Do wydarzenia pozostało...

Ulga podatkowa za udział w targach ❱❱

omniplast-2023-zglos-sie-baner-pl.png [228.60 KB]

Targi PLASTPOL - wtryskarki, wytłaczarki do tworzyw sztucznych i granulatu oraz firmy z całego świata.

plastpol-2022-galeria-01.jpg [192.18 KB] Prawie 400 firm z 26 krajów świata i niemal 10 tys mkw powierzchni wystawienniczej – to wynik Targów PLASTPOL 2022. Targi Kielce już od ponad ćwierć wieku oferują branży przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy przestrzeń do prowadzenia udanych spotkań biznesowych i zacieśniania kontaktów personalnych. To także miejsce, gdzie swoje pierwsze kroki stawiało wiele firm z branży przetwórczej. Następna edycja datowana jest na 23 -26 maja 2023 i już teraz gromadzi wokół siebie niemałe zainteresowanie.

Ekonomiczny potencjał Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL od lat dostrzegają zarówno debiutanci, jak i doświadczeni „gracze” branży plastików. W 2022 roku o rynkach europejskich zamarzyły firmy z Angoli i Kataru. Przedstawiciele firm z obu tych krajów zdecydowali więc, że idealnym miejscem do poszerzenia stref wpływów na Polskę i Europę będą targi PLASTPOL. Spotkania okazały się sukcesem, a przedstawiciele firm już teraz zapowiadają swoją obecność na edycji 2023.

Firmy z Włoch i Niemiec na Plastpolu

plastpol-2022-galeria-26.jpg [194.40 KB] Targi Kielce w 2022 roku ugościły wiele firm i instytucji z ważnych ośrodków gospodarczych Europy. Niemieckie, Austriackie i Szwajcarskie firmy od 26 lat widzą w Targach PLASTPOL ważnych klientów, nowe rynki zbytu i kluczowe kontakty biznesowe. Targi Kielce odwiedziły m. in.: ENGEL, ARBURG, KRAUSS-MAFFEI, BATTENFELD- WITTMANN, EREMA, MEUSBURGER czy EVONIK INDUSTRIES. Silną reprezentację wystawiły także Włochy. W halach wystawią się: MORETTO, MEPOL, CONFINDUSTRIA POLONIA czy AMBRA POLYMERS. Potencjał polskich targów przetwórczych dostrzegają także światowe instytucje. Zarówno Ambasada Angoli, jak i Qatar Development Bank wraz z Qatar Financial Centre zaprezentowały swój potencjał ekonomiczny i gospodarczy, nie tylko wystawiając się na targach, ale także organizując serie spotkań poświęconych możliwościom inwestycyjnym w tych krajach.

Meetingi, konferencje, prelekcje i spotkania w Targach Kielce

Wydarzenia organizowane w kieleckiej przestrzeni wystawienniczej przyzwyczaiły nas nie tylko do bogatej oferty tematycznej, czy możliwości poszerzenia kontaktów biznesowych, ale też jako miejsce do zdobywania specjalistycznej wiedzy. Nie inaczej jest w przypadku PLASTPOLU. Tak, jak co roku, także i tym razem targi rozpoczęła konferencja prowadzona przez Fundację PlasticsEurope Polska, która przy okazji zaprezentuje swój roczny raport dotyczący kondycji branży przetwórstwa plastików i gumy. Równie wartościowym wydarzeniem było seminarium techniczne PLASTECH-INFO. Zakres tematyczny spotkania w największej mierze odnosił się do niezwykle dynamicznego w ostatniej dekadzie rozwoju technologii wytwarzania wyrobów z tworzyw sztucznych, przede wszystkim wtryskiwania.

Recykling ważny dla branży przetwórstwa tworzyw sztucznych

plastpol-2022-galeria-26.jpg [194.40 KB] Temat recyklingu, a konkretnie działań prowadzonych na linii producent, instytucje, konsumenci został jak co roku poruszony podczas konferencji "Recykling tworzyw sztucznych - jeden cel, wiele możliwości", która odbyła się podczas targów PLASTPOL w Targach Kielce. Spotkanie organizowane zostało przez Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu – Krajowy Klaster Kluczowy.

Jednym z tematów konferencji było wykorzystanie platform do śledzenia obiegu surowców i recyrkulatów na przykładzie platformy RecoTrace.

Podczas spotkania swoją opinię wyrazili eksperci w dziedzinie przetwórstwa tworzyw sztucznych oraz recyklingu plastików, zrzeszeni m. in. w Fundacji PlasticsEurope Polska, m. in. Anna Kozera-Szałkowska, dyrektor zarządzająca Plastics Europe Polska, Andzej Kubik z GPR GUMA i Plastik Recycling, czy Kazimierz Borkowski z Ambiente.

Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL 2023 odbędą się w dniach 23 – 26 maja, w Targach Kielce.

Aktualności
27 lutego 2023
Tak jak od wielu lat wydarzeniem towarzyszącym 27. edycji Targów PLASTPOL w Kielcach będzie Seminarium Techniczne PLASTECH INFO. Odbędzie się ono w drugim dniu Targów 24 maja 2023 r. a motywem przewodnim skupiającym techniczny nurt prezentacji i wystąpień, będzie hasło „ZAAWANSOWANE MATERIAŁY POLIMEROWE – TECHNOLOGIE, PRZETWÓRSTWO, APLIKACJE”.
21 lutego 2023
Starlinger - austriacka firma zajmująca się technologiami tworzyw sztucznych używanych m. in. do opakowań wystawi się na tegorocznych targach PLASTPOL.
20 lutego 2023
EXXON MOBIL, jedna z najbardziej uznanych film zajmujących się szeroko pojętą obróbką materiałów ropopochodnych będzie wystawcą na tegorocznych targach PLASTPOL.
06 grudnia 2022
Rozpoczęła się rejestracja do konkursu OMNIPLAST dla znawców branży przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy. Konkurs od początku powiązany jest z Targami PLASTPOL. Jak przy każdej edycji, także i tym razem na zwycięzców czekają nagrody.
24 listopada 2022
Tadeusz Nowicki, prezes należącego do Konfederacji Lewiatan Polskiego Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych oraz Grupy ERGIS, został powołany na stanowisko wiceprezesa Europejskiego Stowarzyszenia Przetwórców Tworzyw Sztucznych (EuPC).
08 listopada 2022
AutoFutura: Road to 2035 to wydarzenie zaplanowane na 24 listopada w Katowicach, które będzie dotyczyło przejścia z silnika spalinowego na elektryczny w motoryzacji.
Patronat internetowy:
Wyłączny branżowy patron prasowy:
Partnerzy i patronaty: