Targi-1108.jpg

Silna delegacja azjatyckich firm z branży tworzyw sztucznych na targach Plastpol

23 maja 2024
Około 100 firm z Azji, w tym 76 z samych Chin, prezentuje najnowocześniejsze sprzęty i technologie związane z przetwórstwem tworzyw sztucznych na trwających w Targach Kielce targach Plastpol. Oferowane przez nie produkty i rozwiązania wzbudzają zainteresowanie polskich i zagranicznych przedsiębiorców, szukających nowych możliwości rozwoju.

Chiny są światowym liderem w produkcji tworzyw sztucznych, dlatego obecność silnej reprezentacji przedsiębiorstw z tego kraju na jednym z największych wydarzeń tej branży w Europie, pokazuje ich zaangażowanie i plany ekspansji na tutejszy rynek. Ciekawe rozwiązania technologiczne prezentują także firmy z Tajwanu, Indii i Japonii.

W Kielcach spotkać można bardzo ważnych graczy rynku tworzyw sztucznych z krajów azjatyckich, takich jak Jiangsu Fangsheng Machinery. – Mamy wielu klientów z Polski i Wielkiej Brytanii, którzy odwiedzają nasze stoisko na Targach Plastpol i są zainteresowani maszynami, dopytując o szczegóły i aspekty technologiczne – mówi Zhu Jianwei, General Manager Jiangsu Fangsheng Machinery. Firma zajmuje się produkcją maszyn służących do recyklingu odpadów sztucznych oraz takich urządzeń jak: niszczarki, kruszarki, czy wyciskarki. Na targach Plastpol obecny jest także jeden z pierwszych chińskich producentów zajmujących się produkcją, rozwojem i zastosowaniem produktów z nylonu 6, firma Haiyang Technolgy. Posiada ona kompletny i zaawansowany proces produkcyjny oraz sprzęt od polimeryzacji po przędzenie, skręcanie, tkanie i zanurzanie. Ofertą chińskich producentów zainteresowani są polscy przedsiębiorcy, szukający innowacyjnych rozwiązań i gotowych linii produkcyjnych. – Polski rynek rośnie i staje się dobrą platformą do sprzedaży. Wierzę, że w przyszłości tych kontraktów i umów będzie zdecydowanie więcej – mówi Lance Yao, Overseas Sales Manager w firmie Jin Ming. Znana na całym świecie firma jest producentem pełnej gamy maszyn do wytłaczania folii z tworzyw sztucznych i specjalistą w dostarczaniu zintegrowanych rozwiązań dla Inteligentnych Fabryk.

Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL to jedno z największych w Europie wydarzeń dla branży, które skupia ponad 600 firm z 31 krajów świata. Prezentują one najnowocześniejsze wtryskarki i wytłaczarki, nowatorskie technologie wykorzystujące ogniwa fotowoltaiczne, najnowsze surowce i usługi z całego świata, a także dyskusje o wyzwaniach w branży przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy.

(ŁK)

Polecane aktualności
12 czerwca 2024
Nowy etap współpracy międzynarodowej kielecki ośrodek wystawienniczy rozpoczął w Niemczech, 10 czerwca, podczas Taiwan Expo 2024. Wydarzenie po raz pierwszy w Europie zorganizowała Tajwańska Rada Rozwoju Handlu Zewnętrznego (TAITRA), organizacja uznawana za jeden z głównych motorów napędowych tajwańskiego handlu międzynarodowego. Targi Kielce są jedynym polskim ośrodkiem, z którym TAITRA podpisała umowę w Berlinie.
05 czerwca 2024
- Jestem dumna – mówi Marta Tryc, która zwyciężyła w tegorocznym konkursie Omniplast. Przedsięwzięcie Targi Kielce organizują z serwisem internetowym tworzywa.pl w czasie targów Plastpol. Wyjątkową statuetkę oraz nagrodę główną – bon na 8 tysięcy dla firmy Kraiburg TPE, którą reprezentuje otrzymała podczas gali Platinum Plast.
23 maja 2024
Konsul generalny Holger Mahnicke rozmawiał z przedstawicielami niemieckich firm podczas największych w Europie Środkowej targów przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy.
22 maja 2024
Drugiego dnia targów Plastpol, podczas uroczystej gali Platinum Plast, wręczono medale i wyróżnienia za najlepsze produkty i stoiska oraz przyznano nagrody w konkursie Omniplast. Po raz pierwszy w historii zwyciężyła kobieta Marta Tryc z firmy KRAIBURG TPE.
22 maja 2024
Cała branża przetwórstwa tworzyw sztucznych spotkała się w Targach Kielce podczas 28. Międzynarodowych Targów Plastpol. Jednym ze stałych punktów programu wydarzenia jest seminarium Plastech Info organizowane przez wyłącznego branżowego partnera prasowego targów - serwis tworzywa.pl.
22 maja 2024
Wyzwania recyklingu tworzyw sztucznych to tytuł konferencji zorganizowanej przez Klaster Gospodarki Odpadami podczas trwających w kieleckim ośrodku wystawienniczym targów Plastpol. Podczas spotkania eksperci rozmawiali m.in. o trudnościach wynikających z norm recyklingowych.
22 maja 2024
Czy plastik można zastąpić materiałami pochodzenia roślinnego? W jaki sposób przetworzyć odpady z branży budownictwa lotniczego? Czy istnieją innowacyjne, w 100% przetworzone polimery oraz jakie są ich właściwości? Na te i inne pytania odpowiedzieli prelegenci branżowego spotkania podczas Targów Plastpol w kieleckim ośrodku wystawienniczym.
22 maja 2024
Największy producent regranulatu PP w Europie Środkowo-Wschodniej ML Polyolefins, oraz jeden z wiodących europejskich dostawców produktów z tworzyw sztucznych dla gospodarstw domowych, Keeeper Group podpisały umowę o współpracy na targach Plastpol w Kielcach.