6505315c76a9561e7ec.JPG

Wszystko o izolacjach i efektywności energetycznej w Targach Kielce

26 lutego 2019
Konferencja Naukowo-Techniczna „ HEAT NOT LOST” odbyła się już po raz czwarty. Na sali zgromadziła wielu zainteresowanych.

Polskiej Organizacji Wspierania Efektywności Energetycznej i Rozwoju, która jest pomysłodawcą konferencji udało się pozyskać do grona prelegentów specjalistów z polski i zagranicy. Całość spotkania podzielono na trzy segmenty. Pierwszy traktował o wytwarzaniu energii elektrycznej i ciepła w wysokosprawnej kogeneracji. Głos zabrali dr Marek Sutkowski z Horus Energia, który poruszył temat układów wysokosprawnej kogeneracji – rozwiązania techniczne zapewniające niezawodną i stabilną pracę. O aktualnym systemie wsparcia produkcji energii elektrycznej w wysokosprawnej kogeneracji mówiła Ewelina Boronowska, jako przedstawiciel głównego organizatora czyli POWEEiR. Natomiast Arkadiusz Jatczak z firmy Librac, który poruszył temat odzysku energii cieplnej do produkcji chłodu i energii elektrycznej z instalacji kogeneracyjnych i technologicznych w przemyśle.

               Drugi z paneli mówił o poprawie efektywności energetycznej urządzeń i instalacji wykorzystywanych w procesach przemysłowych. Między innymi mówiono o tym, gdzie szukać oszczędności energii w przedsiębiorstwie (Piotr Krajewski z Heat not Lost). A także o instalacjach odzysku ciepła od maszyn i procesów produkcyjnych ( Mateusz Bartczak z I-Serwis ASFI) i energooszczędnych rozwiązaniach w technice pompowej (Marcin Gańko z KSB Pompy i Armatura) oraz wielu innych zagadnieniach.

Ostatni z paneli, które odbyły się podczas konfernecji w Targach Kielce dotyczyć będzie izolacji instalacji przemysłowych. Specjaliści dowodzili, czy izolacja to działanie efektywne czy jedynie efektowne. Michał Grzegorczyk z firmy Rockwool Polska udowadniał natomiast na podstawie case study konkretne oszczędności idące w tysiące złotych i zaoszczędzone kilowaty. O wysokotemperaturowych izolachach przemysłowych opowiadał Michał Nękanowicz z PAROC Polska. A Luis Lopez Brunner z European Industrial Insulation Foundation zabrał głos w temacie “Digital energy efficiency self – inspection tool for insulation work”. Mówiono również o szkoleniu nowych specjalistów.

KK

Polecane aktualności
27 stycznia 2022
Fischer Polska należy do niemieckiego producenta systemów zamocowań, wyrobów dla przemysłu samochodowego i zabawkarskiego. Grupa Fisher dostarczyła już ponad 1000 wynalazków i opatentowanych rozwiązań technicznych!
26 stycznia 2022
Rozwiązania dla przemysłu oferowane przez firmę MTR IZO znajdują zastosowanie zarówno w dziedzinie: energetyki, ciepłownictwa, odlewni i hutnictwie, jak również we wszystkich gałęziach produkcji z wykorzystaniem parku maszynowego. Z ofertą firmy będzie można zapoznać się podczas targów 4Insulation.
25 stycznia 2022
MABI AG już od ponad 50 lat wytwarza maszyny dla podmiotów z sektora materiałów izolacyjnych oraz maszyny do obróbki blachy. Produkty firmy zostaną zaprezentowane podczas targów 4Insulation w Targach Kielce.
18 stycznia 2022
Już po raz szósty w Targach Kielce odbędzie się konferencja dla branży energetycznej HEAT NOT LOST towarzysząca targom 4INSULATION. Wydarzenie wspiera Wielkopolska Dolina Energii.
24 listopada 2021
Po raz szósty uczestnicy konferencji naukowo-technicznej Heat not Lost będą mieli okazje poszerzyć praktycznej wiedzy z zakresu szerokorozumianej poprawy efektywności energetycznej. Wydarzenie towarzyszy targom 4Insuletion dedykowanym branży izolacji przemysłowych i budowlanych.
18 lutego 2021
Targi Enex to największe w Polsce wydarzenie dedykowane branży odnawialnych źródeł energii. Towarzyszące mu targi 4Insulation to także jedyna w Polsce wystawa skupiająca się wokół izolacji przemysłowych. Pojawienie się firmy na tych wydarzeniach to gwarancja sukcesu. Rozumiemy jednak, że to duży koszt, dlatego podpowiadamy: skorzystaj z dofinansowania klastra LTPP.
17 grudnia 2020
Targi 4INSULATION to jedyne w o Polsce wydarzenie dedykowane branży izolacji przemysłowych. Impreza towarzyszy targom Enex, a te zostały przełożone. Wydarzenia odbędą się między 28 a 29 kwietnia 2021 r..
01 grudnia 2020
V Międzynarodowe Targi Izolacji 4INSULATION to nie tylko doskonała okazja do zaprezentowania swoich materiałów izolacyjnych i usług z nimi związanych, ale także możliwość pozyskiwania strategicznych partnerów biznesowych, podpisywania umów oraz wymiany doświadczeń.