20230115-121102.jpg

Dzień zdradzania tajników branży na DACH FORUM

15 stycznia 2023
Co zrobić, gdy po skończonym dachu nie da się na niego wejść? Czy da się nauczyć blacharstwa przez Internet? Czy dachy mogą stanowić element estetyczny w miastach? Drugi dzień II Kongres i Targi Dekarzy, Blacharzy, Cieśli DACH FORUM upłynął pod znakiem użytecznej wiedzy, której często nie da się zdobyć nawet na specjalistycznych uczelniach.

„Porozmawiajmy o dachach” – pod taką nazwą odbyło się spotkanie z Adamem Herykiem – członkiem Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy, prowadzącym szkolenia dla dekarzy i blacharzy. Uczestnicy mogli dowiedzieć się m. in. tego jakie rozwiązania konstrukcyjne zastosować, aby po skończeniu budowy dachu można było bezpieczne na niego wejść i przeprowadzać np. prace remontowe. Wspomniano również o problemie termicznego rozszerzania się blachy i tego, jak można poradzić sobie z tym problemem tak, aby dach nawet po latach mógł spełniać swoje zadanie. Ciekawym wątkiem było również wykorzystanie naturalnych zjawisk atmosferycznych na korzyść konstrukcji dachowej.

„Śnieg na dachu może zaskakująco skutecznie ocieplić budynek, nawet o kilkanaście stopni Celsjusza, dlatego w Austrii buduje się tak, aby śnieg utrzymywał się na dachu, zamiast się z niego zsuwać. Ważne jest jednak, aby konstrukcja taka mogła utrzymać cały ten dodatkowy ciężar” mówi Adam Henryk.

Przedstawiona została także realizacja firmy Prefa.

 

Przewaga szkoleń on-line nad kursami stacjonarnymi

Igor Pilutkiewicz, szkoleniowiec i marketing manager związany z firmą RHEINZINK odpowiadał na pytanie „Szkolenia blacharskie na żywo czy on-line? Bo każdy chce mieć dobrze i tanio”.

Jak mówi autor prelekcji „Najczęstszym powodem zgłoszenia na szkolenie jest uzupełnienie swojej wiedzy lub wiedzy pracowników przed nadchodzącą budową. Dlatego przy wyborze konkretnego szkolenia wykonawca kieruje się terminem, ceną i marką, jaka stoi za tym szkoleniem. Ponieważ wiedzę można przekazywać zarówno „drogą warsztatową” jak i „on-line”, przedstawimy wartość każdego z tych kanałów komunikacji w perspektywie rozwoju firmy blacharskiej”.

 

Dachy płaskie w tkance miejskiej

„Dachy płaskie elementem zrównoważonego rozwoju miast” to temat prelekcji organizowanej przez firmę BAUDER. Spotkanie poprowadził Przemysław Grzesiek, doradca techniczny Bauder Polska.

Przedstawiono m.in. szczegóły dotyczące montażu tzw. chłodnego dachu. Technologia ta umożliwia obniżenia temperatury w budynkach miejskich, np. w biurowcach posiadających dachy płaskie. Dodatkowo Przemysław Grzesiek opowiedział o nowym rodzaju masy bitumicznej – szlachetnym bitumie, który zmniejsza emisyjności trujących środków do atmosfery, pozytywnie wpływając na czystość powietrza w miastach.

 

Antyfarmers w Targach Kielce

Robert Szuta – założyciel grupy "Antyfarmers" i twórca symbolu jakości w branży blacharsko/dekarskiej "Antyfarmer" odwiedził targi DACH FORUM w Targach Kielce. Robert Szuta to propagator blacharstwa dachowego w stylu rzemieślniczym. Jednocześnie szukający innowacyjnych rozwiązań i idei w branży blacharsko dekarskiej.

Jak powiedział „Pomysłem na stworzenie marki jest łączenie ze sobą ludzi o pasji przede wszystkim do blachy. Kontakt początkowo czysto biznesowy zmienił się w prawdziwe przyjaźnie”.

„Pierwszy filmik nagrałem tabletem ze statywem zrobionym z miotły. Tak to się zaczęło. Teraz mogę pochwalić się silną bazą fanów, z którymi często rozmawiam i dzielę się swoimi spostrzeżeniami. Ostatnie lata pokazują, jaką siłę ma Internet w promowaniu poprawnych praktyk w różnych branżach, w tym w blacharstwie i dekarstwie”

Robert Szuta dodał, że aby rozpocząć swoją przygodę z edukowaniem za pomocą platform społecznościowych czy portali video, potrzebne jest przede wszystkim dobre zaplecze praktyczne w dziedzinie, w której chcemy edukować. Zaznaczył, że młode pokolenie blacharzy i dekarzy jest dowodem na to, jak ciekawą i pasjonującą, choć niszową profesją jest budowa dachów.

 

Dodatkowo podczas drugiego dnia DACH FORUM odbyła się prezentacja ceramiki budowlanej firmy Röben.

Polecane aktualności
13 marca 2023
Strefa rzemiosła, towarzysząca targom Dach Forum, to miejsce, w którym najlepsi fachowcy z branży prezentują swoje umiejętności dekarskie, blacharskie i ciesielskie. Gospodarzem rzemiosła i opiekunem strefy, w której spotkacie m.in. Maćka Parcelewskiego - MetalManiaka, Roberta Szutę - Antyfarmersa, czy Maćka Bieniasa - Macieja Dekarza będzie Ogólnopolski Cech Dekarzy, Blacharzy i Cieśli Wiecha.
15 stycznia 2023
II Kongres i Targi Dekarzy, Blacharzy, Cieśli DACH FORUM zakończono uroczystą galą konkursu Dach Masters. Podczas wydarzenia przestawiono laureatów narody branży blacharsko-dekarskiej.
14 stycznia 2023
Kongres i Targi Dekarzy, Blacharzy, Cieśli DACH FORUM to nie tylko ciekawa ekspozycja, ale także szereg pokazów i warsztatów.
14 stycznia 2023
II Kongres i Targi Dekarzy, Blacharzy, Cieśli DACH FORUM odbywa się przy wsparciu najważniejszych graczy z branży.
14 stycznia 2023
- Chcemy, by wszyscy dekarze mieli w życiu łatwiej. By praca, często stresująca, była prostsza – mówił podczas swojego wystąpienia Bogdan Kalinowski, prezes Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy. Na scenie towarzyszył mu wiceprezes Stowarzyszenia, Ryszard Piwowski, który swoją część prelekcji poświęcił przede wszystkim kształceniu młodego pokolenia dekarzy. Panowie zaprezentowali swoje wystąpienie podczas drugiej edycji Dach Forum w Targach Kielce.
14 stycznia 2023
Druga edycja Dach Forum rozpoczęła się z rozmachem. W halach Targów Kielce stanęły imponujące stoiska, które już od sobotniego ranka odwiedzali licznie przybyli goście. Czekały na nich również pokazy, prelekcje, a także konkurs, w którym pula nagród wyniosła 100 tysięcy złotych.
12 stycznia 2023
Ambasador marki Pruszyński, Złotego Sponsora targów Dach Forum, pojawi się w sobotę, 14 stycznia o 12:00 w Targach Kielce podczas Kongresu i Targów Dekarzy, Blacharzy, Cieśli. Firma Pruszyński przygotowała Strefę zabawy dla najmłodszych i Strefę piękna dla kobiet. Dzieci oraz młodzież na podstawie legitymacji oraz Panie wejdą za darmo!
12 stycznia 2023
Firma „Dachy Bawarii” to Generalny Partner na rynku polskim Bawarskich Cegielni Bogen, które wchodzą w skład koncernu Wienerberger – Koramic Niemcy oraz Generalny Partner na rynku polskim hiszpańskiego producenta kamienia naturalnego firmy Cupa Pizarras.