Ulga podatkowa za udział w targach ❱❱

Targi PLASTPOL - wtryskarki, wytłaczarki do tworzyw sztucznych i granulatu oraz firmy z całego świata.

plastpol-2022-galeria-01.jpg [192.18 KB] Prawie 600 firm z 26 krajów świata i niemal 14 tys mkw powierzchni wystawienniczej – tak wyglądają targi PLASTPOL 2023. Targi Kielce już od ponad ćwierć wieku oferują branży przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy przestrzeń do prowadzenia udanych spotkań biznesowych i zacieśniania kontaktów personalnych. To także miejsce, gdzie swoje pierwsze kroki stawiało wiele firm z branży przetwórczej. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 23 - 26 maja 2023 roku.

Ekonomiczny potencjał Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL od lat dostrzegają zarówno debiutanci, jak i doświadczeni „gracze” branży plastików. W 2022 roku o rynkach europejskich zamarzyły firmy z Angoli i Kataru. Przedstawiciele firm z obu tych krajów zdecydowali więc, że idealnym miejscem do poszerzenia stref wpływów na Polskę i Europę będą targi PLASTPOL. Spotkania okazały się sukcesem, a przedstawiciele firm już teraz zapowiadają swoją obecność na edycji 2023.

Firmy z Włoch i Niemiec na Plastpolu

plastpol-2022-galeria-26.jpg [194.40 KB] Targi Kielce w 2022 roku ugościły wiele firm i instytucji z ważnych ośrodków gospodarczych Europy. Niemieckie, Austriackie i Szwajcarskie firmy od 26 lat widzą w Targach PLASTPOL ważnych klientów, nowe rynki zbytu i kluczowe kontakty biznesowe. Targi Kielce odwiedziły m. in.: ENGEL, ARBURG, KRAUSS-MAFFEI, BATTENFELD- WITTMANN, EREMA, MEUSBURGER czy EVONIK INDUSTRIES. Silną reprezentację wystawiły także Włochy. W halach wystawią się: MORETTO, MEPOL, CONFINDUSTRIA POLONIA czy AMBRA POLYMERS. Potencjał polskich targów przetwórczych dostrzegają także światowe instytucje. Zarówno Ambasada Angoli, jak i Qatar Development Bank wraz z Qatar Financial Centre zaprezentowały swój potencjał ekonomiczny i gospodarczy, nie tylko wystawiając się na targach, ale także organizując serie spotkań poświęconych możliwościom inwestycyjnym w tych krajach.

Meetingi, konferencje, prelekcje i spotkania w Targach Kielce

Wydarzenia organizowane w kieleckiej przestrzeni wystawienniczej przyzwyczaiły nas nie tylko do bogatej oferty tematycznej, czy możliwości poszerzenia kontaktów biznesowych, ale też jako miejsce do zdobywania specjalistycznej wiedzy. Nie inaczej jest w przypadku PLASTPOLU. Tak, jak co roku, także i tym razem targi rozpoczęła konferencja prowadzona przez Fundację PlasticsEurope Polska, która przy okazji zaprezentuje swój roczny raport dotyczący kondycji branży przetwórstwa plastików i gumy. Równie wartościowym wydarzeniem było seminarium techniczne PLASTECH-INFO. Zakres tematyczny spotkania w największej mierze odnosił się do niezwykle dynamicznego w ostatniej dekadzie rozwoju technologii wytwarzania wyrobów z tworzyw sztucznych, przede wszystkim wtryskiwania.

Recykling ważny dla branży przetwórstwa tworzyw sztucznych

plastpol-2022-galeria-26.jpg [194.40 KB] Temat recyklingu, a konkretnie działań prowadzonych na linii producent, instytucje, konsumenci został jak co roku poruszony podczas konferencji "Recykling tworzyw sztucznych - jeden cel, wiele możliwości", która odbyła się podczas targów PLASTPOL w Targach Kielce. Spotkanie organizowane zostało przez Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu – Krajowy Klaster Kluczowy.

Jednym z tematów konferencji było wykorzystanie platform do śledzenia obiegu surowców i recyrkulatów na przykładzie platformy RecoTrace.

Podczas spotkania swoją opinię wyrazili eksperci w dziedzinie przetwórstwa tworzyw sztucznych oraz recyklingu plastików, zrzeszeni m. in. w Fundacji PlasticsEurope Polska, m. in. Anna Kozera-Szałkowska, dyrektor zarządzająca Plastics Europe Polska, Andzej Kubik z GPR GUMA i Plastik Recycling, czy Kazimierz Borkowski z Ambiente.

Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL 2023 odbędą się w dniach 23 – 26 maja, w Targach Kielce.

GAZETA PLASTPOL 2023

.
Aktualności
25 maja 2023
Prawda o tworzywach sztucznych, rola OCS i najnowsze rozwiązania technologii wtryskiwania polimerów – to jedne z tematów poruszonych podczas corocznego seminarium technicznego, organizowanego przez portal tworzywa.pl. Spotkania tradycyjnie miało miejsce w trakcie targów Plastpol w Targach Kielce.
24 maja 2023
Pierwsza umowa dystrybucyjna pomiędzy polskim recyklerem tworzysz sztucznych a dystrybutorem z Europy Zachodniej została zawarta w czasie targów Plastpol w Kielcach. Dzięki niej ML Polyolefins będzie eksportował produkty do sześciu krajów.
24 maja 2023
Poznaliśmy firmy, które podczas tegorocznej edycji targów Plastpol zwróciły uwagę komisji, prezentując innowacyjne produkty, ale też ciekawą aranżację stoisk. We wtorek, podczas pierwszego dnia wystawy, odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie Platinum Plast. Prezentujemy pełną listę wyróżnionych i nagrodzonych przedsiębiorstw.
24 maja 2023
Poznaliśmy zwycięzców konkursu OMNIPLAST. Po raz pierwszy na podium stanął obcokrajowiec.
24 maja 2023
Od konieczności edukacji społeczeństwa z segregacji odpadów przez problemy z przetwarzaniem tworzyw sztucznych i zagospodarowaniem recyklatu po wizję ograniczenia produkcji odpadów nie do przetworzenia… Konferencja „Recykling tworzyw sztucznych – jeden cel, wiele możliwości” ujawniła szereg problemów, z którymi boryka się branża odpadowa oraz wskazała kierunki rozwoju.
24 maja 2023
Chłodnictwo, wykorzystywanie odpowiednich maszyn i procesów zapewniających najlepsze rezultaty w biznesie przetwórstwa tworzyw sztucznych to wiodące tematy poruszane na stoisku firmy SZE ECO podczas tegorocznych targów Plastpol. Dostępne na rynku innowacyjne transkrytyczne chillery na CO2 pozwalają oszczędzić energię o nawet 40%.
23 maja 2023
Polski producent folii Bogucki folie podpisał umowę zakupu linii produkcyjnej z niemiecką firmą Reifenhauser. Instalacja wartej 7 milionów EUR linii do produkcji folii barierowej potrwa około roku.
23 maja 2023
Fundacja PlasticsEurope Polska, reprezentująca producentów tworzyw sztucznych w Polsce, tradycyjnie już podczas Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL przedstawiła dane dotyczące bieżącej sytuacji branży tworzywowej w Polsce na tle Europy. Według ekspertów w skali wieloletniej branża rozwija się w bardzo dobrym tempie. Niepokojący jest jednak spadek tempa wzrostu branży po chwilowym odbiciu po pandemii.
23 maja 2023
Ponad 600 firm z całego świata, w tym 120 z Azji (ponad 90 z Chin) i 60 z Włoch. 7 hal wystawienniczych wypełnionych po brzegi technologią i sale konferencyjne pełne wiedzy. Rozpoczyna się Plastpol 2023!
18 maja 2023
Ulrich Reifenhäuser - CSO Grupy Reifenhauser, Przewodniczący Rady Wystawców targów tworzyw sztucznych „K” oraz Przewodniczący Stowarzyszenia Maszyn Tworzyw Sztucznych i Gumy w VDMA podpisze umowę o współpracy z firmą Bogucki folie. Wartość kontraktu wyniesie około 7 mln euro.
17 maja 2023
Po raz pierwszy na targach Plastpol firma Coleman International (D-38) zaprezentuje najnowszy model przemysłowej drukarki atramentowej Markem-Imaje 9750 do nadruków zmiennych danych na produktach i opakowaniach.
17 maja 2023
Można już rejestrować się na Międzynarodową konferencję "Włoski przemysł maszynowy tworzyw sztucznych i gumy: relacje z Polską i perspektywy na przyszłość". Spotkanie odbędzie się po raz pierwszy podczas targów PLASTPOL 2023.
16 maja 2023
GAZETA PLASTPOL - specjalny periodyk tworzony przy okazji kieleckich targów przetwórczych jest już dostępny w sieci!
10 maja 2023
Podczas targów PLASTPOL odbędą się warsztaty "CYRKULARNE SUROWCE I PRODUKTY: RECYKLING ZUŻYTYCH OPON.RE-PLAN CITY LIFE". Organizatorem jest Klaster Gospodarki Odpadami i Recyklingu, Krajowy Klaster Kluczowy.
04 maja 2023
Dobiegł końca drugi etap Konkursu organizowanego przez Targi Kielce wraz z Serwisem Internetowym WW.TWORZYWA.PL dla wystawców XXVII edycji Międzynarodowych Targach Przetwórców Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL’2023, które odbędą się w Kielcach w dn. 23-26.V.2023 r. To już dwunasta edycja tego wydarzenia (pierwsza odbyła się w 2010 roku), którego celem jest popularyzacja wiedzy dotyczącej tworzyw sztucznych i technologii ich przetwórstwa.
28 kwietnia 2023
Sumitomo (SHI) Demag kontynuuje swoje działania na rzecz zrównoważonego rozwoju. Podążając za swoim hasłem przewodnim Act!Sustainably, w tym roku, na targach Plastpol w terminie 23–26 maja, firma na swoim stoisku F-19 w stałym już miejscu na hali F, zaprezentuje 2 energooszczędne gniazda produkcyjne oparte na wtryskarkach szybkobieżnych, w pełni elektrycznych, dedykowane branży technicznej i opakowaniowej.
27 kwietnia 2023
Firma Arburg, wieloletni wystawca targów PLASTPOL, w tym roku pokaże nową hybrydową maszynę Allrounder 470 H.
21 kwietnia 2023
Międzynarodowe seminarium techniczne "Włoski przemysł maszynowy tworzyw sztucznych i gumy: relacje z Polską i perspektywy na przyszłość" odbędzie się po raz pierwszy podczas targów PLASTPOL 2023.
11 kwietnia 2023
Tak jak od wielu lat wydarzeniem towarzyszącym 27. edycji Targów PLASTPOL w Kielcach będzie Seminarium Techniczne PLASTECH INFO. Odbędzie się ono w drugim dniu Targów 24 maja 2023 r. a motywem przewodnim skupiającym techniczny nurt prezentacji i wystąpień, będzie hasło „ZAAWANSOWANE MATERIAŁY POLIMEROWE – TECHNOLOGIE, PRZETWÓRSTWO, APLIKACJE”.
31 marca 2023
Wytłaczarka firmy Weber, układ dozujący firmy Woywod oraz jedno z urządzeń peryferyjnych firmy Arvitec. Na tegorocznym Plastpolu Chempol zaprezentuje maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych.
29 marca 2023
GAZETA PLASTPOL - specjalny periodyk tworzony przy okazji kieleckich targów przetwórczych już wkrótce będzie dostępny dla wszystkich zainteresowanych.
27 lutego 2023
Tak jak od wielu lat wydarzeniem towarzyszącym 27. edycji Targów PLASTPOL w Kielcach będzie Seminarium Techniczne PLASTECH INFO. Odbędzie się ono w drugim dniu Targów 24 maja 2023 r. a motywem przewodnim skupiającym techniczny nurt prezentacji i wystąpień, będzie hasło „ZAAWANSOWANE MATERIAŁY POLIMEROWE – TECHNOLOGIE, PRZETWÓRSTWO, APLIKACJE”.
21 lutego 2023
Starlinger - austriacka firma zajmująca się technologiami tworzyw sztucznych używanych m. in. do opakowań wystawi się na tegorocznych targach PLASTPOL.
20 lutego 2023
EXXON MOBIL, jedna z najbardziej uznanych film zajmujących się szeroko pojętą obróbką materiałów ropopochodnych będzie wystawcą na tegorocznych targach PLASTPOL.
06 grudnia 2022
Rozpoczęła się rejestracja do konkursu OMNIPLAST dla znawców branży przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy. Konkurs od początku powiązany jest z Targami PLASTPOL. Jak przy każdej edycji, także i tym razem na zwycięzców czekają nagrody.
24 listopada 2022
Tadeusz Nowicki, prezes należącego do Konfederacji Lewiatan Polskiego Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych oraz Grupy ERGIS, został powołany na stanowisko wiceprezesa Europejskiego Stowarzyszenia Przetwórców Tworzyw Sztucznych (EuPC).
08 listopada 2022
AutoFutura: Road to 2035 to wydarzenie zaplanowane na 24 listopada w Katowicach, które będzie dotyczyło przejścia z silnika spalinowego na elektryczny w motoryzacji.

Reklama

Patronat internetowy:
Wyłączny branżowy patron prasowy:
Partnerzy i patronaty:
23-26.05.2023
Godziny otwarcia
 • 23 V 2023
  10:00 - 17:00
 • 24 V 2023
  10:00 - 17:00
 • 25 V 2023
  10:00 - 17:00
 • 26 V 2023
  10:00 - 15:00
  23-26.05.2023
  Godziny otwarcia
  • 23 V 2023
   10:00 - 17:00
  • 24 V 2023
   10:00 - 17:00
  • 25 V 2023
   10:00 - 17:00
  • 26 V 2023
   10:00 - 15:00