zdjecie1.JPG
Źródło: Piekarnia Charistia

Piekarnia Charistia – połączenie tradycji i kultury

07 lipca 2020
Kryzys związany z pandemią koronawirusa dotknął również Piekarni Charistia, która musiała podejmować niezbędne działania, aby przetrwać na rynku. Pomimo trudnej sytuacji, nie tylko nie zaprzestali działalności, ale nawet wprowadzili nowości, które zaprezentują podczas targów SACROEXPO.

Rodzinna Piekarnia Charistia z powodzeniem funkcjonuje od lat 70-tych. To firma z wieloletnim doświadczeniem, wykwalifikowaną załogą pracowników oraz nowoczesnym zapleczem technologicznym. W ofercie Piekarni znajdują się świeże, najwyższej jakości produkty m.in.: opłatki wigilijne oraz mszalne Komunikanty i Hostie.

W obliczu pandemii koronawirusa zmieniło się funkcjonowanie Charistii, ale dzięki zaangażowanej załodze udało się przetrwać ciężki dla wszystkich okres. O tym jak niemal z dnia na dzień zmieniła się rzeczywistość firmy rozmawialiśmy z jednym ze współwłaścicieli Charistii - Renatą Cieślik.

Czas pandemii koronawirusa to trudny okres do prowadzenia działalności gospodarczej. Jak poradziliście sobie w tym czasie?

Okres pandemii koronawirusa to dla nas bardzo trudny czas, epidemia oraz nałożone restrykcje blokujące uczestnictwo w Mszach Świętych spowodowały zawieszenie zamówień na nasze produkty: od końca lutego - od zagranicznych odbiorców, a od marca - od polskich klientów.  Oczywiście potwierdzam, że w tym czasie koniecznym było zamknięcie publicznych miejsc, ale prowadzenie firmy bez sprzedaży przez kilka miesięcy jest wręcz niemożliwe. Musieliśmy sobie poradzić, dlatego korzystaliśmy m.in. z pomocy rządowych oraz gminnych.

Czy musieliście podejmować dodatkowe działania w czasie pandemii, aby przetrwać na rynku?

Na szczęście mogliśmy liczyć na ogromne zrozumienie, zaangażowanie i przychylność naszych pracowników między innymi dzięki temu udało nam się przetrwać. Nasza załoga musiała wykorzystać urlopy wypoczynkowe, był to dla nas również czas trudnych decyzji personalnych.

Jednak śmiało mogę  stwierdzić, że to Hostia uratowała naszą sytuację. Tak dużych zamówień na Hostie koncelebrowane podczas Mszy Świętej przez Kapłanów jakie mieliśmy w tych trudnych chwilach, nie mieliśmy nigdy dotąd.

Od wielu lat jesteście wystawcą targów SACROEXPO. Jakie nowości produktowe szykujecie na wydarzenie?

Od dawna jesteśmy wystawcą targów SACROEXPO i ta, bardzo udana z resztą współpraca, umożliwiła nam nawiązanie wartościowych kontaktów z odbiorcami na rynku polskim, a także ogólnoświatowym.

Z okazji 50-lecia istnienia naszej Piekarni chcielibyśmy zaprezentować wyjątkową edycją grawerowanych specjalnie na tą okazję matryc do wypieku opłatków. Każda z nich przedstawia jedną z tradycyjnych polskich kolęd. Jednym z etapów produkcji opłatków jest właśnie dobór wzorów i przygotowanie matryc. To  czyni nasze opłatki wyjątkowymi. Często, zanim opłatek trafi do wypieku podlega on wielu próbom odbicia wzoru. Jest to praca wymagająca dużej precyzji, by zachować efekt zdobień matryc na produkcie gotowym - upieczonym opłatku czy Hostii. Projekty nowych matryc przygotowujemy i grawerujemy sami, a seria którą pragniemy zaprezentować  na Targach SACROEXPO 2020  jest autorską edycją naszej firmy.

Podczas targów, na naszym stoisku będzie można otrzymać pamiątkowe pudełeczko z opłatkami zawierającymi kolędę.

Wasza działalność opiera się na łączeniu i podtrzymywaniu m.in. takich wartości jak rodzina, kultura i tradycja. Jak została opracowana receptura wypieku opłatków?

To właśnie muzyka organowa przyczyniła się do założenia naszej Piekarni. Piotr Cieślik utalentowany muzyk, a prywatnie nasz tata, 50 lat temu będąc organistą rozpoczął pracę nad opracowaniem receptury wypieku opłatków, aby według tradycji dzielić się nimi z ludźmi. Nasze rzemiosło, kunszt oraz rodzinna tradycja to jedne z wielu czynników które sprawiły, że dziś nasze opłatki wigilijne i pieczywo liturgiczne zyskało uznanie nie tylko w Polsce, ale również w wielu krajach na całym świecie.

 

Zapraszamy na stoisko firmy CHARISTIA już od 28 do 30 września 2020 roku podczas XXI Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO w Targach Kielce!

(MCh)

Polecane aktualności
06 kwietnia 2020
W związku z panującą epidemią koronawirusa Grupa Programistów wraz z fundacją Profeto zaprojektowali i stworzyli zupełnie darmową platformę wsparcia lokalnych sklepów "Zakupy u Swoich" - dając możliwość bezpiecznych zakupów.
15 maja 2020
Henryk Jagodziński – kapłan pochodzący z parafii Małogoszcz, został mianowany przez papieża Franciszka Nuncjuszem Apostolskim w Ghanie i arcybiskupem tytularnym Limosano. To pierwsze tego typu wyróżnienie w diecezji kieleckiej.
10 czerwca 2020
Tegoroczne święto Bożego Ciała jest wyjątkowe, ponieważ towarzyszy mu bardzo długa historia oraz okrągły jubileusz w Polsce. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, Kościół katolicki obchodzi w czwartek, jedenastego dnia po Zesłaniu Ducha Świętego.
06 lipca 2020
We wrześniu 2012 roku laureatem medalu Per Artem ad Deum został Ennio Morricone - światowej sławy kompozytor, twórca genialnej muzyki filmowej oraz dyrygent. Odejście takiej legendy to wielka strata dla całego świata muzyki.
07 lipca 2020
Intuicyjny panel administracyjny, szeroka oferta produktów w promocyjnych cenach oraz najświeższe aktualności branżowe, to tylko kilka z zalet nowo powstałego pasażu handlowego sacroexpo.online.
10 lipca 2020
Już ponad 120 firm zadeklarowało swój udział w tegorocznej edycji targów SACROEXPO. Szeroka oferta produktów sakralnych, niezwykła atmosfera i religijno-duchowy charakter spotkania, to kilka z elementów, które czynią święto branży sakralnej w Targach Kielce wyjątkowym.
10 lipca 2020
Mleczne cukierki z miękkim, ciągliwym nadzieniem. W taki sposób można określić jedne z najbardziej popularnych i lubianych słodyczy - krówki. Podczas 21. edycji targów SACROEXPO, jak co roku będą obecne Boże Krówki.
31 lipca 2020
W tegorocznej edycji targów SACROEXPO swój udział zadeklarowało wiele firm z różnorodną ofertą produktów sakralnych. Podczas wystawy nie zabraknie również tak ważnej instytucji jaką jest Prima Porta.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy