LT15CLASSIC WIDE 2.jpg

Wood-Mizer na targach LAS-EXPO w Kielcach

11 lutego 2020

Tradycją stał się udział firmy Wood-Mizer w targach LAS-EXPO w Kielcach i prezentacja szerokiej gamy produktów.  

Uczestnictwo w targach to dla Wood-Mizer corocznie dobra okazja do zaprezentowania nowości w ofercie. Dla odwiedzających targi to możliwość zobaczenia maszyn podczas pracy, rozmowy ze specjalistami w zakresie ich obsługi i konserwacji oraz skorzystania ze specjalnych ofert promocyjnych. 
LX50.jpg [7.92 MB]

Podczas tegorocznych targów LAS-EXPO w Kielcach zaprezentujemy między innymi:
trak LT20 z systemem hydrauliki, na który w związku z obchodami 30-lecia działalności firmy Wood-Mizer w Europie została przewidziana całoroczna promocja oraz obrzynarkę do desek EG300. Na stoisku o powierzchni blisko 250 m2 przedstawione zostaną nowości z oferty, które dopiero niedawno miały swoje premiery w różnych rejonach świata.  LOGO 30 on white rgb-01.png [168.42 KB]

Trak LT70WIDE HEAVY DUTY – nowość w ofercie, zaprojektowany został w taki sposób, aby sprostać wymaganiom nowoczesnych zakładów przerobu drewna o dużej skali produkcji. Podobnie jak w innych urządzeniach marki Wood-Mizer, zastosowano w nim brzeszczoty wąskotaśmowe, które zapewniają większy zysk z każdej przecieranej kłody. Szersza, niż standardowo dostępna głowica umożliwia cięcie kłód o większej średnicy oraz szerszych desek. Trak LT70WIDE HEAVY DUTY wyposażony jest w wytrzymałe, bardziej masywne, niż standardowo dostępne łoże z dociskiem centralnym, dwiema rolkami poziomowania, dwoma dwukierunkowymi obracakami łańcuchowymi i trzema podwójnymi oporami bocznymi dostępnymi w standardzie.

Przedstawimy także maszynę LT15CLASSIC WIDE, która jest nową wersją znanego już dobrze traka LT15, umożliwiającą przecieranie szerokich kłód o maksymalnej średnicy 90 cm (to aż o 28% więcej od wersji podstawowej) i produkować deski o szerokości do 83 cm. Dzięki zachowaniu sprawdzonych i przetestowanych rozwiązań technicznych zarówno w głowicy jak i w łożu, trak LT15 CLASSIC WIDE zyskuje dodatkową zaletę, która umożliwia nawet niewielkim zakładom obróbkę dużych kłód. W celu zwiększenia produktywności traka można dodatkowo wyposażyć w korowarkę, w pełni elektryczne sterowanie głowicą oraz inne akcesoria.

 

LX50 – to najbardziej przystępny cenowo trak Wood-Mizer. Cięcie przy użyciu LX50 jest niezwykle proste. Manualny załadunek i docisk kłody, regulacja położenia i naciągu brzeszczotu oraz ręczny system posuwu za pomocą korby czynią go naprawdę łatwym w obsłudze. Trak LX50 pakowany jest na jednej palecie, aby zmniejszyć koszty transportu. Korzystając z prostych instrukcji graficznych i wideo każdy jest w stanie złożyć maszynę i zacząć cięcie drewna.

 

Nowością na stoisku będzie także dwugłowicowa rozrzynarka pozioma HR250 – ekonomiczna maszyna, która umożliwia sprawne cięcie kantówek na dwie lub trzy deski w jednym przejściu. Rozrzynarka zaprojektowana została do wysokowydajnej produkcji tarcicy i desek paletowych. Zamontowane dwa poziome brzeszczoty taśmowe w jednej kompaktowej głowicy, napędzane są dwoma silnikami elektrycznymi o mocy 15 kW każdy. HR250 ma solidną i wytrzymałą konstrukcję. Jej prosta budowa i szybkość montażu w miejscu pracy zapewnia elastyczność maszyny w dowolnej konfiguracji linii produkcyjnej.

Czas targów LAS-EXPO będzie także doskonałą okazją do zapoznania się z najmłodszą linią produktów Wood-Mizer – urządzeniami do wtórnej obróbki drewna. Są to urządzenia produkowane w Szwecji od 1980 roku, obecnie pod marką Wood-Mizer. Na stoisku targowym w Kielcach zaprezentujemy najbardziej wydajną czterostronną strugarko-frezarkę – MP360, która pozwala jednocześnie z każdej strony obrabiać materiał o szerokości do 350 mm i wysokości do 160 mm. 

LX50.jpg [7.92 MB] wm_orange_cmyk.png [30.14 KB]

LOGO 30 on white rgb-01.png [168.42 KB] LT20.png [13.63 MB]

Polecane aktualności
10 października 2021
Podczas tegorocznych targów Agrotech zwiedzający mają okazję zapoznać się ze sprzętem i nowościami od wielu zagranicznych i Polskich producentów. Co ciekawego można zobaczyć na Międzynarodowych Targach Techniki Rolniczej oraz Targach Przemysłu Drzewnego i Gospodarski Zasobami Leśnymi?
09 października 2021
Po raz pierwszy Centrum Kongresowe Targów Kielce gości prelegentów i gości Światowego Kongresu Drobiarskiego. Wśród tematów, które podejmują prelegenci znajdują się między perspektywy dla producentów drobiu i jaj, zrównoważony rozwój łańcucha produkcji drobiu czy zarządzanie i dobrostan u stad rodzicielskich brojlerów.
09 października 2021
W drugim dniu Targów AGROTECH zwiedzający mogli spotkać Marlenę i Weronikę z GR.Załogi oraz Matheo780.
08 października 2021
Podczas uroczystej gali wręczono m.in. Puchar Prezesa KRUS oraz Puchar Prezesa Krajowej Rady Izb Rolniczych Wiktora Szmulewicza
08 października 2021
250 wystawców z 9 krajów zaprezentuje najnowszy sprzęt i urządzenia niezbędne w każdym gospodarstwie! Rolnicy z całej polski mogą zwiedzać wyjątkową jesienną wystawę, która zajmuje ponad 10 tysięcy metrów.
06 października 2021
Bloki prefabrykowane Wall Block to idealna alternatywa dla popularnie stosowanych murów oporowych. Z ogromem ich zalet przedstawiciele branży rolniczej będą mogli się zapoznać na stoisku ZF-36 podczas XXVI Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH.
30 września 2021
Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej zapraszają na spotkanie z Influencerami rolniczymi. Podczas Agrotechu będzie można porozmawiać z Mateuszem Misiakiem, popularnym Matheo780 oraz GR Załogą czyli siostrami Marleną i Weroniką Załoga. Spotkanie rozpocznie się 9 października o 11:00 w Kapsule E3 kieleckiego ośrodka.
28 września 2021
Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii zaprasza do udziału w międzynarodowych spotkaniach brokerskich, które odbędą się przy w ramach targów Agrotech 8 i 9 października.