MG-1177-1.jpg
Źródło: chor.tu.kielce.pl

SACROEXPO z nutami w tle

23 września 2020
Muzyka jest nieodłącznym elementem Międzynarodowej Wystawy SACROEXPO. Podczas tegorocznej edycji targów wystąpią: Chór Garnizonowy z Kielc, Chór Akademicki Politechniki Świętokrzyskiej oraz Gospel Joy z Poznania.

Wszyscy miłośnicy muzyki sakralnej będą mieli okazję nie tylko usłyszeć wysokie brzmienia organów kościelnych, ale również obejrzeć na żywo koncert zespołów chóralnych i instrumentalnych.  Podczas pierwszego dnia targów SACROEXPO wystąpi Chór Garnizonowy z Kielc, który działa przy Parafii Wojskowo-Cywilnej pw. Matki Bożej Królowej Polski w Kielcach. W repertuarze chóru znajdują się zarówno pieśni sakralne, patriotyczne, ale również utwory muzyki popularnej w opracowaniach 4-głosowych. Pierwszego dnia Wystawy zobaczymy także kolejny lokalny zespół - Chór Akademicki Politechniki Świętokrzyskiej, który już ponad 20 lat wykonuje zarówno muzykę sakralną, jak również świecką różnych epok. Chór opracowuje również muzykę rozrywkową oraz ludową.

Po raz pierwszy na targach zaprezentuje się Chór Gospel Joy z Poznania, chrześcijański chór śpiewający dynamiczną i ekscytującą muzykę gospel. W swojej dyskografii mają 6 albumów m.in. „To On” oraz „Gospel Joy Live”. Współpracowali m.in. z takimi artystami jak: Mietek Szcześniak, Natalia Niemen, Kasia Moś, Mezo i Sylwia Grzeszczak. Docenieni m.in. nagrodą Płyta Roku 2017 w plebiscycie Chrześcijańskie Granie. Wystąpili w programie „Mam Talent”, a teraz zaprezentują się na kieleckiej scenie.

Niech piękna muzyka wybrzmi w naszych sercach! Zachęcamy do udziału w Wystawie SACROEXPO. Wstęp jest bezpłatny, obowiązuje wcześniejsza rejestracja: https://bit.ly/3mMDx95

(MCh)

Polecane aktualności
29 września 2020
Od ponad 15 lat Międzynarodowej Wystawie Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO towarzyszy loteria dla wszystkich osób konsekrowanych, w której nagrodą jest udział w pielgrzymce. 
29 września 2020
Prawosławny Arcybiskup Przemyski i Gorlicki Najprzewielebniejszy Paisjusz w Targach Kielce wręczył wyróżnienia wystawcom, którzy zostali docenieni za wkład w życie religijne
29 września 2020
Otwarta sesja tematyczna dla administratorów obiektów sakralnych, to jedno z wydarzeń towarzyszących Wystawie SACROEXPO. Spotkanie przygotowane zostało przez Forum Współpracy Międzyzakonnej, Konferencja Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce, we współpracy z TUW PZUW i Targami Kielce.
28 września 2020
Kultura to nie tylko przedstawienia teatralne, wyjścia do muzeum czy uczestnictwo w koncertach. Kultura ma wiele wymiarów – a każdy z nich został dotknięty przez pandemię COVID-19. O dylematach dziedzictwa z księdzem Rafałem Dudałą rozmawiają ludzie kultury i sztuki.
28 września 2020
Świętu branży sakralnej towarzyszą merytoryczne spotkania połączone z wartościowymi dyskusjami. Od 10 lat w Targach Kielce odbywają się spotkania służące szkoleniu sekretarzy i ekonomów zakonnych.
28 września 2020
Podczas tegorocznych targów Sacroexpo po raz 16 wręczono wyróżnienia Per Arte Ad Deum. Wśród laureatów znaleźli się Paweł Łukaszewski, Jerzy Jan Skąpski oraz Leszek Sosnowski.
28 września 2020
Podczas otwarcia tegorocznych targów Sacroexpo roku dość nietypowo, podczas jednej uroczystości powitano gości, wręczono wyróżnienia Targów Kielce, a także, już po raz 16 przyznano nagrody PER ARTEM AD DEUM.
28 września 2020
Międzynarodowa Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO została otwarta po raz 21. Na tegoroczną ekspozycję składa się prezentacja blisko 180 firm z Polski, Włoch, Słowenii, Ukrainy, Chorwacji, Czech i Stanów Zjednoczonych
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy