6505315c76a9561e7ec.JPG

Wszystko o izolacjach i efektywności energetycznej w Targach Kielce

26 lutego 2019
Konferencja Naukowo-Techniczna „ HEAT NOT LOST” odbyła się już po raz czwarty. Na sali zgromadziła wielu zainteresowanych.

Polskiej Organizacji Wspierania Efektywności Energetycznej i Rozwoju, która jest pomysłodawcą konferencji udało się pozyskać do grona prelegentów specjalistów z polski i zagranicy. Całość spotkania podzielono na trzy segmenty. Pierwszy traktował o wytwarzaniu energii elektrycznej i ciepła w wysokosprawnej kogeneracji. Głos zabrali dr Marek Sutkowski z Horus Energia, który poruszył temat układów wysokosprawnej kogeneracji – rozwiązania techniczne zapewniające niezawodną i stabilną pracę. O aktualnym systemie wsparcia produkcji energii elektrycznej w wysokosprawnej kogeneracji mówiła Ewelina Boronowska, jako przedstawiciel głównego organizatora czyli POWEEiR. Natomiast Arkadiusz Jatczak z firmy Librac, który poruszył temat odzysku energii cieplnej do produkcji chłodu i energii elektrycznej z instalacji kogeneracyjnych i technologicznych w przemyśle.

               Drugi z paneli mówił o poprawie efektywności energetycznej urządzeń i instalacji wykorzystywanych w procesach przemysłowych. Między innymi mówiono o tym, gdzie szukać oszczędności energii w przedsiębiorstwie (Piotr Krajewski z Heat not Lost). A także o instalacjach odzysku ciepła od maszyn i procesów produkcyjnych ( Mateusz Bartczak z I-Serwis ASFI) i energooszczędnych rozwiązaniach w technice pompowej (Marcin Gańko z KSB Pompy i Armatura) oraz wielu innych zagadnieniach.

Ostatni z paneli, które odbyły się podczas konfernecji w Targach Kielce dotyczyć będzie izolacji instalacji przemysłowych. Specjaliści dowodzili, czy izolacja to działanie efektywne czy jedynie efektowne. Michał Grzegorczyk z firmy Rockwool Polska udowadniał natomiast na podstawie case study konkretne oszczędności idące w tysiące złotych i zaoszczędzone kilowaty. O wysokotemperaturowych izolachach przemysłowych opowiadał Michał Nękanowicz z PAROC Polska. A Luis Lopez Brunner z European Industrial Insulation Foundation zabrał głos w temacie “Digital energy efficiency self – inspection tool for insulation work”. Mówiono również o szkoleniu nowych specjalistów.

KK

Polecane aktualności
03 stycznia 2019
Czwarta edycja Międzynarodowych Targów Izolacji Przemysłowych 4INSULATION przed nami. Wydarzenie po raz pierwszy odbędzie się w Targach Kielce w dniach 27-28 luty 2019r.
17 stycznia 2019
MABI AG to szwajcarska firma, która od 1969 roku wytwarza maszyny dla podmiotów z sektora materiałów izolacyjnych oraz maszyny do obróbki blachy. Stoisko firmy będzie można odwiedzić między 27 a 28 lutego w podczas targów 4Insulation.
23 stycznia 2019
ROCWOOL to kolejna firma, z której ofertą będą mogli zapoznać się zwiedzający targów 4Insulation. Wystawa odbywa się po raz pierwszy w Targach Kielce, równolegle z targami ENEX oraz EKOTECH.
30 stycznia 2019
Podczas wystawy 4Insulation, która odbędzie się między 27 a 28 lutego w Targach Kielce, zostanie zorganizowana IV Konferencja Naukowo – Techniczna HEAT not LOST. Jej pomysłodawcą jest Polska Organizacja Wspierania Efektywności Energetycznej i Rozwoju.
05 lutego 2019
MTR IZO to polska firma współpracująca z wieloma producentami z branży izolacyjnej. Podczas targów 4Insulation, zaprezentuje szeroką ofertę, z którą będzie można zapoznać się już między 27 a 28 lutego w Targach Kielce.
08 lutego 2019
Firma JH Ziegler jest dostawcą specjalistycznych włóknin igłowanych, laminowanych i wielowarstwowych, które znajdą szereg zastosowań. Z ofertą firmy będzie można zapoznać się podczas targów 4Insulation.
19 lutego 2019
Kolejny wystawca salonu 4Insulation, które rozpoczynają się 27 lutego w Targach Kielce jest międzynarodowa firma Tinsmith & Insulation. Wydarzenie potrwa do 28 lutego.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy