DSC00043.JPG

O oszustwach i zielonej energii podczas Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich na targach SACROEXPO

08 czerwca 2022
Wielu duchownych i pracowników wzięło udział w Konsulcie Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce podczas targów Sacroexpo w Kielcach. Mowa była między innymi o karach za  niewłaściwe zarządzanie majątkiem kościelnym, sposobach na ustrzeżenie się przed oszustem, czy zastosowaniu zielonej energii.

Targi branży sakralnej w Kielcach były miejscem szkoleń  duchownych z całej Polski. Z dużym zainteresowaniem spotkała się Konsulta Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich.

 

– Całe spotkanie ekonomiczne, oprócz aspektu prawnego, który wynika z dokumentów kongregacji Instytutu Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń  Życia Apostolskiego „Ekonomia w służbie charyzmatu i misji” oraz zmienionej treści Księgi Sankcji Kodeksu Prawa Kanonicznego, która przewiduje też kary za niewłaściwe zarządzanie majątkiem kościelnym i zakonnym, nasze spotkanie dotyczy  efektywnego zarządzania, bezpieczeństwa zakonnych, czy kościelnych pieniędzy, ustrzeżenia się przed wszelkiego rodzaju oszustwami - mówi ojciec Robert Wawrzyniecki, dyrektor Forum Współpracy Międzyzakonnej.

 

Były tematy związane z ekologią. - Zarówno z przygotowaniem tak zwanych podstaw prosumenta wirtualnego, wykorzystania fotowoltaiki, elektromobilności, wykorzystania nawet wodoru  przez Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie, studia MBA dla ekonomów, żeby podwyższyć kompetencje, i różnego rodzaju liderów kościelnych.  Ale także mówimy o prostych rzeczach, jak na przykład paczkomaty, czy oprogramowanie, które jest potrzebne do naszego normalnego funkcjonowania - uściśla ojciec Robert Wawrzyniecki.

 

Polecane aktualności
20 czerwca 2022
W Bolonii we Włoszech trwa Międzynarodowa Wystawa Produktów i Usług dla Świata Religii DEVOTIO. Podczas trzydniowego wydarzenia reprezentacja Targów Kielce promuje wystawę SACROEXPO. Współpraca pomiędzy włoskimi targami a kieleckim ośrodkiem wystawienniczym trwa od 2016 roku.
07 czerwca 2022
Drugiego i trzeciego dnia targów Sacroexpo, odbyło się losowanie zwycięzców w loterii konkursowej w kategorii księża i zakonnicy oraz siostry zakonne.
07 czerwca 2022
Przedmioty sprzed tysiącleci, jak gwoździe, kości, grot, czy naczynia mogą wszyscy chętni zobaczyć na wystawie Ars Eucharistica, czyli  sztuka w służbie Eucharystii. To wystawa organizowana podczas trwających targów Sacroexpo przez Muzeum Diecezjalne w Kielcach oraz Galerię Prima Porta Antiquities. Każdy po rejestracji może je bezpłatnie podziwiać jeszcze we wtorek do godziny 17 i w środę od 9 do 16.
07 czerwca 2022
Równolegle podczas targów branży sakralnej w Targach Kielce odbyły się cztery spotkania tematyczne z udziałem zaproszonych gości: florystki, konserwatora zabytków, przedstawicieli policji, straży pożarnej i biura ubezpieczeniowego.
07 czerwca 2022
Na Wystawie Sacroexpo można nabyć wyjątkowe obrazy o tematyce sakralnej, a pieniądze z ich sprzedaży zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom z Afryki.
06 czerwca 2022
W tegorocznej Wystawie Sacroexpo bierze udział 170 Wystawców z 7 krajów. Zaprezentowali oni szeroką ofertę, dzięki której każdy Zwiedzający targi znajdzie coś dla siebie.
06 czerwca 2022
Uroczystość otwarcia 23. Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO dostarczyła wielu emocji, nie tylko nagrodzonym, ale i zgromadzonej publiczności.
06 czerwca 2022
Wystawy historycznych przedmiotów liturgicznych oraz ikon z różnych miejsc, loteria, w której wygraną jest wycieczka pielgrzymkowa oraz spotkania poświęcone m.in. termomodernizacji, zielonej energii oraz wystrojowi kościoła – te i wiele więcej wydarzeń towarzyszących przygotowano dla Zwiedzających rozpoczynającą się właśnie Wystawę Sacroexpo w Targach Kielce. Targi potrwają do środy, 8 czerwca 2022 roku.