Foto-3.png
Nowy robot zintegrowany z wtryskarką Engel  przedsiębiorstwo TMA Automation pokaże na targach Plastpol w Kielcach.

TMA Automation na targach Plastpol 2024 z nowym urządzeniem łączącym technologię overmoldingu, IML i montażu

16 kwietnia 2024
Urządzenie, które TMA Automation zaprezentuje podczas majowych targów Plastpol, ilustruje główne kierunki rozwoju przedsiębiorstwa: etykietowanie IML, overmolding, stanowiska montażowe. Na wydarzenie w Targach Kielce zwiedzający mogą się rejestrować.

W czasie targów Plastpol, które potrwają od 21 do 24 maja, przedsiębiorstwo TMA Automation zaprezentuje swoje najnowsze produkty na dwóch stoiskach.  Nowy robot do obtrysku insertów połączony z IML i montażem zwiedzający zobaczą na stoisku firmy Engel Polska.

Opracowanie nowego urządzenia zintegrowanego z wtryskarką Engel  stanowi efekt połączenia w 2022 roku, kiedy TMA stało się częścią grupy Engel. Nowe stanowisko w jednym cyklu  wtryskuje tworzywo formujące rękojeść śrubokrętów oraz etykietowane pudełko, łącząc technologię Overmoldingu, IML i montażu.

Obtrysk polegający na utworzeniu rękojeści umieszczonego przez robota kartezjańskiego insertu w postaci śrubokrętów. Natomiast pudełka zdobione są zewnętrzną etykietą przy użyciu technologii IML, czyli nałożenia etykiety przed procesem wtrysku tworzywa. Kończąc proces elementy poddane są kompletacji, czyli złożeniu pudełka i umieszczeniu śrubokrętów w jego wnętrzu. To urządzenie jest ilustracją głównych kierunków rozwoju TMA: etykietowanie IML, overmolding, stanowiska montażowe.

Z kolei na stoisku własnym TMA Automation pokaże znany i lubiany robot kartezjański microLINE z systemem do rozpoznawania obiektów SICK. - System będzie skanował detal poruszający się na transporterze, a robot dostosowywał ustawienie chwytaka względem detalu i pobierał go bez zatrzymywania transportera – zapowiada Maciej Bielas z TMA Automation.  

 

XXVIII Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL potrwają od 21 do 24 maja 2024 w Targach Kielce. Rejestracja dla zwiedzających i sprzedaż biletów trwa na targikielce.pl/plastpol

Sprawdź informacje dla zwiedzających

/MŚ/

Polecane aktualności
10 lipca 2024
Targi Kielce nieustannie dbając o jakość obsługi wystawców i zwiedzających, wprowadzają zmiany, których zadaniem jest ułatwienie poruszania się po terenie w czasie wydarzeń targowych. Od września 2024 hale zostaną w nowy sposób oznaczone.
09 lipca 2024
Od 2021 roku w Unii Europejskiej obowiązuje podatek od plastiku, finansowany z zasobów własnych krajów członkowskich. Stawka wynosi 0,80 EUR/kg niepoddanych recyklingowi odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych. Dyrektor generalny Polskiego Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych na łamach tworzywa.online rozprawia się z mitami, które narosły wokół tych przepisów.
14 czerwca 2024
- Dzięki szybkiej decyzji Pani Prezydent Kielc Agaty Wojdy, mamy szansę ukończyć budowę nowej hali przed MSPO w 2026 roku - powiedział Andrzej Mochoń, prezes zarządu Targów Kielce podczas piątkowej konferencji prasowej w kieleckim ośrodku.
12 czerwca 2024
Nowy etap współpracy międzynarodowej kielecki ośrodek wystawienniczy rozpoczął w Niemczech, 10 czerwca, podczas Taiwan Expo 2024. Wydarzenie po raz pierwszy w Europie zorganizowała Tajwańska Rada Rozwoju Handlu Zewnętrznego (TAITRA), organizacja uznawana za jeden z głównych motorów napędowych tajwańskiego handlu międzynarodowego. Targi Kielce są jedynym polskim ośrodkiem, z którym TAITRA podpisała umowę w Berlinie.
05 czerwca 2024
- Jestem dumna – mówi Marta Tryc, która zwyciężyła w tegorocznym konkursie Omniplast. Przedsięwzięcie Targi Kielce organizują z serwisem internetowym tworzywa.pl w czasie targów Plastpol. Wyjątkową statuetkę oraz nagrodę główną – bon na 8 tysięcy dla firmy Kraiburg TPE, którą reprezentuje otrzymała podczas gali Platinum Plast.
23 maja 2024
Około 100 firm z Azji, w tym 76 z samych Chin, prezentuje najnowocześniejsze sprzęty i technologie związane z przetwórstwem tworzyw sztucznych na trwających w Targach Kielce targach Plastpol. Oferowane przez nie produkty i rozwiązania wzbudzają zainteresowanie polskich i zagranicznych przedsiębiorców, szukających nowych możliwości rozwoju.
23 maja 2024
Konsul generalny Holger Mahnicke rozmawiał z przedstawicielami niemieckich firm podczas największych w Europie Środkowej targów przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy.
22 maja 2024
Drugiego dnia targów Plastpol, podczas uroczystej gali Platinum Plast, wręczono medale i wyróżnienia za najlepsze produkty i stoiska oraz przyznano nagrody w konkursie Omniplast. Po raz pierwszy w historii zwyciężyła kobieta Marta Tryc z firmy KRAIBURG TPE.