DSC00042.JPG
Wystawa "Światło ikony w fotografii Antoniego Myśliwca"

Światło ikony w fotografii – Wystawa zdjęć podczas Sacroexpo

25 maja 2022
Spotkanie branży sakralnej w Targach Kielce to okazja do kontemplacji piękna dzieł sztuki, które niejednokrotnie mogą prowadzić do poznania i spotkania z Bogiem. Piękno to będziemy mogli odkrywać poprzez wystawy i ekspozycje przygotowane podczas Wystawy Sacroexpo.

Goście targów Sacroexpo będą mogli podziwiać Wystawę „Światło ikony w fotografii Antoniego Myśliwca” gdzie zaprezentowane zostaną zabytkowe i współczesne ikony z różnych miejsc. Wspólnym mianownikiem przedstawianych ikon jest tytułowe światło wydobywające się ze zdjęć. Wystawę prezentowano już wcześniej w Galerii Współczesnej Sztuki Sakralnej „Dom Praczki” w Kielcach.

Antoni Myśliwiec to kielecki twórca, członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Jest autorem zdjęć do wielu wydawnictw, katalogów muzealnych i reklamowych. Swoją wiedzą o fotografii dzieli się zarówno z dziećmi i młodzieżą, jak i ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Na swoim koncie ma wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych, których prace znajdują się w zbiorach Galerii „ef” Jerzego Olka, BWA w Kielcach i w Muzeum Historii Kielc. Antoni Myśliwiec kształci pasjonatów fotografii w znajdywaniu niekończących się możliwości. Potrafi w najprostszej formie zaprezentować zapadające w pamięć kadry, nie przywiązując uwagi do nowoczesnego sprzętu. Wykorzystuje posiadane umiejętności, a mianowicie zdolność fotograficznego myślenia, wyobraźnię, poczucie estetyki i wrażliwość. Obserwuje otaczającą go rzeczywistość, odtwarza ją dzięki osobistej wizji świata, konkretnego przedmiotu. Jego sztuka fotografowania, umiejętności uchwycenia kolorystyki i światła pozostawiają różnorodne interpretacje.

Zapraszamy już od 6 do 8 czerwca 2022 roku na Międzynarodową Wystawę Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów Sacroexpo.

Wstęp na targi jest bezpłatny, obowiązuje rejestracja poprzez stronę Targów Kielce lub na miejscu w dniu wydarzenia.

(MCh)

Polecane aktualności
20 czerwca 2022
W Bolonii we Włoszech trwa Międzynarodowa Wystawa Produktów i Usług dla Świata Religii DEVOTIO. Podczas trzydniowego wydarzenia reprezentacja Targów Kielce promuje wystawę SACROEXPO. Współpraca pomiędzy włoskimi targami a kieleckim ośrodkiem wystawienniczym trwa od 2016 roku.
08 czerwca 2022
Wielu duchownych i pracowników wzięło udział w Konsulcie Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce podczas targów Sacroexpo w Kielcach. Mowa była między innymi o karach za  niewłaściwe zarządzanie majątkiem kościelnym, sposobach na ustrzeżenie się przed oszustem, czy zastosowaniu zielonej energii.
07 czerwca 2022
Drugiego i trzeciego dnia targów Sacroexpo, odbyło się losowanie zwycięzców w loterii konkursowej w kategorii księża i zakonnicy oraz siostry zakonne.
07 czerwca 2022
Przedmioty sprzed tysiącleci, jak gwoździe, kości, grot, czy naczynia mogą wszyscy chętni zobaczyć na wystawie Ars Eucharistica, czyli  sztuka w służbie Eucharystii. To wystawa organizowana podczas trwających targów Sacroexpo przez Muzeum Diecezjalne w Kielcach oraz Galerię Prima Porta Antiquities. Każdy po rejestracji może je bezpłatnie podziwiać jeszcze we wtorek do godziny 17 i w środę od 9 do 16.
07 czerwca 2022
Równolegle podczas targów branży sakralnej w Targach Kielce odbyły się cztery spotkania tematyczne z udziałem zaproszonych gości: florystki, konserwatora zabytków, przedstawicieli policji, straży pożarnej i biura ubezpieczeniowego.
07 czerwca 2022
Na Wystawie Sacroexpo można nabyć wyjątkowe obrazy o tematyce sakralnej, a pieniądze z ich sprzedaży zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom z Afryki.
06 czerwca 2022
W tegorocznej Wystawie Sacroexpo bierze udział 170 Wystawców z 7 krajów. Zaprezentowali oni szeroką ofertę, dzięki której każdy Zwiedzający targi znajdzie coś dla siebie.
06 czerwca 2022
Uroczystość otwarcia 23. Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO dostarczyła wielu emocji, nie tylko nagrodzonym, ale i zgromadzonej publiczności.