2-IMG-8948.jpg
Organy Viscount na targach Sacroexpo.

Najwyższe organy hybrydowe w Polsce marki Viscount

29 kwietnia 2022
Organy kościelne stanowią nieodłączny element oprawy liturgii. VISCOUNT, dzięki swojej zaawansowanej technologii i skrupulatnej dbałości o standardy muzyczne i estetyczne, pozwala każdemu organiście na świecie doświadczyć pozytywnych emocji, jakie dają te instrumenty.

Wyłącznym przedstawicielem i dystrybucją Viscount International w Polsce jest firma Astorg Leszek Osiak. Długoletnia współpraca z tak renomowanym producentem zaowocowała wieloma instalacjami na terenie całej Polski i także za granicą. Jako sprzedawca posiadający w swojej ofercie organy kościelne Viscount zajmują się również ich serwisem.

Do flagowych produktów należą organy hybrydowe Viscount UNICO 500, które mają 12,5 metra wysokości i znajdują się w Parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w Puławach. Są to najwyższe organy hybrydowe w Polsce.

Organy cyfrowe Viscount wyposażone są w najbardziej zaawansowaną technologię, jaką jest Physis. Są tak zaprojektowane, aby idealnie współpracować z organami piszczałkowymi poprzez VPI (Viscount Interface Pipe), specjalnie opatentowane urządzenie zaprojektowane do tego celu. W rzeczywistości częstotliwości dźwięków emitowanych przez piszczałkę mogą ulec nieznacznej zmianie ze względu na zmiany temperatury zewnętrznej. Urządzenie jest wyposażone w czujnik temperatury i mikrofon wykrywający zmiany temperatury i częstotliwości. Informacje te służą do dostosowania danych generowanych cyfrowo do danych wytwarzanych przez piszczałki. Dzięki tej zaawansowanej technologii wykonana została instalacja organów hybrydowych w Parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w Puławach.

Z ofertą firmy Astorg będzie można zapoznać się od 6 do 8 czerwca 2022 roku w Targach Kielce podczas Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów Sacroexpo.

(MCh)

Polecane aktualności
20 czerwca 2022
W Bolonii we Włoszech trwa Międzynarodowa Wystawa Produktów i Usług dla Świata Religii DEVOTIO. Podczas trzydniowego wydarzenia reprezentacja Targów Kielce promuje wystawę SACROEXPO. Współpraca pomiędzy włoskimi targami a kieleckim ośrodkiem wystawienniczym trwa od 2016 roku.
08 czerwca 2022
Wielu duchownych i pracowników wzięło udział w Konsulcie Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce podczas targów Sacroexpo w Kielcach. Mowa była między innymi o karach za  niewłaściwe zarządzanie majątkiem kościelnym, sposobach na ustrzeżenie się przed oszustem, czy zastosowaniu zielonej energii.
07 czerwca 2022
Drugiego i trzeciego dnia targów Sacroexpo, odbyło się losowanie zwycięzców w loterii konkursowej w kategorii księża i zakonnicy oraz siostry zakonne.
07 czerwca 2022
Przedmioty sprzed tysiącleci, jak gwoździe, kości, grot, czy naczynia mogą wszyscy chętni zobaczyć na wystawie Ars Eucharistica, czyli  sztuka w służbie Eucharystii. To wystawa organizowana podczas trwających targów Sacroexpo przez Muzeum Diecezjalne w Kielcach oraz Galerię Prima Porta Antiquities. Każdy po rejestracji może je bezpłatnie podziwiać jeszcze we wtorek do godziny 17 i w środę od 9 do 16.
07 czerwca 2022
Równolegle podczas targów branży sakralnej w Targach Kielce odbyły się cztery spotkania tematyczne z udziałem zaproszonych gości: florystki, konserwatora zabytków, przedstawicieli policji, straży pożarnej i biura ubezpieczeniowego.
07 czerwca 2022
Na Wystawie Sacroexpo można nabyć wyjątkowe obrazy o tematyce sakralnej, a pieniądze z ich sprzedaży zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom z Afryki.
06 czerwca 2022
W tegorocznej Wystawie Sacroexpo bierze udział 170 Wystawców z 7 krajów. Zaprezentowali oni szeroką ofertę, dzięki której każdy Zwiedzający targi znajdzie coś dla siebie.
06 czerwca 2022
Uroczystość otwarcia 23. Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO dostarczyła wielu emocji, nie tylko nagrodzonym, ale i zgromadzonej publiczności.