Gala-sacro-2020-1.JPG

Nagrody targów Sacroexpo rozdane!

28 września 2020
Podczas otwarcia tegorocznych targów Sacroexpo roku dość nietypowo, podczas jednej uroczystości powitano gości, wręczono wyróżnienia Targów Kielce, a także, już po raz 16 przyznano nagrody PER ARTEM AD DEUM.

Z uwagi na bezpieczeństwo wystawców i zwiedzających, organizatorzy targów Sacroexpo podjęli decyzję o połączeniu otwarcia targów oraz przyznaniu medali. Na jednej scenie stanęli więc zdobywcy wyróżnień targowych, nagród za produkty, a także laureaci medalu Per Artem Ad Deum (o nagrodzie i laureatach tutaj).

Tegoroczni wyróżnieni to:

WYRÓŻNIENIA za atrakcyjny i nowoczesny styl wystąpienia targowego podczas SACROEXPO i EXPOSITIO 2020  otrzymuje:

ŠKRABL ORGLARSTVO

MEDAL za nowatorską, elegancką i kompleksową prezentację targową podczas SACROEXPO i EXPOSITIO 2020 otrzymuje:

S.G. ŻELEŃSKI, Krakowski Zakład Witrażów

WYRÓŻNIENIA TARGÓW KIELCE

- ART10.PL Monika Frątczak-Rodak Design z Łodzi za projekt przebudowy architektonicznej aranżacji prezbiterium p.w.św Mateusza Ewangelisty w Dawidach Bankowych

- CHARISTIA z Kóz za Wyjątkową edycję grawerowanych matryc i upieczonych opłatków wigilijnych z polskimi kolędami.

- Galeria sztuki starożytnej Prima Porta Antiquities z Warszawy za próbę wprowadzenia do powtórnego użytku sakralnego obiektów zabytkowych.

- CREO Engineering ze Szczekocin za system ogrzewania.

MEDAL TARGÓW KIELCE

 

- Metaloplastyka z Siedlec za książkę „Dawne kotlarstwo warsztat i wyroby” - Autor - Bernard Nowakowski - Wydawnictwo Poligraf.

MEDAL HONOROWY JEGO EKSCELENCJI PRYMASA SENIORA KS. JÓZEFA KARDYNAŁA GLEMPA otrzymuje:

- Krakowski Zakład Witrażów S. G. ŻELEŃSKI Sp. z o.o. za Witraż „POLONIA” wg projektu Wyspiańskiego.

MEDAL HONOROWY JEGO EKSCELENCJI PRYMASA POLSKI KS. ABP. WOJCIECHA POLAKA trafia do:

Pracownia Rzemiosła Artystycznego ABA CUPRUM z Ciechocinka za pomysł wykonania Ikony M.B. Częstochowskiej oraz Złotej Róży Wotywnej.

NAGRODA HONOROWA JEGO EKSCELENCJI BISKUPA KIELECKIEGO KS. JANA PIOTROWSKIEGO:

Oficyna Wydawniczej RC ze Stefanowa za dokumentację zabytkowych obiektów sakralnych w technice 3D sfinalizowane wykonaniem makiety.

(MBr)

 

Polecane aktualności
29 września 2020
Od ponad 15 lat Międzynarodowej Wystawie Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO towarzyszy loteria dla wszystkich osób konsekrowanych, w której nagrodą jest udział w pielgrzymce. 
29 września 2020
Prawosławny Arcybiskup Przemyski i Gorlicki Najprzewielebniejszy Paisjusz w Targach Kielce wręczył wyróżnienia wystawcom, którzy zostali docenieni za wkład w życie religijne
29 września 2020
Otwarta sesja tematyczna dla administratorów obiektów sakralnych, to jedno z wydarzeń towarzyszących Wystawie SACROEXPO. Spotkanie przygotowane zostało przez Forum Współpracy Międzyzakonnej, Konferencja Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce, we współpracy z TUW PZUW i Targami Kielce.
28 września 2020
Kultura to nie tylko przedstawienia teatralne, wyjścia do muzeum czy uczestnictwo w koncertach. Kultura ma wiele wymiarów – a każdy z nich został dotknięty przez pandemię COVID-19. O dylematach dziedzictwa z księdzem Rafałem Dudałą rozmawiają ludzie kultury i sztuki.
28 września 2020
Świętu branży sakralnej towarzyszą merytoryczne spotkania połączone z wartościowymi dyskusjami. Od 10 lat w Targach Kielce odbywają się spotkania służące szkoleniu sekretarzy i ekonomów zakonnych.
28 września 2020
Podczas tegorocznych targów Sacroexpo po raz 16 wręczono wyróżnienia Per Arte Ad Deum. Wśród laureatów znaleźli się Paweł Łukaszewski, Jerzy Jan Skąpski oraz Leszek Sosnowski.
28 września 2020
Międzynarodowa Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO została otwarta po raz 21. Na tegoroczną ekspozycję składa się prezentacja blisko 180 firm z Polski, Włoch, Słowenii, Ukrainy, Chorwacji, Czech i Stanów Zjednoczonych
25 września 2020
Już od dekady trwa współpraca między Konfederacją Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich a Zarządem Targów Kielce i organizatorami Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów.