IMG-9285-b.jpg

Polimarky na targach Plastpol będą świętować 40-lecia działalności firmy!

24 kwietnia 2024
Polimarky powstały w 1984 roku. Zaledwie dwa lata później przedsiębiorstwo rozpoczęło przetwórstwem tworzyw sztucznych - produkcję rur, która wciąż pozostaje jednym z głównych biznesów. Od ponad 30 lat Polimarky zajmują się compoudingiem, dostarczając materiały dla klientów z najróżniejszych branż w Polsce i Europie. 40 lat istnienia na rynku będą świętować podczas Plastpolu. Na targi zwiedzający mogą się rejestrować.

- Czterdzieści lat na rynku to wspaniały wynik. Warto też spojrzeć na kontekst, w jakim przez wiele lat funkcjonowały Polimarky. W końcu firma powstała w czasach, gdzie prywatne przedsiębiorstwa nie mogły liczyć na wsparcie, wkrótce potem nadeszła bezlitosna transformacja gospodarcza, a przez ostatnich 20 lat wiele firm dotkliwie odczuwało skutki kryzysów gospodarczych. Mimo tego, Polimarky nie tylko przetrwały, ale konsekwentnie się rozwijały – mówi Dyrektor Zarządzający Polimarky Piotr Skwierz. - W 1996 jako jedna z pierwszych firm w regionie uzyskaliśmy certyfikat ISO, przez wiele lat opatentowaliśmy szereg rozwiązań i produktów, w 2009 roku rozpoczęliśmy masową produkcję unieplanionych bezhalogenowo mieszanek kablowych. Tych sukcesów można by wymienić wiele, co bardzo cieszy. Dzięki nim jesteśmy pewni, że kolejnych czterdzieści lat będzie równie owocnych i wciąż możemy osiągnąć więcej. Zależy nam, żeby na naszym wzroście korzystali zarówno nasi klienci, jak i lokalna społeczność – podsumowuje Piotr Skwierz.

 

Polimarky od samego początku istnienia są związane z Rzeszowem. Obecnie przedsiębiorstwo działa w dwóch zakładach. Od połowy lat 90. nieprzerwanie firma produkuje rury do własnego systemu instalacyjnego w fabryce przy ulicy Bieszczadzkiej. Tam również zlokalizowane są linie do compoundingu oraz, uruchomiona w zeszłym roku pilotażowa, linia recyklingu polipropylenu dla potrzeb własnych. Od października 2020 roku Polimarky posiadają też nowoczesną fabrykę zlokalizowaną w podrzeszowskim Zaczerniu, gdzie  realizowany jest proces compounding.


Jednym z flagowych produktów firmy są mieszanki kablowe, a od 2019 roku Polimarky posiadają patent na samogasnące, ceramizujące mieszanki, które zwiększają bezpieczeństwo produktów.

Polimarky od lat angażują się w ochronę środowiska. Oprócz spełniania wymagań certyfikatu ISO 14001, firma zaprojektowała obiegi wody w zakładach w taki sposób, by ograniczyć produkcję ścieków i zużycie wody, ubytki wody technologicznej uzupełnia pozyskiwana z powierzchni dachowych i woda opadowa . Ciepło procesowe pochodzące z procesów wytwórczych używane jest do ogrzewania pomieszczeń i wody użytkowej. Dodatkowo, oba zakłady są częściowo zasilane energią elektryczną pochodzącą z instalacji fotowoltaicznych, co redukuje zużycie energii z węgla

Mimo znaczącego rozwoju, Polimarky zachowały cechy rodzinnych firm, takie jak elastyczność i bezpośredni kontakt z klientami. Dbałość o relacje oraz szybkie podejmowanie decyzji przekłada się na przewagę konkurencyjną.

 

Podczas targów Plastpol przedsiębiorstwo zaprezentuje całą linię produktową. 

XXVIII Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL potrwają od 21 do 24 maja 2024 w Targach Kielce. Rejestracja dla zwiedzających i sprzedaż biletów trwa na targikielce.pl/plastpol

Sprawdź informacje dla zwiedzających

 

/MŚ/

Polecane aktualności
23 maja 2024
Około 100 firm z Azji, w tym 76 z samych Chin, prezentuje najnowocześniejsze sprzęty i technologie związane z przetwórstwem tworzyw sztucznych na trwających w Targach Kielce targach Plastpol. Oferowane przez nie produkty i rozwiązania wzbudzają zainteresowanie polskich i zagranicznych przedsiębiorców, szukających nowych możliwości rozwoju.
22 maja 2024
Drugiego dnia targów Plastpol, podczas uroczystej gali Platinum Plast, wręczono medale i wyróżnienia za najlepsze produkty i stoiska oraz przyznano nagrody w konkursie Omniplast. Po raz pierwszy w historii zwyciężyła kobieta Marta Tryc z firmy KRAIBURG TPE.
22 maja 2024
Cała branża przetwórstwa tworzyw sztucznych spotkała się w Targach Kielce podczas 28. Międzynarodowych Targów Plastpol. Jednym ze stałych punktów programu wydarzenia jest seminarium Plastech Info organizowane przez wyłącznego branżowego partnera prasowego targów - serwis tworzywa.pl.
22 maja 2024
Wyzwania recyklingu tworzyw sztucznych to tytuł konferencji zorganizowanej przez Klaster Gospodarki Odpadami podczas trwających w kieleckim ośrodku wystawienniczym targów Plastpol. Podczas spotkania eksperci rozmawiali m.in. o trudnościach wynikających z norm recyklingowych.
22 maja 2024
Czy plastik można zastąpić materiałami pochodzenia roślinnego? W jaki sposób przetworzyć odpady z branży budownictwa lotniczego? Czy istnieją innowacyjne, w 100% przetworzone polimery oraz jakie są ich właściwości? Na te i inne pytania odpowiedzieli prelegenci branżowego spotkania podczas Targów Plastpol w kieleckim ośrodku wystawienniczym.
22 maja 2024
Największy producent regranulatu PP w Europie Środkowo-Wschodniej ML Polyolefins, oraz jeden z wiodących europejskich dostawców produktów z tworzyw sztucznych dla gospodarstw domowych, Keeeper Group podpisały umowę o współpracy na targach Plastpol w Kielcach.
22 maja 2024
Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL w Kielcach to jedno z najważniejszych wydarzeń branży w Europie. Ważnym elementem rozważań o kierunkach rozwoju tej gałęzi przemysłu jest wizja systemu tworzyw sztucznych na starym kontynencie do 2050 roku przedstawiona w mapie drogowej „The Plastics Transition”, której poświęcona jest wystawa na tegorocznych Targach.
22 maja 2024
Targi Plastpol w Kielcach to jedno z najważniejszych wydarzeń w branży przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy w Europie. 28. edycja przyciąga tłumy zwiedzających, którzy poznają ofertę 603 wystawców z 31 krajów Europy, Azji i Bliskiego Wschodu. Wydarzenie odbywa się w siedmiu halach.