24199785cff8ea9d6439.jpg
Sztuka sakralna to dialog człowieka ze Stwórcą

O muzyce, mozaikach i malarstwie podczas SACROEXPO

11 czerwca 2019
W tegorocznych „Dialogach o Sztuce” wzięli udział nagrodzeni medalami Per Artem Ad Deum – Aleksander Kornoukhov, Marcin Bornus-Szczyciński oraz Tadeusz Boruta.

Uczestnicy mieli możliwość rozmowy oraz zadawania pytań dotyczących różnych dziedzin sztuki: muzyki, malarstwa oraz mozaiki. Nie zabrakło również innych tematów. Jedna z uczestniczek konferencji spytała się o wpływ sztuki na edukację dzieci.

- Najważniejsze, aby dziecko trafiło do grupy rówieśniczej, która również interesuje się sztuką. Jeżeli w takim otoczeniu będzie się wychowywał, to będzie tą sztuką nasiąkał – mówił prof. dr hab. Tadeusz Boruta.

Być może złotym środkiem na dotarcie młodzieży do sztuki są prowadzone w szkołach koła teatralne.

- Teatr jest bardzo ważny. W muzyce bywa różnie, zdarzają się słabsze roczniki, lecz w teatrze zawsze wszystko jest na wysokim poziomie. Poczynając od aktorów, a na bileterach kończąc. To znacznie wpływa na rozwój młodego człowieka – powiedział Marcin Bornus-Szczyciński.

Dziś o godzinie 16:00 odbędzie się również towarzysząca targom SACROEXPO konferencja „Dialogi o religii – Religia (nie) prześladowana”.

(JN)

 

Polecane aktualności
11 czerwca 2019
Za nami uroczysta gala wręczenia medali i wyróżnień targowych jubileuszowej XX Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO oraz X Europejskiego Salonu Nowych Technologii dla Muzeów, Konserwacji Zabytków i Dziedzictwa Narodowego EXPOSITIO.
11 czerwca 2019
Koncert jednego z Laureatów tegorocznego Medalu Per Artem ad Deum wprawił w chwilę muzycznej zadumy gości, którzy zasiedli na widowni w sali Omega w Centrum Kongresowym Targów Kielce.
11 czerwca 2019
Na uroczystej gali wystawy SACROEXPO, 10 czerwca Medale Per Artem ad Deum odebrali wybitni artyści – Marcin Bornus – Szczyciński, Tadeusz Boruta i Alexander Kornoukhov.
11 czerwca 2019
"W człowieku innej wiary zobaczmy tego, który potrzebuje Bożej łaski..." - tak można podsumować spotkanie, które odbyło się w Targach Kielce 11 czerwca.
12 listopada 2019

Bp Florczyk od kilkunastu lat współpracował z Papieską Radą ds. Kultury. Jak zaznaczył, nominacja na jej członka mogła być związana z reorganizacją Rady, do której zostało dołączone zagadnienie sportu.

 

01 kwietnia 2020
W ofercie targów SACROEXPO pojawi się wyjątkowy materiał dydaktyczny: Pluszowy Jezus
06 kwietnia 2020
W związku z panującą epidemią koronawirusa Grupa Programistów wraz z fundacją Profeto zaprojektowali i stworzyli zupełnie darmową platformę wsparcia lokalnych sklepów "Zakupy u Swoich" - dając możliwość bezpiecznych zakupów.
15 maja 2020
Henryk Jagodziński – kapłan pochodzący z parafii Małogoszcz, został mianowany przez papieża Franciszka Nuncjuszem Apostolskim w Ghanie i arcybiskupem tytularnym Limosano. To pierwsze tego typu wyróżnienie w diecezji kieleckiej.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy