BANER.jpg
MIFOD po raz kolejny na targach Ekotech.

MIFOD ponownie na Ekotech! Będzie o efektywności systemu w gospodarce odpadami

15 lutego 2024
Wszystkie osoby zainteresowane praktycznymi aspektami gospodarki odpadami mogą wziąć udział w serii wykładów i dyskusji podczas Międzynarodowego Forum Gospodarki Odpadami. Spotkanie odbędzie się 10 kwietnia podczas targów Ekotech. Aby wziąć w nim udział wystarczy się zarejestrować.

Tegoroczna edycja Międzynarodowego Forum Gospodarki Odpadami odbędzie się pod hasłem „ES”, jak „Efektywność Systemu” w gospodarce odpadami. Tegoroczne spotkanie będzie okazją do spojrzenia kompleksowo na polski system gospodarki odpadami w porównaniu z innymi europejskimi państwami. Uczestnicy Forum będą poruszać się po skomplikowanym świecie przepisów, wykładni, procesów itp. związanych z odpadami. Spróbują znaleźć metody optymalizacji systemów zbiórki, gromadzenia, transportu i gospodarowania odpadów. W trakcie wydarzenia poszukiwane będą również możliwe strategie, rozwiązania czy technologie dostępne dla samorządów, firm komunalnych i komercyjnych, związanych z tym obszarem. Gośćmi wydarzenia będą przedstawiciele Słowacji, Portugalii i Włoch, którzy przedstawią swoje systemy, wyzwania i kierunki. Prelegentami są przedstawiciele instytucji kreujących i wspomagających system gospodarki odpadami (NFOŚiGW, IOŚ-PIB, Sejm RP) oraz wybitni prawnicy z kancelarii wyspecjalizowanych w obsłudze podmiotów zaangażowanych w gospodarkę odpadami (Ziemski, SDZ Legal). Swoją obecność zapowiedzieli również konsultanci, technolodzy, kadra zarządzająca firm zbierających i przetwarzających odpady oraz naukowców związanych z branżą.  

Udział w MIFOD jest bezpłatny – wymagane wcześniejsze zgłoszenie na mifod@aknova.com.pl

Wstępny program konferencji oraz karty zgłoszeniowe dostępne są na stronie www.aknova.com.pl

65ccb080175d7c115a3dbb5f-Plan-konferencji-1.png [704.77 KB] 65ccb08cccef420439643968-Plan-konferencji-2.png [324.96 KB]

Program targów Ekotech, które odbędą się od 10 do 11 kwietnia jest pełen merytorycznych spotkań, konferencji i wydarzeń towarzyszących. Wstęp na targi jest bezpłatny po rejestracji na STRONIE 

/MSi/

Polecane aktualności
12 kwietnia 2024
Apel do Ministerstwa Środowiska i Klimatu o dopłaty do recyklingu paneli fotowoltaicznych i baterii z samochodów elektrycznych padł podczas konferencji zorganizowanej przez Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu podczas targów ochrony środowiska i gospodarki odpadami EKOTECH w Targach Kielce.
12 kwietnia 2024
Uroczysta gala wręczenia nagród targów Autostrada i Ekotech była idealnym podsumowaniem kończącego się właśnie wydarzenia. – Dziękujemy za Wasze zaufanie i obecność! Głęboko wierzę, że dzięki unijnym pieniądzom już niedługo znów przeżyjemy infrastrukturalny boom – powiedział Andrzej Mochoń, Prezes Targów Kielce kierując słowa uznania do wystawców.
11 kwietnia 2024
W ramach dwudniowych targów Ekotech w Targach Kielce, firma Santrade zorganizowała dwa konkursy: wiedzy i zręcznościowy. Każdy z nich przyciągnął uwagę wielu uczestników. Nagrody trafiły do firmy PUH RUCHAŁA oraz Jarmet. Gratulujemy zwycięzcom.
11 kwietnia 2024
Podczas tegorocznej gali Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Ekotech doceniono innowacyjne rozwiązania w dziedzinie ochrony środowiska i gospodarki odpadami, a także firmy wyróżniające się atrakcyjnym i nowoczesnym stylem wystąpienia targowego.
11 kwietnia 2024
Wprowadzenie systemu kaucyjnego w Polsce otwiera nowy rozdział w dążeniu do zrównoważonego rozwoju. System ten ma potencjał wpłynąć na poprawę efektywności segregacji oraz odzysku opakowań, co jest kluczowe dla osiągnięcia celów ekologicznych. Jest on również wyzwaniem z jakim przyjdzie się zmierzyć polskim przedsiębiorcom i konsumentom.
11 kwietnia 2024
Odwiedzający 24. targi Ekotech mogli wziąć udział w dwóch ważnych spotkaniach organizowanych przez firmę Ekolog oraz Polskie Stowarzyszenie Stacji Demontażu Pojazdów EKO-AUTO. Przedstawiciele firm i samorządów pogłębiali swoją wiedzę na temat m.in. audytów środowiskowych czy planowania zasobów energetycznych.
10 kwietnia 2024
Rozmowy podczas targów Ekotech miały na celu stworzenie platformy do wymiany wiedzy i nawiązania partnerskich relacji pomiędzy miastami z dwóch krajów, z Ukrainy i Polski. Było owocne w inspirujące prezentacje, cenne dyskusje i budowanie relacji partnerskich.
10 kwietnia 2024
X Międzynarodowe Forum Gospodarki Odpadami w pierwszym dniu Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH 2024.