Do wydarzenia pozostało
Podziel się wydarzeniem

targi przetwórstwa tworzyw sztucznych plastpol XXIV Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL w Targach Kielce

Największe targi w Europie Południowo-Wschodniej związane z branżą tworzyw sztucznych ponownie odbędą się w Targach Kielce. Zapraszamy w dniach 6-9 października 2020

Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL zapisały się już na stałe w kalendarzu największych, cyklicznie odbywających się wydarzeń branżowych w Targach Kielce. Poprzednie edycje przedsięwzięcia, w sposób bardzo wyraźny pokazały, jak duże zainteresowanie na całym świecie wzbudza przewodni temat wydarzenia.

Podczas targów eksperci zaprezentują najnowsze dane dotyczące przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy w Polsce, i w Europie. Tradycyjnie nie zabraknie konferencji połączonych z panelami dyskusyjnymi, seminariów, spotkań matchmakingowych i networkingowych oraz rozstrzygnięcia branżowych plebiscytów.

przetwórstwo tworzyw sztucznych na targach plastpol Rekordowy PLASTPOL 2020

Większość zeszłorocznych wystawców potwierdziła swoją obecność w PLASTPOL 2020, ale pojawią się także nowe firmy. Już teraz wiadomo, że tegoroczne targi będą rekordowe pod względem ilości wystawców. To oznacza, że wydarzenie z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem i swoistym prestiżem. Ponad połowę wszystkich wystawców stanowią zagraniczni przedstawiciele branży m.in. z Niemiec, Szwajcarii, Austrii, Turcji, Czech, Portugalii, Włoch, Iranu, Indii, Tajwanu, Chin czy z Omanu, Rosji i Korei.

Bogaty program targów

W programie przedsięwzięcia tradycyjnie nie zabraknie specjalistycznych konferencji połączonych z panelami dyskusyjnymi, podczas których zainteresowani będą mogli dowiedzieć się więcej o innowacyjnych metodach przetwórstwa tworzyw sztucznych, w tym produkcji form wtryskowych, optymalizacji procesu produkcyjnego. PLASTPOL to biznesowe spotkania, gdzie związani z branżą mogą odbyć wiele owocnych rozmów i rozszerzyć sieć swoich biznesowych kontaktów.

Fundacja PlasticsEurope Polska wspólnie z Polskim Związkiem Przetwórców Tworzyw Sztucznych, 18 maja, w przeddzień rozpoczęcia się wydarzenia zapraszają na konferencję z udziałem polskich i międzynarodowych ekspertów w trakcie, której będzie można zapoznać się z aktualnymi problemami polskich i europejskich przetwórców tworzyw sztucznych takimi jak sprawy Single Use Plastics, wizerunek tworzyw w społeczeństwie, Brexit czy realizacja VC „Plastics 2030”.

W trakcie wydarzenia, tradycyjnie odbędzie się konferencja fundacji PlasticsEurope Polska, która ogłasza w Kielcach najświeższe dane branży dotyczące produkcji i zapotrzebowania na tworzywa w Polsce, i w Europie.

Konferencję „Opakowania dla recyklingu. Gospodarka o obiegu zamkniętym w praktyce” przygotuje też Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu wraz z Akademią Recyklingu.

Swój finał na PLASTPOLU będzie miał także konkurs Omniplast, którego organizatorem są Targi Kielce, a nad merytoryką czuwa od początku portal branżowy Tworzywa.pl

W ramach przedsięwzięcia odbędzie się również dwudniowe seminarium techniczne Plastech Info, tu także będzie można zapoznać się z nowinkami technologicznymi oraz aktualnym stanem branży przetwórstwa tworzyw sztucznych.

stoiska najważniejszych firm z branży przetwórstwa tworzyw na targach plastpol Strefa BioTworzyw

Nowością podczas targów będzie strefa BioTworzyw, gdzie prezentowane będą m.in. wyroby biodegradowalne, kompostowalne, biopochodne, usługi konsultingowe, badawcze i certyfikacyjne, surowce, komponenty, dodatki dla przetwórstwa biotworzyw. Specjalnie przygotowana przestrzeń dedykowana jest surowcom i produktom oraz przetwórstwu i maszynom, recyklingowi, certyfikacji i badaniom materiałów biopochodnych, biodegradowalnych i kompostowalnych. Strefie towarzyszyć będzie Forum BioTworzyw, gdzie gościem specjalnym będzie Hasso von Pogrell, dyrektor zarządzający stowarzyszenia European Bioplastics.

Nowe projekty Targów Kielce

O innowacyjnych rozwiązaniach prezentowanych podczas tegorocznej edycji PLASTPOLU będzie można przeczytać w biuletynie, który w nakładzie 7 000 egzemplarzy wydany zostanie na początku kwietnia. Publikacja trafi do firm, instytucji i osób zainteresowanych branżą przetwórstwa tworzyw sztucznych. Kolejne wydanie zaplanowane zostało na maj i będzie dostępne podczas odbywania się targów PLASTPOL.

Najnowszym projektem realizowanym wspólnie przez Targi Kielce i kwartalnik Tworzywa jest także „Spotkanie Dziennikarzy na PLASTPOL 2020”. Zagraniczni redaktorzy podczas swojej obecności w Kielcach będą mogli zapoznać się z formułą PLASTPOLU, a także zobaczyć prezentacje wiodących polskich firm w branży przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy.

Na Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL zapraszamy od 6 do 9 października do Targów Kielce.

Aktualności
03 kwietnia 2020
Trwająca pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 nakazuje ostrożność najwyższego stopnia. Szczególnie uważnie należy podchodzić do zaopatrywania się w żywność. Polski Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych apeluje, by w najbliższych tygodniach korzystać wyłącznie ze szczelnie zapakowanych produktów żywnościowych.
09 marca 2020
Klaster Gospodarki Odpadami i Recyklingu - Krajowy Klaster Kluczowy zorganizuje podczas PLASTPOLU konferencję "Opakowania dla recyklingu. Dobre przykłady w gospodarce o obiegu zamkniętym".
24 lutego 2020
Akademia Rolbatch poprowadzi cykl szkoleń w trakcie targów Plastpol od 19 do 22 maja w Targach Kielce
24 lutego 2020
W ramach tegorocznej edycji Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL, do Targów Kielce przyjedzie wielu branżowych dziennikarzy
24 stycznia 2020

Nowa formuła, większa ilość stron i najważniejsze informacje o targach PLASTPOL – wszystko to będzie można znaleźć w odmienionym biuletynie targowym

12 listopada 2019

Znaczenie nowoczesnych technologii przetwórstwa tworzyw sztucznych dla rozwoju przemysłu

17 października 2019
W dniach 16-23 października zapraszamy na stoisko nr 08 podczas Międzynarodowych Targów Tworzyw Sztucznych i Kauczuku w Düsseldorfie
14 października 2019
Przedstawiciele Targów Kielce na Międzynarodowych Targach Maszynowych MSV
10 października 2019
Najważniejsze informacje dotyczące segregacji odpadów. Kolory pojemników, wskazówki
29 maja 2019
Popołudnie drugiego dnia Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL 2019 upłynęło pod znakiem nagród.
29 maja 2019
Konsul dr Michael Groß spotkał się z wystawcami Plastpolu
28 maja 2019
Dwudniowe Klastrowe Forum Biznesowe pod patronatem Portalu Komunalnego oraz miesięcznika „Energia i Recykling" odbyło się z udziałem wielu zainteresowanych.
28 maja 2019
Fundacja PlasticsEurope Polska jak co roku podczas konferencji prasowej w pierwszym dniu XIII Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL przedstawiła pierwsze szacunkowe dane dotyczące produkcji i zapotrzebowania na tworzywa w roku 2018.
Patronat internetowy:
Wyłączny branżowy patron prasowy:
Partnerzy i patronaty
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy