plastpol-kup-bilet

omniplast-2022

Zwiększ zasięg! ❱❱  

Wtryskarki, wytłaczarki, granulaty. Targi PLASTPOL 2022 już na wiosnę!

plastpol 2021 targi przetwórstwa tworzyw sztucznych w kielcach

wspolne-ufi-approved

Jedna z najważniejszych europejskich imprez poświęconych branży przetwórczej wraca w tradycyjnym, majowym terminie do Targów Kielce. XXVI Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL jak co roku skupią w sobie najnowsze zdobycze technologii i najciekawsze oferty rynkowe.

linked-logo.png [21.67 KB]

Trwająca pandemia nie tylko nie odcisnęła swojego piętna na rynku tworzyw sztucznych i gumy, ale wręcz pozwoliła na rozwój rynku, głównie ze względu na lawinowe zapotrzebowanie na takie produkty jak gumowe rękawiczki, czy plastikowe opakowania. Plastik okazał się być cichym bohaterem przede wszystkim w medycynie. Akcesoria oddechowe, aparatura szpitalna, czy filtry laboratoryjne to jedynie niektóre z produktów tworzyw sztucznych i gumy, niezbędnych w obecnych czasach. To w jednoznaczny sposób wpłynęło między innymi na zmianę postrzegania plastiku przez opinię publiczną.

maszyny do produkcji i przetwórstwa tworzyw na targach plastpol

Kieleckie Targi PLASTPOL już od ćwierć wieku stanowią centralny punkt spotkań biznesu i dialogu krajowych i światowych koncernów sektora przetwórstwa tworzyw w Europie Środkowo-Wschodniej. Podobnej rangi wystawy nie odbywają się u naszych sąsiadów zza południowej i wschodniej granicy.

W wydarzeniu biorą udział przedstawiciele wszystkich grup branży: dystrybutorzy, firmy tworzywowe i producenci maszyn oraz, a może przede wszystkim, klienci. Targi PLASTPOL, ze względu na swój prestiż, są też szeroko omawiane przez media branżowe, ogólnopolskie oraz zagraniczne.

PLASTPOL to nie tylko maszyny i oferty zakupowe, ale także spotkania, seminaria, kursy, a co za tym idzie możliwość spotkania się twarzą w twarz i wymiana doświadczeń na polu biznesowym i zawodowym z ekspertami z całego świata. Taki i w tym roku na uczestników czekają seminaria przygotowane przez Plastech–INFO, podejmujące temat rozwoju technologii przetwórstwa tworzyw sztucznych, oraz spotkania biznesowe, w tym rozpoczynająca wydarzenie, coroczna konferencja prasowa przygotowana przez stowarzyszenie PlasticsEurope Polska, podczas którego przedstawiony zostanie raport z rozwoju rynku plastików na świecie.

GAZETA PLASTPOL 2022

.
Aktualności
25 maja 2022
Podczas gali PLATINUM PLAST poznaliśmy zdobywców medali i wyróżnień za najlepsze produkty 26. Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL, laureatów konkursu OMNIPLAST 2022 oraz zwycięzców wyróżnionych nagrodami TOP DESIGN za aranżację stoisk.
25 maja 2022
Po wielu zmaganiach zakończył się konkurs OMNIPLAST. Turniej od lat był częścią targów PLASTPOL. W tym roku odbył się po raz pierwszy po pandemicznej przerwie.
25 maja 2022
„W DRODZE DO LEPSZEGO JUTRA – POSTĘP I ROZWÓJ W TECHNOLOGIACH PRZETWÓRSTWA TWORZYW SZTUCZNYCH” – pod taką nazwą odbyło się tegoroczne seminarium technologiczne PLASTECH-INFO. Wydarzenie jest stałym elementem targów PLASTPOL w Targach Kielce.
24 maja 2022
Konferencja prasowa Plastics Europe Polska na trwałe wpisała się w oficjalne otwarcie Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL, których 26. edycja rozpoczęła się 24 maja. W tym roku, oprócz podsumowania kondycji branży w oparciu o oficjalne statystyki europejskie i krajowe, zaprezentowano pogłębioną analizę danych dotyczących obiegu tworzyw w gospodarce w Polsce.
24 maja 2022
Tradycją rozpoczętych dziś Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy są wizyty sportowców na stoisku Grupy Azoty. W pierwszym dniu wystawy kibice mogli spotkać Michała Jureckiego i Mateusz Zembrzyckiego - szczypiornistów Azotów Puławy, którzy tegoroczne rozgrywki najwyższej ligi piłkarzy ręcznych zakończą z brązowymi medalami Mistrzostw Polski.
24 maja 2022
Recykling gorącym tematem targów PLASTPOL Temat recyklingu, a konkretnie działań prowadzonych na linii producent, instytucje, konsumenci został jak co roku poruszony podczas konferencji "Recykling tworzyw sztucznych - jeden cel, wiele możliwości", która odbyła się podczas targów PLASTPOL w Targach Kielce. Spotkanie organizowane zostało przez Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu – Krajowy Klaster Kluczowy.
24 maja 2022
Elbi-Wrocław – producent maszyn przemysłowych dla światowych marek przekazał wszystkie fundusze na udział w Targach PLASTPOL na pomoc narodowi ukraińskiemu. Elbi-Wrocław miał pokazać swoje produkty na targach PLASTPOL. Zamiast tego, w miejscu stoiska firmy na targach znajduje się wymowna pusta przestrzeń z dywanem w kolorach ukraińskiej flagi.
24 maja 2022
26. edycja Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL to ponad 400 wystawców z 29 krajów świata składających się na ponad 10 tys. mkw powierzchni wystawienniczej. Targi PLASTPOL od ponad ćwierć wieku stanowią miejsce spotkań najważniejszych firm z branży przetwórstwa plastików.
23 maja 2022
Malwina Kopron - polska lekkoatletka, specjalizująca się w rzucie młotem odwiedzi stoisko Grupy AZOTY na targach PLASTPOL. Spotkanie z olimpijką odbędzie się 26 maja, na stoisku Grupy AZOTY, 10:00-15:00.
23 maja 2022
Jak co roku, stoisko Grupy AZOTY odwiedzą sportowcy związani z firmą. Atletki i atleci odpowiedzą zainteresowanym o swoim ciekawym zawodzie i związku z Grupą AZOTY.
17 maja 2022
Jak co roku, targom PLASTPOL towarzyszyć będzie konferencja "Recykling tworzyw sztucznych - jeden cel, wiele możliwości". Spotkanie organizowane jest przez Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu – Krajowy Klaster Kluczowy.
16 maja 2022
Gazeta PLASTPOL jest już dostępna w wersji online. Magazyn współtworzony we współpracy z kwartalnikiem TWORZYWA stanowi kompendium wiedzy na temat tegorocznych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL.
16 maja 2022
Spotkanie poświęcone możliwościom inwestycyjnym w Katarze odbędzie się trzeciego dnia targów PLASTPOL. Prelekcja pod nazwą ,,Navigating Digital Opportunities in Qatar" organizowana jest przez Qatar-Poland Business Council oraz Qatar Financial Center.
09 maja 2022
Jak co roku, także i podczas tegorocznych targów PLASTPOL 2022 Fundacja PlasticsEurope Polska przedstawi raport z dotychczasowego stanu branży przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy. Konferencja rozpocznie tegoroczne targi.
04 maja 2022
Podczas tegorocznych targów PLASTPOL na stoisku Dopak, będzie premiera nowej, elektrycznej wtryskarki firmy KraussMaffei. Wtryskarka precisionMolding to połączenie doskonałych parametrów działania i łatwej obsługi, przy zachowaniu krótkich terminów dostaw.
26 kwietnia 2022
Wydział ekonomiczny Ambasady Angoli weźmie udział w tegorocznych Targach Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL 2022. Eksperci podzielą się swoją wiedzą na temat możliwości inwestycyjnych w Angoli.
26 kwietnia 2022
Zapraszamy na Panel „Informatyka w Produkcji”, który podczas targów PLASTPOL poprowadzą eksperci firmy Streamsoft – producenta i dostawcy systemu ERP Streamsoft Prestiż. Podczas spotkania poruszymy zagadnienia IT w branży tworzyw sztucznych. Spotkanie odbędzie się 26 maja 2022.
25 kwietnia 2022
Tradycyjnie, tak jak od wielu lat, jednym z Wydarzeń towarzyszących kolejnej edycji Targów PLASTPOL w Kielcach będzie Seminarium Techniczne PLASTECH INFO.
19 kwietnia 2022
Qatar Development Bank weźmie udział w targach PLASTPOL. Instytucja prezentuje na swoim stoisku aż 8 rodzimych firm. Odbędzie się także seria spotkań b2b na temat rozwoju branż produkcyjnych w Katarze.
14 kwietnia 2022
Confindustria Polonia organizuje Koncert Charytatywny, który odbędzie się 28 kwietnia w Oratorium Marianum, Plac Uniwersytecki 1 we Wrocławiu. Wydarzenie organizowane jest pod patronatem Ambasady Włoch i Włoskiego Instytutu Kultury w Krakowie.
07 kwietnia 2022
Niemal 500 wystawców z 24 krajów, 250 pracujących maszyn, zajęte wszystkie 7 hal kieleckiego ośrodka - przemysłowy cykl Targów Kielce to w 2022 roku prawdziwy hit. Trwające od 5 do 7 kwietnia wydarzenie skupia aż 12 branżowych, przemysłowych, specjalistycznych wystaw.
03 marca 2022
Uprzejmie informujemy, że od najbliższego wydarzenia nie prosimy uczestników wydarzeń odbywających się w Targi Kielce o wypełnianie i składanie do Targów Kielce ankiet epidemiologicznych.
01 lutego 2022
Przedsiębiorcy już teraz mogą korzystać z ulgi podatkowej na ekspansję i rozwój firm m. in. za udział w targach. Dzięki niej firmy zapłacą znacznie niższy podatek dochodowy!
18 stycznia 2022
OMNIPLAST – konkurs popularyzujący wiedzę dotyczącą tworzyw sztucznych i technologii ich przetwórstwa wraca na Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych PLASTPOL.
25 listopada 2021
Dzięki nowej platformie – Portalowi Wystawcy, rejestracja na Targi PLASTPOL jest jeszcze prostsza. Dodatkowo Portal Wystawcy daje możliwość zbudowania swojego firmowego portfolio, dzięki któremu będziesz mógł pokazać się z jak najlepszej strony.

Reklama

Patronat internetowy:
Wyłączny branżowy patron prasowy:
Partnerzy i patronaty:
24-27.05.2022
Godziny otwarcia
 • 24 V 2022
  10:00 - 17:00
 • 25 V 2022
  10:00 - 17:00
 • 26 V 2022
  10:00 - 17:00
 • 27 V 2022
  10:00 - 16:00
  24-27.05.2022
  Godziny otwarcia
  • 24 V 2022
   10:00 - 17:00
  • 25 V 2022
   10:00 - 17:00
  • 26 V 2022
   10:00 - 17:00
  • 27 V 2022
   10:00 - 16:00