logo-standard.png

ODNOVA – firma z 50-letnią tradycją

22 listopada 2022
ODNOVA, to wielopokoleniowa firma rodzinna silnie zakorzeniona u podnóża Tatr. Od lat zgłębia wiedzę i doskonali umiejętności w zakresie obróbki drewna. Początkowo firma zajmowała się tylko przetarciem drewna okrągłego. Dzisiaj, jest certyfikowanym producentem drewna konstrukcyjnego DKL (KVH) oraz klejonego DKW (BSH), a ich produkty trafiają do odbiorców z całej Polski i Europy.

Przekazywane z pokolenia na pokolenie zamiłowanie do drewna i sztuki ciesielskiej inspirowały i nadal inspirują założycieli firmy do ciągłego poszukiwania nowych rozwiązań w dziedzinie obróbki drewna. Obecnie ODNOVA posiada nowoczesne parki maszynowe, w których wytwarza produkty. Każdego dnia dokłada wszelkich starań, aby materiał, który trafia do Klientów spełniał wszelkie, niezbędne wymagania.

Oprócz wytwarzania materiału budowlanego jakim jest drewno, firma zajmuje się również prefabrykacją konstrukcji drewnianych dla Klientów. 

Jako pierwsi w Polsce wyposażyli swój zakład w nowoczesne centrum obróbcze CNC marki Hundegger K2i do konstrukcji ciesielskich i już od ponad 10 lat wykonuje na nim obróbkę więźb dachowych, domów, garaży itp. Myśl, która stale przyświeca, to maksymalne zmniejszenie oraz ułatwienie pracy na budowie.

(ŁK)

Polecane aktualności
13 marca 2023
Strefa rzemiosła, towarzysząca targom Dach Forum, to miejsce, w którym najlepsi fachowcy z branży prezentują swoje umiejętności dekarskie, blacharskie i ciesielskie. Gospodarzem rzemiosła i opiekunem strefy, w której spotkacie m.in. Maćka Parcelewskiego - MetalManiaka, Roberta Szutę - Antyfarmersa, czy Maćka Bieniasa - Macieja Dekarza będzie Ogólnopolski Cech Dekarzy, Blacharzy i Cieśli Wiecha.
15 stycznia 2023
II Kongres i Targi Dekarzy, Blacharzy, Cieśli DACH FORUM zakończono uroczystą galą konkursu Dach Masters. Podczas wydarzenia przestawiono laureatów narody branży blacharsko-dekarskiej.
15 stycznia 2023
Co zrobić, gdy po skończonym dachu nie da się na niego wejść? Czy da się nauczyć blacharstwa przez Internet? Czy dachy mogą stanowić element estetyczny w miastach? Drugi dzień II Kongres i Targi Dekarzy, Blacharzy, Cieśli DACH FORUM upłynął pod znakiem użytecznej wiedzy, której często nie da się zdobyć nawet na specjalistycznych uczelniach.
14 stycznia 2023
Kongres i Targi Dekarzy, Blacharzy, Cieśli DACH FORUM to nie tylko ciekawa ekspozycja, ale także szereg pokazów i warsztatów.
14 stycznia 2023
II Kongres i Targi Dekarzy, Blacharzy, Cieśli DACH FORUM odbywa się przy wsparciu najważniejszych graczy z branży.
14 stycznia 2023
- Chcemy, by wszyscy dekarze mieli w życiu łatwiej. By praca, często stresująca, była prostsza – mówił podczas swojego wystąpienia Bogdan Kalinowski, prezes Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy. Na scenie towarzyszył mu wiceprezes Stowarzyszenia, Ryszard Piwowski, który swoją część prelekcji poświęcił przede wszystkim kształceniu młodego pokolenia dekarzy. Panowie zaprezentowali swoje wystąpienie podczas drugiej edycji Dach Forum w Targach Kielce.
14 stycznia 2023
Druga edycja Dach Forum rozpoczęła się z rozmachem. W halach Targów Kielce stanęły imponujące stoiska, które już od sobotniego ranka odwiedzali licznie przybyli goście. Czekały na nich również pokazy, prelekcje, a także konkurs, w którym pula nagród wyniosła 100 tysięcy złotych.
12 stycznia 2023
Ambasador marki Pruszyński, Złotego Sponsora targów Dach Forum, pojawi się w sobotę, 14 stycznia o 12:00 w Targach Kielce podczas Kongresu i Targów Dekarzy, Blacharzy, Cieśli. Firma Pruszyński przygotowała Strefę zabawy dla najmłodszych i Strefę piękna dla kobiet. Dzieci oraz młodzież na podstawie legitymacji oraz Panie wejdą za darmo!