od-lewej-Simon-Wang-James-CF-Huang-drAndrzejMochon.jpg
Tuż po podpisaniu umowy od lewej Simon Wang, prezydent i CEO TAITRA oraz James C.F. Huang, prezes zarządu TAITRA oraz dr Andrzej Mochoń, prezes zarządu Targów Kielce.

Targi Kielce podpisały umowę z TAITRA!

12 czerwca 2024
Nowy etap współpracy międzynarodowej kielecki ośrodek wystawienniczy rozpoczął w Niemczech, 10 czerwca, podczas Taiwan Expo 2024. Wydarzenie po raz pierwszy w Europie zorganizowała Tajwańska Rada Rozwoju Handlu Zewnętrznego (TAITRA), organizacja uznawana za jeden z głównych motorów napędowych tajwańskiego handlu międzynarodowego. Targi Kielce są jedynym polskim ośrodkiem, z którym TAITRA podpisała umowę w Berlinie.

TAITRA, czyli Taiwan External Trade Development Council, to główna organizacja zajmująca się handlem zagranicznym na Tajwanie i współpracująca z tajwańskim rządem, przedsiębiorstwami oraz stowarzyszeniami handlowymi. Jej działalność wpłynęła na globalną pozycję Tajwanu, który stał się jednym z kluczowych graczy na międzynarodowym rynku, z dynamicznie rozwijającym się sektorem eksportowym. Z siedzibą w Taipei, TAITRA, której zespół liczy ponad 1300 specjalistów, prowadzi 5 lokalnych biur na Tajwanie i 63 oddziały na całym świecie. Wraz z Taipei World Trade Center (TWTC) i Taiwan Trade Center (TTC), TAITRA tworzy globalną sieć. Znaczenie Tajwanu na światowej scenie wynika głównie z dominującej pozycji w przemyśle półprzewodników oraz innych zaawansowanych technologii.

Podpisując umowę, prezes zarządu Targów Kielce dr Andrzej Mochoń oraz Simon Wang, szef Tajwańskiej Rady Rozwoju Handlu Zewnętrznego podkreślili, że porozumienie wzmocni relacje gospodarcze pomiędzy polskim i tajwańskim przemysłem.

- Tajwan jest globalnym graczem nie tylko w produkcji półprzewodników i w przemyśle elektronicznym, ale także w produkcji maszyn i urządzeń przemysłowych, przemyśle chemicznym i tworzyw sztucznych, zbrojeniowym, w produkcji dla branży dziecięcej. Targi Kielce organizują wydarzenia skierowane do tych gałęzi przemysłu. Większość tych targów ugruntowała swoją znaczącą rolę na arenie międzynarodowej. Wybraliśmy więc kielecki ośrodek do współpracy, która przyczyni się do wzmocnienia naszych działań na rynku globalnym – mówi Simon Wang, szef Tajwańskiej Rady Rozwoju Handlu Zewnętrznego.  

Targi Kielce, wicelider branży wystawienniczej w Europie Środkowo–Wschodniej, były jedynym polskim ośrodkiem, z którym TAITRA podpisała umowę podczas Taiwan Expo w Berlinie. – Dołączamy do grona liderów współpracy z Tajwanem w Europie – podkreślił po podpisaniu umowy prezes zarządu Targów Kielce dr Andrzej Mochoń. Jak wyjaśnia, tajwańskie firmy od wielu lat biorą udział w wydarzeniach targowych B2B w Kielcach. Wzmocniona współpraca z potężną azjatycką organizacją dotyczy przede wszystkim Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego MSPO, targów Przetwórstwa  Tworzyw Sztucznych i Gumy Plastpol, obróbki metali STOM, odnawialnych źródeł energii Enex, branży opakowaniowej In-Pack, branży dziecięcej Kids’ Time.

– Współpraca z TAITRA przyczyni się do rozwoju biznesu naszych wystawców, jak i tajwańskich przedsiębiorstw – wyjaśnia dr Andrzej Mochoń. – Podczas wiosennych targów Enex i Plastpol gościliśmy już przedstawicieli TAITRY, którzy na swoim stoisku spotykali się z wystawcami i zwiedzającymi. Przedstawiciele Targów Kielce jesienią będą uczestnikami Taipei Plas, czyli międzynarodowych targów branży tworzyw sztucznych, oraz Energy Taiwan, największego wydarzenia branży energetycznej na Tajwanie. Nasze zespoły będą promować wydarzenia, zachęcać do udziału. Nowi wystawcy i zwiedzający z Tajwanu to potencjał dla nowych relacji biznesowych wszystkich uczestników naszych wydarzeń – zaznacza szef kieleckiego ośrodka wystawienniczego.  

Wspólne działania Targów Kielce i TAITRY

W ramach podpisanej umowy Targi Kielce i TAITRA  zobowiązały się do podjęcia szeregu inicjatyw, które obejmują m.in. wymianę informacji pomocną w kreowaniu nowych możliwości eksportowych i inwestycyjnych, wsparcie związane z logistyką i doradztwem w zakresie specyfiki rynku. Umowa obejmuje też wzajemną promocję targów. Przedstawiciele ośrodków będą także organizować misje gospodarcze między Polską a Tajwanem. Celem tych wizyt będzie rozwijanie współpracy i realizacja wspólnych przedsięwzięć gospodarczych. Co ważne, dla przedsiębiorców w obu krajach organizowane będą spotkania i seminaria, których celem będzie informowanie przedstawicieli biznesu o możliwościach inwestycyjnych, wspólnych przedsięwzięciach i korzyściach ze wzajemnego handlu.

 

Wzmocnione działania międzynarodowe Targów Kielce

Umowa z TAITRĄ to kolejne porozumienie Targów Kielce od początku roku. W lutym ośrodek podpisał umowę z katarskim Dar Al-Sharq, wiodącym konglomeratem wystawienniczo-medialnym w regionie Zatoki Perskiej, partnerzy przygotowują misję i przyjmują zgłoszenia producentów oraz kupców z Polski na targi Kids Expo, odbywające się jesienią 2024 w stolicy Kataru, Dosze. W przygotowaniu jest również druga edycja targów branży sakralnej Sacroexpo Slovakia, które Targi Kielce współorganizują z Incheba Expo Bratislava we wrześniu.

- Targi w Polsce i Europie przeżywają pocovidowy renesans, na co wskazują polskie i światowe raporty branżowe. Nasz ośrodek w 2023 roku odbudował targowy biznes na poziomie porównywalnym do okresu przed pandemią, niemal  we wszystkich targowych parametrach: liczby wystawców,  zwiedzających, wynajętej powierzchni, a także przychodu na poziomie 134 procent w porównaniu z rokiem 2019. W 2023 roku odwiedziło nas 320 tysięcy osób, gościliśmy 4240 wystawców z 60 krajów. Do końca maja 2024 roku odwiedziło nas już ponad 160 tysięcy osób, liczba wystawców przekroczyła 3 tysiące, przyjechali do nas z blisko 40 krajów. Przedsiębiorstwa z różnych stron świata chcą uczestniczyć w naszych wydarzeniach, chcą się rozwijać. Tworząc mocne relacje Targów Kielce z globalnymi organizacjami biznesowymi, kreujemy nowe możliwości budowania międzynarodowych kooperacji dla naszych wystawców i zwiedzających – podkreśla dr Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce. 

/MŚ/ 

Polecane aktualności
14 czerwca 2024
- Dzięki szybkiej decyzji Pani Prezydent Kielc Agaty Wojdy, mamy szansę ukończyć budowę nowej hali przed MSPO w 2026 roku - powiedział Andrzej Mochoń, prezes zarządu Targów Kielce podczas piątkowej konferencji prasowej w kieleckim ośrodku.
19 marca 2024
- Nowym podejściem w wytwarzaniu produktów jest zastosowanie druku 3D. Może on być wykonywany przy użyciu urządzeń dedykowanych, które są prezentowane na targach STOM, jak również przy pomocy urządzeń stosowanych w procesach spawalniczych – wyjaśniał Marek  Węglowski rozpoczynając seminarium. Wydarzenie zorganizował Górnośląski Instytut Technologiczny, który jest częścią Sieci Badawczej Łukasiewicz.
13 października 2023
Podczas poprzedniej edycji przemysłowego cyklu odbywającego się w kieleckim ośrodku powierzchnia wystawiennicza zajęła wszystkie 7 hal. Z powodu ogromnego zainteresowania Przemysłową Wiosną 2024 wystawcy będą mieli do dyspozycji jeszcze jeden pawilon.
28 marca 2023
- Przy wykorzystaniu funduszy unijnych przedsiębiorstwa mogą wprowadzać innowacyjne technologie, nawet remontować hale, czy wymieniać oświetlenie. Wachlarz możliwości jest bardzo szeroki – mówił podczas konferencji firmy Dematec specjalista Łukasz Leszczyński. Spotkanie zgromadziło licznych uczestników targów STOM.   
01 grudnia 2022
29 marca 2023 r. podczas kolejnej edycji Targów Przemysłowej Techniki Pomiarowej CONTROL-STOM, odbędzie się seminarium metrologiczne organizowane przez Polską Unię Metrologiczną
06 kwietnia 2022
Ponad 30 firm, instytucji i uczelni wyższych podpisało porozumienie o współpracy w ramach Klastra Metrologicznego. Jednostka ta będzie obejmowała podmioty gospodarcze i instytucje naukowe. Podpisanie odbyło się podczas Targów Przemysłowej Techniki Pomiarowej CONTROL-Stom, wchodzących w skład „Przemysłowej Wiosny” w Targach Kielce.
05 kwietnia 2022
Pracujące maszyny, najnowocześniejsze technologie, 500 wystawców, 7 zajętych hal. Wystartowała "Przemysłowa Wiosna" w Targach Kielce. Cykl wydarzeń związanych z przemysłem metalurgicznym od lat stanowi punkt zwrotny dla branży.
10 marca 2022
Japoński producent zaprezentuje w Targach Kielce gamę narzędzi skrawających.