logo-standard.png

ODNOVA – firma z 50-letnią tradycją

22 listopada 2022
ODNOVA, to wielopokoleniowa firma rodzinna silnie zakorzeniona u podnóża Tatr. Od lat zgłębia wiedzę i doskonali umiejętności w zakresie obróbki drewna. Początkowo firma zajmowała się tylko przetarciem drewna okrągłego. Dzisiaj, jest certyfikowanym producentem drewna konstrukcyjnego DKL (KVH) oraz klejonego DKW (BSH), a ich produkty trafiają do odbiorców z całej Polski i Europy.

Przekazywane z pokolenia na pokolenie zamiłowanie do drewna i sztuki ciesielskiej inspirowały i nadal inspirują założycieli firmy do ciągłego poszukiwania nowych rozwiązań w dziedzinie obróbki drewna. Obecnie ODNOVA posiada nowoczesne parki maszynowe, w których wytwarza produkty. Każdego dnia dokłada wszelkich starań, aby materiał, który trafia do Klientów spełniał wszelkie, niezbędne wymagania.

Oprócz wytwarzania materiału budowlanego jakim jest drewno, firma zajmuje się również prefabrykacją konstrukcji drewnianych dla Klientów. 

Jako pierwsi w Polsce wyposażyli swój zakład w nowoczesne centrum obróbcze CNC marki Hundegger K2i do konstrukcji ciesielskich i już od ponad 10 lat wykonuje na nim obróbkę więźb dachowych, domów, garaży itp. Myśl, która stale przyświeca, to maksymalne zmniejszenie oraz ułatwienie pracy na budowie.

(ŁK)

Polecane aktualności
08 grudnia 2022
GRUPA DACH HOLDING zaprasza na targi Dach Forum w Kielcach! W ramach programu szkoleniowego ROOF MASTER zaprezentuje zastosowanie kalkulatora zaciosów ciesielskich wraz z ich wykonaniem na żywo. Przeprowadzi również testy narzędzi dekarskich oraz konkursy z cennymi nagrodami!
07 grudnia 2022
Ale jeśli sama obecność fachowców, wykonawców, ekspertów Wam nie wystarczy, to mamy coś wyjątkowego! W sobotę 14 stycznia 2023 roku, specjalnie dla uczestników posiadających wejściówkę uprawniającą do udziału w branżowym bankiecie, wystąpi zespół AFTER PARTY, który wykona swoje największe przeboje.
06 grudnia 2022
Posiadająca 180-letnie doświadczenie firma Schmid Schrauben jest jednym z europejskich liderów w produkcji wkrętów do drewna i technik zamocowań. Technologiczna przewaga, elastyczna produkcja i szybkość dostaw stanowią najważniejsze wartości, jakimi kieruje się firma Schmid Schrauben.
02 grudnia 2022
Grupa STEICO to korporacja o ogólnoświatowym zasięgu. Lider europejskiego rynku w segmencie materiałów termoizolacyjnych z włókien drzewnych. Innowacyjny dostawca systemów do ekologicznej budowy domów, posiadający zintegrowany system konstrukcji drewnianych STEICO, w którym materiały termoizolacyjne i elementy konstrukcyjne wzajemnie się uzupełniają.
30 listopada 2022
Już w styczniu, podczas drugiej edycji Dach Forum w Targach Kielce, światowej premiery doczeka się najnowszy produkt firmy RÖBEN. Rodzinny koncern produkujący ceramiczne materiały budowlane zaprezentuje swoją szeroka ofertę, w tym wspomnianą nowość! Posiadająca 160-letnie doświadczenie firma zorganizuje również konkurs na najszybsze ułożenie dachówki.
29 listopada 2022
Florian Centrum to działająca na terenie Kutna od 1996 roku firma, od początku zajmująca się produkcją oraz dystrybucją wyrobów stalowych – blachodachówek, blach trapezowych oraz akcesoriów dachowych. Swoją nazwą nawiązuje do Huty Florian – najstarszej Huty w Polsce.
14 listopada 2022
DACH MASTERS to wyjątkowy konkurs branżowy skierowany do dekarzy, blacharzy i cieśli, którzy chcieliby zaprezentować swoje umiejętności nieco szerszemu gronu odbiorców. Aby wziąć udział w rywalizacji należy przejść przez dwa etapy, które wyłonią zwycięzców w każdej z trzech kategorii. Specjalnie dla Ciebie prezentujemy warunki uczestnictwa w konkursie, w którym do zgarnięcia są atrakcyjne nagrody warte kilkadziesiąt tysięcy złotych!
10 listopada 2022
Posiadająca 26-letnie doświadczenie w branży firma Bri SVARCOVE z powodzeniem działa na wielu europejskich rynkach. Zajmuje się produkcją maszyn, które w większości przeznaczone są dla blacharzy. Siedziba firmy znajduje się w miejscowości Otrokovice w Republice Czeskiej.