DSC00526.JPG

Stoiska z wyróżnieniem na SACROEXPO

29 września 2020
Prawosławny Arcybiskup Przemyski i Gorlicki Najprzewielebniejszy Paisjusz w Targach Kielce wręczył wyróżnienia wystawcom, którzy zostali docenieni za wkład w życie religijne

Podczas drugiego dnia targów SACROEXPO wyróżnieni zostali wystawcy, którzy swoją działalnością przyczyniają się do pogłębiania i propagowania wartości duchowych. List otrzymują firmy w uznaniu za pracę dla dobra kościoła Chrystusowego, w duchu ofiarności, ekumenizmu i chrześcijańskiej miłości. Najprzewielebniejszy Paisjusz serdecznie podziękował wszystkim uczestnikom wydarzenia za obecność: - Serdeczne Bóg Zapłać za to, że jesteście. To dzisiejsze Bóg Zapłać podczas tej edycji targów kieleckich jest szczególne. Bo to Bóg Zapłać jest ze słowami – za to, że nie lękacie się niczego – mówił Prawosławny Arcybiskup Przemyski i Gorlicki Najprzewielebniejszy Paisjusz.

DSC00531.JPG [2.93 MB]

Arcybiskup Paisjusz wyróżnił pięć firm: - Chciałbym podziękować wszystkim wystawcom, a szczególnie tym, których chciałbym nagrodzić swoim listem błogosławiącym – powiedział Najprzewielebniejszy Paisjusz.

Wśród wyróżnionych firm znalazły się:

  • AGAT
  • Ludwisarnia Felczyńskich
  • Ikony Bizantyjskie
  • Bracia Dąbrowscy
  • ABA Cuprum

(AO)

Polecane aktualności
29 września 2020
Od ponad 15 lat Międzynarodowej Wystawie Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO towarzyszy loteria dla wszystkich osób konsekrowanych, w której nagrodą jest udział w pielgrzymce. 
29 września 2020
Otwarta sesja tematyczna dla administratorów obiektów sakralnych, to jedno z wydarzeń towarzyszących Wystawie SACROEXPO. Spotkanie przygotowane zostało przez Forum Współpracy Międzyzakonnej, Konferencja Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce, we współpracy z TUW PZUW i Targami Kielce.
28 września 2020
Kultura to nie tylko przedstawienia teatralne, wyjścia do muzeum czy uczestnictwo w koncertach. Kultura ma wiele wymiarów – a każdy z nich został dotknięty przez pandemię COVID-19. O dylematach dziedzictwa z księdzem Rafałem Dudałą rozmawiają ludzie kultury i sztuki.
28 września 2020
Świętu branży sakralnej towarzyszą merytoryczne spotkania połączone z wartościowymi dyskusjami. Od 10 lat w Targach Kielce odbywają się spotkania służące szkoleniu sekretarzy i ekonomów zakonnych.
28 września 2020
Podczas tegorocznych targów Sacroexpo po raz 16 wręczono wyróżnienia Per Arte Ad Deum. Wśród laureatów znaleźli się Paweł Łukaszewski, Jerzy Jan Skąpski oraz Leszek Sosnowski.
28 września 2020
Podczas otwarcia tegorocznych targów Sacroexpo roku dość nietypowo, podczas jednej uroczystości powitano gości, wręczono wyróżnienia Targów Kielce, a także, już po raz 16 przyznano nagrody PER ARTEM AD DEUM.
28 września 2020
Międzynarodowa Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO została otwarta po raz 21. Na tegoroczną ekspozycję składa się prezentacja blisko 180 firm z Polski, Włoch, Słowenii, Ukrainy, Chorwacji, Czech i Stanów Zjednoczonych
25 września 2020
Już od dekady trwa współpraca między Konfederacją Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich a Zarządem Targów Kielce i organizatorami Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów.