Menu - nagłówek (dodatkowe)

Logowanie

PL
Do wydarzenia pozostało...
Podziel się wydarzeniem

 Zwiększ zasięg! ❱❱    Zasady bezpieczeństwa ❱❱

wspolne-ufi-approved plastpol-2020-galeria-23.jpg [148.88 KB]

PLASTPOL – pierwsze miejsce branżowych innowacji

Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL to miejsce, gdzie główną rolę grają trendy. To właśnie podczas targów, największe firmy z branży prezentują nie tylko flagowe produkty, ale przede wszystkim najnowsze osiągnięcia. Nie brakuje merytorycznych konferencji połączonych z panelami dyskusyjnymi, seminariów, spotkań matchmakingowych i networkingowych oraz rozstrzygnięcia branżowych plebiscytów.

Ubiegła edycja wydarzenia, choć mniejsza ze względu na pandemiczną sytuację epidemiologiczną i tak okazała się skutecznym narzędziem marketingowym dla wielu firm z różnych stron świata, o czym podczas imprezy przekonywali wystawcy.

- Jesteśmy tutaj przede wszystkim dlatego żeby pokazać, że w tych trudnych czasach firma jest, żyje, nie boi się wystawiać. Wydaje mi się, że Targi Kielce zrobiły wszystko, żeby nas zabezpieczyć od strony epidemiologicznej – są ankiety, bramki dekontaminacyjne. Targi zrobiły wszystko, a do nas należy pokazanie się, bo wydaje mi się, że bez spotkań biznesowych – face to face
– za chwilę, każda branża będzie umierać. Nie ma szans na to, że jakakolwiek branża przetrwa bez spotkań. Musi być wymiana doświadczeń, musi być możliwość pokazania nowych technologii, bo nie wszystko da się pokazać przez internet
– mówił Sławomir Malenta, Euro SITEX Polska.

W tych słowach nie ma nic dziwnego, ponieważ od blisko 25 lat Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL w Targach Kielce stanowią miejsce biznesu i dialogu krajowych i światowych koncernów. Doświadczenie w organizacji międzynarodowych wydarzeń branżowych, współpraca z partnerami wystawcami i wykwalifikowaną kadrą to czynniki, które wpływają na rangę  wydarzenia.

wtryskarki, rozdmuchiwarki, urządzenia do przetwórstwa tworzyw na targach plastpol PLASTPOL 2020 – prezentacja wyjątkowych maszyn

Tradycyjnie podczas przedsięwzięcia zaobserwować można było proces produkcji. Nie zabrakło również nowoczesnych maszyn przetwórczych i technologicznych rozwiązań. Firmy zaprezentowały m.in.:

- wtryskarkę jednokomponentową BOY 25E z najnowszym systemem Procan ALPHA 4 z servo-napędem i wbudowanym robotem, zabudowanym w klatce bezpieczeństwa,

- agregat dostawny do wielokomponentów BOY 2C XS. Jednostka do podłączenia, z każdą wtryskarką poprzez złącze standardowe EUROMAP. Można zbudować z wtryskarki, którą posiadamy w produkcji, wtryskarkę wielokomponentową. Jednostka posiada własne sterowanie zewnętrzne,

- coroczny HIT – wtryskarkę BOY 35E. Urządzenie wyposażone w najnowszy system sterowania Procan ALPHA 4 – bardzo intuicyjny, przydatny i uwielbiany przez klientów. W tej aplikacji wykorzystano pickera, który zabudowany jest w klatce bezpieczeństwa, który odbiera wlewek, a gotowe detale są segregowane,

- układ chłodzenia EURO CHILLER z serii GCA. Jedna z mniejszych jednostek używanych w przetwórstwie tworzyw sztucznych,

- wtryskarkę servo-hydrauliczna BOLE C460 o sile zwarcia 140 ton (sprzedana w trakcie targów PLASTPOL). To pierwsza konstrukcja maszyny chińskiej, w której zastosowane są łożyska liniowe, które znakomicie zmniejszają opory ruchu formy i przyczyniają się do jej lepszego zabezpieczenia,

- robota kartezjańskiego, który jest najmniejszym robotem firmy TMA Automation. Robot używa technologii mikropaletyzacji, czyli robot pobiera detal oraz odkłada go w zaprogramowany sposób. Prezentowany robot miał udźwig do 3 kg. Podczas targów PLASTPOL, firma ukazała koncepcję ruchów trzyosiowych oraz koncepcję zaprogramowania robota w taki sposób, aby powtarzał pewne czynności,

- maszynę wytrzymałościową japońskiej produkcji SCHIMADZU - Autograph AGX-V. Maszynę stosuje się przede wszystkim do badań wytrzymałościowych różnych materiałów – rozciąganie, ściskanie i podstawowych badań według norm europejskich, amerykańskich czy ogólnoświatowych. Maszyna wyróżnia się nowoczesnym designem.

plastik, wyroby z tworzyw sztucznych na targach plastpol To tylko część innowacji, z którymi można było zapoznać się podczas ubiegłej edycji PLASTPOLU.

Równie ciekawie, tak jak w poprzednich latach zapowiada się Jubileuszowa, XXV edycja Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL, która została zaplanowana w 2021 roku.

W programie przedsięwzięcia tradycyjnie nie zabraknie specjalistycznych konferencji połączonych z panelami dyskusyjnymi, podczas których zainteresowani będą mogli dowiedzieć się więcej o innowacyjnych metodach przetwórstwa tworzyw sztucznych, w tym produkcji form wtryskowych, optymalizacji procesu produkcyjnego. PLASTPOL to biznesowe spotkania, gdzie związani z branżą mogą odbyć wiele owocnych rozmów i rozszerzyć sieć swoich biznesowych kontaktów.

Fundacja PlasticsEurope Polska wspólnie z Polskim Związkiem Przetwórców Tworzyw Sztucznych zapraszają na konferencję z udziałem polskich i międzynarodowych ekspertów w trakcie, której będzie można zapoznać się z aktualnymi problemami polskich i europejskich przetwórców tworzyw sztucznych takimi jak sprawy Single Use Plastics, wizerunek tworzyw w społeczeństwie, Brexit czy realizacja VC „Plastics 2030”.

W trakcie wydarzenia, tradycyjnie odbędzie się też konferencja fundacji PlasticsEurope Polska, która ogłasza w Kielcach najświeższe dane branży dotyczące produkcji i zapotrzebowania na tworzywa w Polsce, i w Europie.

Swój finał na PLASTPOLU 2021 będzie miał także prestiżowy konkurs Omniplast, którego organizatorem są Targi Kielce, a nad merytoryką czuwa od początku portal branżowy Tworzywa.pl

W ramach przedsięwzięcia odbędzie się również dwudniowe seminarium techniczne Plastech Info, tu także będzie można zapoznać się z nowinkami technologicznymi oraz aktualnym stanem branży przetwórstwa tworzyw sztucznych.

Strefa BioTworzyw – spektakularny debiut w 2020 roku

Już po raz drugi podczas targów biznesową atrakcją będzie strefa BioTworzyw, gdzie prezentowane będą m.in. wyroby biodegradowalne, kompostowalne, biopochodne, usługi konsultingowe, badawcze i certyfikacyjne, surowce, komponenty, dodatki dla przetwórstwa biotworzyw.

Święto tworzyw sztucznych w Targach Kielce to obowiązkowy punkt w kalendarzu wielu firm, które na co dzień funkcjonują w branży: - W targach Plastpol uczestniczymy od 7 lat i są to nasze główne targi branżowe, na których sprzedajemy nasze urządzenia z zakresu zgrzewania ultradźwiękowego. W tym roku przyjechaliśmy z naszą nowością, czyli z dwiema liniami do produkcji maseczek zarówno chirurgicznych, jak i ochronnych. Mam nadzieję, że uda nam się w tym roku pozyskać nowych klientów mimo, że mamy teraz taką trudną sytuację – twierdzi Marcin Kiełbasiński – Instytut Badawczy Łukasiewicz, Instytut Tele- i Radiotechniczny.

Na Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL zapraszamy we wrześniu 2021 roku do Targów Kielce.

Aktualności
05 lipca 2021
Polski Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych podsumował ostatni rok pracy. W trakcie walnego zgromadzenia wyznaczono także cele do osiągnięcia. Wybrano również władze związku. Funkcję prezesa zarządu członkowie ponownie powierzyli Tadeuszowi Nowickiemu.
01 czerwca 2021
Tadeusz Nowicki, prezes zarządu Polskiego Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych, 29 maja dołączył do Rady Nadzorczej (SteeringComitee) EuPC, europejskiego stowarzyszenia zrzeszającego krajowe organizacje przetwórców tworzyw sztucznych.
13 kwietnia 2021
Nawet o 800 tys. zł. mogą ubiegać się mikro, małe i średnie firmy prowadzące działalność na terenie Polski Wschodniej w ramach projektu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Szczegóły będzie można poznać podczas webinarium zorganizowanego przez Targi Kielce.
17 marca 2021
Nadal czekamy na odblokowanie sektora targowego. Jesteśmy gotowi.
05 lutego 2021
#TymŻyjeBranża to najnowszy projekt, który realizowany jest przez Targi Kielce, partnerów i wystawców wydarzenia PLASTPOL
08 stycznia 2021
Od 1 stycznia 2021 roku Anna Kozera-Szałkowska objęła stanowisko dyrektor zarządzającej Fundacji PlasticsEurope Polska. Zastąpiła ona na tym stanowisku Kazimierza Borkowskiego, który przeszedł na emeryturę.
02 grudnia 2020
Przedstawiciele branży nie zgadzają się z kreowaniem negatywnego wizerunku tworzyw sztucznych i mówią wprost - nie ma możliwości, by obecnie świat bez nich funkcjonował
07 października 2020
Jednym z wydarzeń towarzyszących tegorocznej edycji targów PLASTPOL jest tradycyjnie seminarium techniczne PLASTECH-INFO.
06 października 2020
Jak każdego roku, również i tym razem podczas targów PLASTPOL odbyło się spotkanie branży tworzyw sztucznych.
06 października 2020
Wyjątkowa edycja targów Plastpol właśnie wystartowała. Wystawa, początkowo planowana na maj, zgromadziła 147 wystawców z 12 krajów. Przedstawiciele firm z Austrii, Czechy, Danii, Holandii, Litwy, Niemiec, Polski, Serbii, Słowenii, Szwajcarii, Ukrainy i Włochy przez trzy targowe dni będą prezentować swoją ofertę zwiedzającym z całej Europy.
Patronat internetowy:
Wyłączny branżowy patron prasowy:
Partnerzy i patronaty:
21-23.09.2021
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy
21-23.09.2021