642A5229.jpg
Beata Milewicz z kieleckiego oddziału KRUSu oraz Tomasz Klimkowski, swietokrzyskirolnik, prezentowali, jak powinien wyglądać bezpieczny ubiór do prac w gospodarstwie.

W ubiorze rolnika najważniejsze są… buty. KRUS i Tomasz Klimkowski o bezpieczeństwie pracy

19 marca 2023
- Mam i sam korzystam z odpowiedniego ubioru do różnego rodzaju prac. Rodzice nas uczyli od najmłodszych lat, na co zwracać uwagę, by wykonywać roboty bezpiecznie – mówił Tomasz Klimkowski, popularny świętokrzyski rolnik. Tiktoker wspierał Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w promowaniu zasad bezpiecznej pracy podczas targów Agrotech.

Kielecki Oddział Regionalny Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego podczas targów Agrotech zorganizował atrakcyjną formę prezentacji zasad bezpiecznej pracy. Od rana w niedzielę prowadzone były konkursy dla dzieci i dla dorosłych. Chętnych nie brakowało, tym bardziej, że właściwe odpowiedzi były nagradzane upominkami i gadżetami. W szerzeniu informacji KRUS wspomagał Tomasz Klimkowski, rolnik i popularny influencer znany w sieci jako „swietokrzyskirolnik”. Tomasz zaprezentował trzy ubiory do różnych rodzajów prac – codzienny, do pracy z pilarkami, do robót związanych ze środkami ochrony roślin.

 

Beata Milewicz, zajmująca się prewencją w kieleckim KRUSie, omawiała ważne elementy ubioru. – Kask, przyłbica lub okulary, słuchawki, wzmocnione buty i rękawice… Każda część ma znaczenie dla ochrony życia i zdrowia - mówiła. Dyrektor kieleckiego oddziału KRUS Tadeusz Jakubowski podkreślał, że targi Agrotech to świetna okazja, by na starcie nowego sezonu przypomnieć rolnikom, że warto dbać o swoje bezpieczeństwo i zachowywać szczególną ostrożność w każdym zadaniu.  

 

Sam Tomasz, młody rolnik ze Świętokrzyskiego, zaznaczył, że od najmłodszych lat poznaje zasady bezpiecznej pracy. - Rodzice uczyli nas ostrożności. Mam takie ubiory w domu, rzecz jasna korzystam. Najważniejsze dla mnie są buty, które chronią przed uderzeniem, stłuczeniem, skręceniem… - wyjaśniał.    

/MŚ/

Polecane aktualności
27 marca 2023
Targi techniki rolniczej, zorganizowane w dnia od 17 do 19 marca w Targach Kielce, zostały ocenione najwyżej w Polsce w plebiscycie „Gazety Targowej”. Redakcja wydawnictwa pod uwagę wzięła profesjonalną organizację wydarzenia, doskonałą obsługę wystawców i zwiedzających oraz bardzo dobrą współpracę z przedstawicielami mediów.
19 marca 2023
- Jeśli rolnik wypełniając wniosek  o dopłaty nie zaznaczy ekoschematów, może okazać się, że otrzyma połowę zeszłorocznej kwoty. Warto wiedzieć, jak z nich korzystać – mówili Karolina Szałas i Grzegorz Przysucha z firmy ProInvest Doradztwo Inwestycyjne podczas warsztatów w Targach Kielce.  
19 marca 2023
Niedziela to ostatni dzień trwających od piątku targów techniki rolniczej Agrotech i targów gospodarki leśnej Las-Expo. Na zwiedzających czeka 450 wystawców 15 krajów i mnóstwo atrakcji, m.in. prezentacja bezpiecznego ubioru dla rolnika z udziałem Tomasza Klimkowskiego.
18 marca 2023
O internetowej działalności, zmianach wizerunku rolnika oraz najnowszej technologii, która… wcale nie wyparła polskich maszyn mówili popularni w kraju influencerzy podczas wystawy Agrotech w Targach Kielce. Na spotkanie przyszło wiele osób, liczni robili sobie pamiątkowe zdjęcia.  
18 marca 2023
W pierwszym dniu Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH odbyła się ważna konferencja.
18 marca 2023
Drugiego dnia targów Agrotech 2023 w Targach Kielce firma Claas zaprezentowała serię rozwiązań bezpośrednio i pośrednio wpływających na oszczędność w pracy rolnika. Firma zaprezentowała też swoje najnowsze maszyny.
18 marca 2023
Rzesze rolników od sobotniego poranka odwiedzają Targi Kielce, by zwiedzić 28. edycję  targów techniki rolniczej Agrotech oraz 22. targów gospodarki leśnej Las-Expo. Ofertę prezentuje 450 firm z 15 krajów.
17 marca 2023
Targi Agrotech to także atrakcje dla rolników. W sobotę o 11.30 rozpocznie się spotkanie z popularnymi w mediach – Magdą Urbaniak, znaną jako magda.tractormania, Sebastianem Staniewskim FitFarmerem, który jest rolnikiem i zawodnikiem MMA, oraz Tomaszem Klimkowskim, znanym z udziału w show telewizyjnej Jedynki. Wydarzenie odbędzie się w kapsule E3 w hali E.