099A0790.JPG

Wszystko dla Parafian na Sacroexpo!

06 czerwca 2022
W tegorocznej Wystawie Sacroexpo bierze udział 170 Wystawców z 7 krajów. Zaprezentowali oni szeroką ofertę, dzięki której każdy Zwiedzający targi znajdzie coś dla siebie.

W Targach Kielce można zakupić szeroki asortyment gadżetów i pamiątek religijnych w promocyjnych cenach: breloczki, magnesy na lodówkę, poduszki z napisami, filiżanki z motywami religijnymi, pamiątki okolicznościowe np. na chrzest, różańce z drzewa oliwnego produkcji chorwackiej, różańce z lawy wulkanicznej, a także opłatki wigilijne z dużym rabatem od producenta. Wśród produktów sakralnych nie brakuje odlewów żywicznych, ikon wypalanych w drewnie oraz wypukłych obrazów. Ceramika drewniana i żywiczna to seria nowatorskich produktów sakralnych opracowanych według autorskiej technologii.

Zwiedzający targi Sacroexpo mogą zapoznać się z najnowszymi pozycjami książkowymi czołowych wydawnictw katolickich. Wydawnictwo Jedność oferuje m.in. książki religijne dla dzieci, a także wyjątkowe wydanie Nowego Testamentu ilustrowanego mozaikami z Bazyliki św. Marka w Wenecji.

Dla wszystkich, którzy nie mają jeszcze planów wakacyjnych, obecne na Wystawie Sacroexpo biura pielgrzymkowe przygotowały szeroką ofertę wycieczek. Wśród nich jest Biuro Pielgrzymkowo-Turystyczne ARKUS zajmujące się organizacją pielgrzymek krajowych i międzynarodowych. Na stoisku Franciszkańskiego Biura Turystyczno-Pielgrzymkowego Patron Travel odbywa się loteria konkursowa dla osób konsekrowanych, w której nagrodą jest wycieczka do Medziugorie.

Zioła na dobry nastrój i koncentrację, herbatka i cukier konopny, galaretki w cukrze „Boguchwałki” oraz krówki z sentencjami, to część smakołyków, jakich można spróbować w Targach Kielce.

Tegoroczne otwarcie Wystawy Sacroexpo uświetnił występ dziecięcego zespołu Józefowe Kwiatki działającego przy kościele św. Józefa Robotnika w Kielcach. Na stoisku firmy Viscount Organy Cyfrowe będzie można zobaczyć i usłyszeć dwa występy na żywo: duet na trąbce oraz na organach.  

Do Targów Kielce zapraszamy od 6 do 8 czerwca 2022 roku. Wstęp na Wystawę bezpłatny, po wcześniejszej rejestracji poprzez stronę Targów Kielce: https://www.targikielce.pl/sacroexpo/rejestracja-zwiedzajacych lub na miejscu w dniu wydarzenia.

(MCh)

Polecane aktualności
20 czerwca 2022
W Bolonii we Włoszech trwa Międzynarodowa Wystawa Produktów i Usług dla Świata Religii DEVOTIO. Podczas trzydniowego wydarzenia reprezentacja Targów Kielce promuje wystawę SACROEXPO. Współpraca pomiędzy włoskimi targami a kieleckim ośrodkiem wystawienniczym trwa od 2016 roku.
08 czerwca 2022
Wielu duchownych i pracowników wzięło udział w Konsulcie Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce podczas targów Sacroexpo w Kielcach. Mowa była między innymi o karach za  niewłaściwe zarządzanie majątkiem kościelnym, sposobach na ustrzeżenie się przed oszustem, czy zastosowaniu zielonej energii.
07 czerwca 2022
Drugiego i trzeciego dnia targów Sacroexpo, odbyło się losowanie zwycięzców w loterii konkursowej w kategorii księża i zakonnicy oraz siostry zakonne.
07 czerwca 2022
Przedmioty sprzed tysiącleci, jak gwoździe, kości, grot, czy naczynia mogą wszyscy chętni zobaczyć na wystawie Ars Eucharistica, czyli  sztuka w służbie Eucharystii. To wystawa organizowana podczas trwających targów Sacroexpo przez Muzeum Diecezjalne w Kielcach oraz Galerię Prima Porta Antiquities. Każdy po rejestracji może je bezpłatnie podziwiać jeszcze we wtorek do godziny 17 i w środę od 9 do 16.
07 czerwca 2022
Równolegle podczas targów branży sakralnej w Targach Kielce odbyły się cztery spotkania tematyczne z udziałem zaproszonych gości: florystki, konserwatora zabytków, przedstawicieli policji, straży pożarnej i biura ubezpieczeniowego.
07 czerwca 2022
Na Wystawie Sacroexpo można nabyć wyjątkowe obrazy o tematyce sakralnej, a pieniądze z ich sprzedaży zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom z Afryki.
06 czerwca 2022
Uroczystość otwarcia 23. Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO dostarczyła wielu emocji, nie tylko nagrodzonym, ale i zgromadzonej publiczności.
06 czerwca 2022
Wystawy historycznych przedmiotów liturgicznych oraz ikon z różnych miejsc, loteria, w której wygraną jest wycieczka pielgrzymkowa oraz spotkania poświęcone m.in. termomodernizacji, zielonej energii oraz wystrojowi kościoła – te i wiele więcej wydarzeń towarzyszących przygotowano dla Zwiedzających rozpoczynającą się właśnie Wystawę Sacroexpo w Targach Kielce. Targi potrwają do środy, 8 czerwca 2022 roku.