martaTryc.jpg
Marta Tryc z firmy Kraiburg TPE otrzymała tytuł i statuetkę Omniplast'2024.

Marta Tryc Omniplastem 2024! „Siła jest kobietą!”

05 czerwca 2024
- Jestem dumna – mówi Marta Tryc, która zwyciężyła w tegorocznym konkursie Omniplast. Przedsięwzięcie Targi Kielce organizują z serwisem internetowym tworzywa.pl w czasie targów Plastpol. Wyjątkową statuetkę oraz nagrodę główną – bon na 8 tysięcy dla firmy Kraiburg TPE, którą reprezentuje otrzymała podczas gali Platinum Plast.

Konkurs OMNIPLAST jest jedną z inicjatyw organizowanych w czasie targów Plastpol, która ma na celu popularyzację wiedzy dotyczącej tworzyw sztucznych i technologii ich przetwórstwa. Jest skierowany do wszystkich przedstawicieli firm będących wystawcami wydarzenia. Dwa pierwsze etapy prowadzone są online. Uczestnicy odpowiadają na przesłane do nich pytania, które przygotowuje grono ekspertów. W trzecim etapie finaliści spotykają się w Targach Kielce, pierwszego dnia Plastpolu rozwiązują ostatni test.  Podczas gali Platinum Plast poznajemy laureatów.

W tym roku pierwsze miejsce, tytuł Omniplasta, wyjątkową statuetkę oraz nagrodę główną otrzymała Marta Tryc, reprezentująca firmę Kraiburg TPE.

- Pytania były trudne, poziom konkursu oceniam na bardzo wysoki, więc jestem bardzo dumna – podkreśla zwyciężczyni. – Skończyłam studia na Politechnice Warszawskiej, na kierunku Mechanika i budowa maszyn, tu miałam zajęcia z przetwórstwa tworzyw. Zawodowo wykonuję próby na wytłaczaniu, wtrysku, często czuwam nad maszynami i produkcją. To doświadczenie pomogło mi właściwie odpowiadać na wiele pytań. Większość dotyczyła właśnie przetwórstwa tworzyw. Więc doświadczenie miało bardzo duże znaczenie dla mojego wyniku.  

Marta Tryc jest pierwszą kobietą, która zwyciężyła konkurs Omniplast. - Zdaję sobie sprawę, że nie zdarza się często, by kobieta obsługiwała wtryskarki i wytłaczarki. Tym bardziej jestem szczęśliwa z wygranej. Zapraszam wszystkich, szczególnie kobiety do udziału w tym konkursie. Siła jest kobietą! – zaznacza laureatka pierwszego miejsca.

Drugie miejsce zajął Łukasz Kantor reprezentujący Grupę Azoty, otrzymał bon w wysokości 6 tysięcy złotych, zaś trzecie miejsce i bon wartości 4 tysięcy złotych należy do Piotra Matusiaka z firmy Wittmann Battenfeld Polska. Na laureatów spadł deszcz gratulacji eksperckiej wiedzy.

Łączna pula nagród w konkursie to 18 tysięcy złotych.

 

 

 

 

 

Polecane aktualności
10 lipca 2024
Targi Kielce nieustannie dbając o jakość obsługi wystawców i zwiedzających, wprowadzają zmiany, których zadaniem jest ułatwienie poruszania się po terenie w czasie wydarzeń targowych. Od września 2024 hale zostaną w nowy sposób oznaczone.
09 lipca 2024
Od 2021 roku w Unii Europejskiej obowiązuje podatek od plastiku, finansowany z zasobów własnych krajów członkowskich. Stawka wynosi 0,80 EUR/kg niepoddanych recyklingowi odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych. Dyrektor generalny Polskiego Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych na łamach tworzywa.online rozprawia się z mitami, które narosły wokół tych przepisów.
14 czerwca 2024
- Dzięki szybkiej decyzji Pani Prezydent Kielc Agaty Wojdy, mamy szansę ukończyć budowę nowej hali przed MSPO w 2026 roku - powiedział Andrzej Mochoń, prezes zarządu Targów Kielce podczas piątkowej konferencji prasowej w kieleckim ośrodku.
12 czerwca 2024
Nowy etap współpracy międzynarodowej kielecki ośrodek wystawienniczy rozpoczął w Niemczech, 10 czerwca, podczas Taiwan Expo 2024. Wydarzenie po raz pierwszy w Europie zorganizowała Tajwańska Rada Rozwoju Handlu Zewnętrznego (TAITRA), organizacja uznawana za jeden z głównych motorów napędowych tajwańskiego handlu międzynarodowego. Targi Kielce są jedynym polskim ośrodkiem, z którym TAITRA podpisała umowę w Berlinie.
23 maja 2024
Około 100 firm z Azji, w tym 76 z samych Chin, prezentuje najnowocześniejsze sprzęty i technologie związane z przetwórstwem tworzyw sztucznych na trwających w Targach Kielce targach Plastpol. Oferowane przez nie produkty i rozwiązania wzbudzają zainteresowanie polskich i zagranicznych przedsiębiorców, szukających nowych możliwości rozwoju.
23 maja 2024
Konsul generalny Holger Mahnicke rozmawiał z przedstawicielami niemieckich firm podczas największych w Europie Środkowej targów przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy.
22 maja 2024
Drugiego dnia targów Plastpol, podczas uroczystej gali Platinum Plast, wręczono medale i wyróżnienia za najlepsze produkty i stoiska oraz przyznano nagrody w konkursie Omniplast. Po raz pierwszy w historii zwyciężyła kobieta Marta Tryc z firmy KRAIBURG TPE.
22 maja 2024
Cała branża przetwórstwa tworzyw sztucznych spotkała się w Targach Kielce podczas 28. Międzynarodowych Targów Plastpol. Jednym ze stałych punktów programu wydarzenia jest seminarium Plastech Info organizowane przez wyłącznego branżowego partnera prasowego targów - serwis tworzywa.pl.