20230115-140853.jpg

Laureaci konkursów DACH FORUM wybrani!

15 stycznia 2023
II Kongres i Targi Dekarzy, Blacharzy, Cieśli DACH FORUM zakończono uroczystą galą konkursu Dach Masters. Podczas wydarzenia przestawiono laureatów narody branży blacharsko-dekarskiej.

DACH MASTERS to konkurs branżowy, który jest skierowany do dekarzy, blacharzy i cieśli, chcących zaprezentować swoje umiejętności szerszemu gronu odbiorców.

Zwycięzcą w kategorii DEKARSTWO jest Tomasz Maciejewski

Nagrodę za 2 miejsce otrzymał Adrian Sienicki

Nagrodę za 3 miejsce otrzymał Tomasz Flaczyński

 

W kategorii DEKARSTWO nominowani byli:

 • Adrian Sienicki
 • Seweryn Czernek
 • Maciej Drabik
 • Tomasz Maciejewski
 • Tomasz Flaczyński

 

Zwycięzcą w kategorii BLACHARSTWO jest Mariusz Górski

Nagrodę za 2 miejsce otrzymał Witalij Tseluiko

Nagrodę za 3 miejsce otrzymał Jakub Moskała

 

W kategorii BLACHARSTWO nominowani byli:

 • Mariusz Górski
 • Kamil Kozioł
 • Robert Szuta
 • Jakub Moskała
 • Witalij Tseluiko

 

 

Zwycięzcą w kategorii CIESIELSTWO jest Adrian Grześkowiak

Nagrodę za 2 miejsce otrzymał Kacper Wachnicki

Nagrodę za 3 miejsce otrzymał Ireneusz Pytel

 

W kategorii CIESIELSTWO nominowani byli:

 • Ireneusz Pytel
 • Tomasz Grega
 • Kamil Jach
 • Adrian Grześkowiak
 • Kacper Wachnicki

 

Komisji Konkursowej przewodniczył Michała Sadko. W jej skład weszli:

DEKARSTWO Piotr Maciaszek – Krzysztof Patoka – Inż. Dariusz Nowicki

BLACHARSTWO Zbigniew Buczek – Adam Heryk – Ireneusz Siczek

CIESIELSTWO Michał Sadko – Rafał Szymczak  – Jarosław Stypuła

 

W puli konkursu były nagrody o wartości 100 tysięcy złotych ufundowane przez firmy: Blachotrapez Sponsora Strategicznego i  CB Corotop Sponsora Srebrnego.

Laureaci w każdej z kategorii otrzymali:

- Za 1 miejsce: nagrodę rzeczową lub voucher o wartości nie mniejszej niż 10 000 zł netto od firmy BLACHOTRAPEZ; nagrodę rzeczową lub voucher na 7 rolek membrany o wartości nie mniejszej niż 4046 zł netto od firmy CB COROTOP. I dodatkowo w kategorii ciesielstwo roczny dostęp do oprogramowania D-Dach Professional ufundowany przez firmę Dietrich Technology Polska.

- Za 2 miejsce: nagrodę rzeczową lub voucher o wartości nie mniejszej niż 5 000 zł netto od firmy BLACHOTRAPEZ, nagrodę rzeczową lub voucher na 5 rolek membrany o wartości nie mniejszej niż 2 885 zł netto od firmy CB COROTOP.

- Za 3 miejsce: nagrodę rzeczową lub voucher o wartości nie mniejszej niż 2 000 zł netto od firmy BLACHOTRAPEZ, nagrodę rzeczową lub voucher na 3 rolek membrany o wartości nie mniejszej niż 1 735 zł netto od firmy CB COROTOP.

 

Podczas targów DACH FORUM odbył się także konkurs SPEED ROBEN MASTERS na układanie dachówki na czas.

Zwycięzcą konkursu z czasem 1:52 jest Paweł Kilianek do którego trafił Galowy strój dekarski.

 

Specjalny upominek dla zwycięzców w kategorii Blacharstwo przekazał także gość honorowy metalManiak.

Polecane aktualności
13 marca 2023
Strefa rzemiosła, towarzysząca targom Dach Forum, to miejsce, w którym najlepsi fachowcy z branży prezentują swoje umiejętności dekarskie, blacharskie i ciesielskie. Gospodarzem rzemiosła i opiekunem strefy, w której spotkacie m.in. Maćka Parcelewskiego - MetalManiaka, Roberta Szutę - Antyfarmersa, czy Maćka Bieniasa - Macieja Dekarza będzie Ogólnopolski Cech Dekarzy, Blacharzy i Cieśli Wiecha.
15 stycznia 2023
Co zrobić, gdy po skończonym dachu nie da się na niego wejść? Czy da się nauczyć blacharstwa przez Internet? Czy dachy mogą stanowić element estetyczny w miastach? Drugi dzień II Kongres i Targi Dekarzy, Blacharzy, Cieśli DACH FORUM upłynął pod znakiem użytecznej wiedzy, której często nie da się zdobyć nawet na specjalistycznych uczelniach.
14 stycznia 2023
Kongres i Targi Dekarzy, Blacharzy, Cieśli DACH FORUM to nie tylko ciekawa ekspozycja, ale także szereg pokazów i warsztatów.
14 stycznia 2023
II Kongres i Targi Dekarzy, Blacharzy, Cieśli DACH FORUM odbywa się przy wsparciu najważniejszych graczy z branży.
14 stycznia 2023
- Chcemy, by wszyscy dekarze mieli w życiu łatwiej. By praca, często stresująca, była prostsza – mówił podczas swojego wystąpienia Bogdan Kalinowski, prezes Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy. Na scenie towarzyszył mu wiceprezes Stowarzyszenia, Ryszard Piwowski, który swoją część prelekcji poświęcił przede wszystkim kształceniu młodego pokolenia dekarzy. Panowie zaprezentowali swoje wystąpienie podczas drugiej edycji Dach Forum w Targach Kielce.
14 stycznia 2023
Druga edycja Dach Forum rozpoczęła się z rozmachem. W halach Targów Kielce stanęły imponujące stoiska, które już od sobotniego ranka odwiedzali licznie przybyli goście. Czekały na nich również pokazy, prelekcje, a także konkurs, w którym pula nagród wyniosła 100 tysięcy złotych.
12 stycznia 2023
Ambasador marki Pruszyński, Złotego Sponsora targów Dach Forum, pojawi się w sobotę, 14 stycznia o 12:00 w Targach Kielce podczas Kongresu i Targów Dekarzy, Blacharzy, Cieśli. Firma Pruszyński przygotowała Strefę zabawy dla najmłodszych i Strefę piękna dla kobiet. Dzieci oraz młodzież na podstawie legitymacji oraz Panie wejdą za darmo!
12 stycznia 2023
Firma „Dachy Bawarii” to Generalny Partner na rynku polskim Bawarskich Cegielni Bogen, które wchodzą w skład koncernu Wienerberger – Koramic Niemcy oraz Generalny Partner na rynku polskim hiszpańskiego producenta kamienia naturalnego firmy Cupa Pizarras.