Kwiatowa Pasja w Kielcach, która podkreśliła jakie znaczenie w kulturze chrześcijańskiej ma sztuka układania kwiatów. Drugą z prowadzących była Joanna Modras - Świętokrzyski Wojewódzki Konserwator Zabytków, która omówiła najważniejsze zasady dot. ochrony i opieki nad zabytkiem.

O tym jak zadbać o obiekty zakonne i kościelne opowiedzieli przedstawiciele straży pożarnej i biura ubezpieczeniowego. St. bryg. Sławomir Pietrzykowski - Naczelnik Wydziału Kontrolno-Rozpoznawczego Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach w prezentacji "Bezpieczeństwo pożarowe obiektów sakralnych” omówił obowiązki zarządców obiektów sakralnych, przedstawił jakie znaczenie ma konserwacja urządzeń przeciwpożarowych i jakie są obowiązujące normy i wymagania dot. dokumentacji technicznej.

W panelu poświęconym oszustwom przedstawiciele Komendy Głównej i Wojewódzkiej Policji omówili najczęstsze stosowane metody oszustw: „na urzędnika”, „na pracownikach banku” oraz „na policjanta”

Wystawa Sacroexpo potrwa do środy, 8 czerwca. Wstęp bezpłatny, po wcześniejszej rejestracji: https://www.targikielce.pl/sacroexpo/rejestracja-zwiedzajacych

(MCh)

Polecane aktualności
20 czerwca 2022
W Bolonii we Włoszech trwa Międzynarodowa Wystawa Produktów i Usług dla Świata Religii DEVOTIO. Podczas trzydniowego wydarzenia reprezentacja Targów Kielce promuje wystawę SACROEXPO. Współpraca pomiędzy włoskimi targami a kieleckim ośrodkiem wystawienniczym trwa od 2016 roku.
08 czerwca 2022
Wielu duchownych i pracowników wzięło udział w Konsulcie Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce podczas targów Sacroexpo w Kielcach. Mowa była między innymi o karach za  niewłaściwe zarządzanie majątkiem kościelnym, sposobach na ustrzeżenie się przed oszustem, czy zastosowaniu zielonej energii.
07 czerwca 2022
Drugiego i trzeciego dnia targów Sacroexpo, odbyło się losowanie zwycięzców w loterii konkursowej w kategorii księża i zakonnicy oraz siostry zakonne.
07 czerwca 2022
Przedmioty sprzed tysiącleci, jak gwoździe, kości, grot, czy naczynia mogą wszyscy chętni zobaczyć na wystawie Ars Eucharistica, czyli  sztuka w służbie Eucharystii. To wystawa organizowana podczas trwających targów Sacroexpo przez Muzeum Diecezjalne w Kielcach oraz Galerię Prima Porta Antiquities. Każdy po rejestracji może je bezpłatnie podziwiać jeszcze we wtorek do godziny 17 i w środę od 9 do 16.
07 czerwca 2022
Na Wystawie Sacroexpo można nabyć wyjątkowe obrazy o tematyce sakralnej, a pieniądze z ich sprzedaży zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom z Afryki.
06 czerwca 2022
W tegorocznej Wystawie Sacroexpo bierze udział 170 Wystawców z 7 krajów. Zaprezentowali oni szeroką ofertę, dzięki której każdy Zwiedzający targi znajdzie coś dla siebie.
06 czerwca 2022
Uroczystość otwarcia 23. Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO dostarczyła wielu emocji, nie tylko nagrodzonym, ale i zgromadzonej publiczności.
06 czerwca 2022
Wystawy historycznych przedmiotów liturgicznych oraz ikon z różnych miejsc, loteria, w której wygraną jest wycieczka pielgrzymkowa oraz spotkania poświęcone m.in. termomodernizacji, zielonej energii oraz wystrojowi kościoła – te i wiele więcej wydarzeń towarzyszących przygotowano dla Zwiedzających rozpoczynającą się właśnie Wystawę Sacroexpo w Targach Kielce. Targi potrwają do środy, 8 czerwca 2022 roku.