System-kaucyjny.png
Debata z udziałem ekspertów z branży już 11 kwietnia.

O systemie kaucyjnym na Ekotech! Debatę organizuje PolKa-Polska Kaucja

01 marca 2024
Jednym z wiodących tematów tegorocznych targów Ekotech będą zagadnienia związane z systemem kaucyjnym i szeroko pojętym recyklingiem. Spotkanie pt. „Start systemu kaucyjnego. Znaczenie dla konsumenta i biznesu” zaplanowano drugiego dnia wydarzenia, tj. 11 kwietnia w Targach Kielce.

Wprowadzenie systemu kaucyjnego w Polsce to ogromne przedsięwzięcie, które ma na celu zmniejszenie liczby odpadów i poprawę cyrkularności polskiej gospodarki. Otwiera nowy rozdział w dążeniu do zrównoważonego rozwoju. System ma potencjał wpłynąć na poprawę efektywności segregacji oraz odzysku opakowań, co jest kluczowe dla osiągnięcia celów ekologicznych. Jest on również wyzwaniem z jakim przyjdzie się zmierzyć polskim przedsiębiorcom i konsumentom. Będą musieli oni zmienić wiele nawyków i przyzwyczajeń. Badania pokazują, że niemal 90% Polaków popiera pomysł wprowadzenia systemu kaucyjnego.

Zgodnie z założeniami, celem na rok 2025 jest uzyskanie 77% zbiórki wprowadzonych opakowań. Pewnym jest również, że bez działającego systemu kaucyjnego będzie to niemożliwe.

W związku z powyższym, w programie targów Ekotech zaplanowano debatę pt. „Start systemu kaucyjnego. Znaczenie dla konsumenta i biznesu” organizowaną przez spółkę PolKa-Polska Kaucja. Spółka działa w branży recyklingu w Polsce i za granicą i wspiera świadomą edukację ekologiczną. Debata na Ekotech będzie okazją do wymiany doświadczeń i dyskusji nt. znaczenia wprowadzenia systemu kaucyjnego w Polsce. Eksperci z branży odpowiedzą na pytania dotyczące zarówno obowiązków producentów, handlu, a także wszystkim konsumentów. Debatę poprowadzi: Krzysztof Kieszkowski -  Prezes Fundacji Odzyskaj Środowisko i Przewodniczący Rady Nadzorczej PolKa.

Debata odbędzie się 11 kwietnia, godz. 10.00-11.30,  sala konferencyjna F1, hala F

Aby wziąć udział w debacie należy się zgłosić poprzez stronę: www.targikielce.pl/ekotech/zglos-udzial-w-konferencji

 

24. edycja targów Ekotech potrwa dwa dni, od 10 do 11 kwietnia w Targach Kielce. Wstęp na targi jest bezpłatny, wystarczy się zarejestrować poprzez stronę: www.targikielce.pl/ekotech

Ekotech odbędzie się w tym samym czasie co Targi Autostrada Nowa Infrastruktura, a także biogospodarcze zawody Hackathon.

/MSi/

Polecane aktualności
12 kwietnia 2024
Apel do Ministerstwa Środowiska i Klimatu o dopłaty do recyklingu paneli fotowoltaicznych i baterii z samochodów elektrycznych padł podczas konferencji zorganizowanej przez Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu podczas targów ochrony środowiska i gospodarki odpadami EKOTECH w Targach Kielce.
12 kwietnia 2024
Uroczysta gala wręczenia nagród targów Autostrada i Ekotech była idealnym podsumowaniem kończącego się właśnie wydarzenia. – Dziękujemy za Wasze zaufanie i obecność! Głęboko wierzę, że dzięki unijnym pieniądzom już niedługo znów przeżyjemy infrastrukturalny boom – powiedział Andrzej Mochoń, Prezes Targów Kielce kierując słowa uznania do wystawców.
11 kwietnia 2024
W ramach dwudniowych targów Ekotech w Targach Kielce, firma Santrade zorganizowała dwa konkursy: wiedzy i zręcznościowy. Każdy z nich przyciągnął uwagę wielu uczestników. Nagrody trafiły do firmy PUH RUCHAŁA oraz Jarmet. Gratulujemy zwycięzcom.
11 kwietnia 2024
Podczas tegorocznej gali Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Ekotech doceniono innowacyjne rozwiązania w dziedzinie ochrony środowiska i gospodarki odpadami, a także firmy wyróżniające się atrakcyjnym i nowoczesnym stylem wystąpienia targowego.
11 kwietnia 2024
Wprowadzenie systemu kaucyjnego w Polsce otwiera nowy rozdział w dążeniu do zrównoważonego rozwoju. System ten ma potencjał wpłynąć na poprawę efektywności segregacji oraz odzysku opakowań, co jest kluczowe dla osiągnięcia celów ekologicznych. Jest on również wyzwaniem z jakim przyjdzie się zmierzyć polskim przedsiębiorcom i konsumentom.
11 kwietnia 2024
Odwiedzający 24. targi Ekotech mogli wziąć udział w dwóch ważnych spotkaniach organizowanych przez firmę Ekolog oraz Polskie Stowarzyszenie Stacji Demontażu Pojazdów EKO-AUTO. Przedstawiciele firm i samorządów pogłębiali swoją wiedzę na temat m.in. audytów środowiskowych czy planowania zasobów energetycznych.
10 kwietnia 2024
Rozmowy podczas targów Ekotech miały na celu stworzenie platformy do wymiany wiedzy i nawiązania partnerskich relacji pomiędzy miastami z dwóch krajów, z Ukrainy i Polski. Było owocne w inspirujące prezentacje, cenne dyskusje i budowanie relacji partnerskich.
10 kwietnia 2024
X Międzynarodowe Forum Gospodarki Odpadami w pierwszym dniu Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH 2024.