IMG-3818.jpg

Kultura w czasach pandemii na SACROEXPO

23 września 2020
Panel dyskusyjny pn. Kultura w czasach pandemii ważnym elementem tegorocznej edycji Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO.

Zjawisko epidemii, którego skalę zwykło mierzyć się – obok liczby ofiar – politycznymi napięciami, gospodarczym deficytem czy społecznymi protestami, wpływa także na szereg innych dziedzin ludzkiego życia. Szczególnie ważnym sojusznikiem dla tego oddziaływania jest rozwój mediów społecznościowych, coraz szczelniej okalających „globalną wioskę”. Wszystko zdaje się wtedy urastać do ogromnych rozmiarów, czemu wyraz dają tworzone pojęcia: pandemia, społeczeństwo sieci, kultura masowa.

Obszarem, który w znacznym stopniu doświadcza wszystkich następstw trwającego kryzysu – pozytywnych i negatywnych – jest kultura. Wyzwania, w obliczu których postawiło ją zjawisko pandemii COVID-19, wydają się być tyleż niepokojące, co niezwykle interesujące dla dalszego jej rozwoju. Skutki tego można dostrzec w dziedzinie sztuki i nowatorskiego jej prezentowania za pośrednictwem nowych mediów. Przestrzenią szczególnie podatną na wpływ powyższych procesów okazała się kultura osobista, odpowiadająca za relacje międzyludzkie. I wreszcie organizacje, których rola w czasie kryzysu wydaje się być szczególnie ważna – rola państwa, szkoły, zakładu pracy czy Kościoła.

Różnym wymiarom kultury w czasach pandemii – kulturze-sztuce, kulturze osobistej i kulturze organizacji – poświęcona będzie kolejna edycja konferencji organizowanej w ramach XXI edycji Międzynarodowych Targów SACROEXPO 2020.

Termin: 28 września 2020 (poniedziałek), godz. 16:00.

Miejsce: Targi Kielce, ul. Zakładowa 1, scena w hali F

W panelu dyskusyjnym wezmą udział:

  • Krzysztof Gąsior, kierownik Katedry Psychologii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego
  • Bogna Kietlińska, pracownik Katedry Metod Badania Kultury Uniwersytetu Warszawskiego
  • Ewa Lubacz, aktorka kieleckiego Teatru Lalki i Aktora «Kubuś»
  • Jan Oleszko SAC, wicerektor kościoła św. Karola Boromeusza na Karczówce (Kielce)
  • Bożena Szczypiór, wiceprezydent Miasta Kielce

Moderator: ks. Rafał Dudała, Centrum Duszpasterskie WESOŁA54

Organizatorzy:

  • Centrum Duszpasterskie WESOŁA54
  • Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej o/Kielce
  • Targi Kielce

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja: https://bit.ly/3mMDx95

(MCh)

 

Polecane aktualności
29 września 2020
Od ponad 15 lat Międzynarodowej Wystawie Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO towarzyszy loteria dla wszystkich osób konsekrowanych, w której nagrodą jest udział w pielgrzymce. 
29 września 2020
Prawosławny Arcybiskup Przemyski i Gorlicki Najprzewielebniejszy Paisjusz w Targach Kielce wręczył wyróżnienia wystawcom, którzy zostali docenieni za wkład w życie religijne
29 września 2020
Otwarta sesja tematyczna dla administratorów obiektów sakralnych, to jedno z wydarzeń towarzyszących Wystawie SACROEXPO. Spotkanie przygotowane zostało przez Forum Współpracy Międzyzakonnej, Konferencja Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce, we współpracy z TUW PZUW i Targami Kielce.
28 września 2020
Kultura to nie tylko przedstawienia teatralne, wyjścia do muzeum czy uczestnictwo w koncertach. Kultura ma wiele wymiarów – a każdy z nich został dotknięty przez pandemię COVID-19. O dylematach dziedzictwa z księdzem Rafałem Dudałą rozmawiają ludzie kultury i sztuki.
28 września 2020
Świętu branży sakralnej towarzyszą merytoryczne spotkania połączone z wartościowymi dyskusjami. Od 10 lat w Targach Kielce odbywają się spotkania służące szkoleniu sekretarzy i ekonomów zakonnych.
28 września 2020
Podczas tegorocznych targów Sacroexpo po raz 16 wręczono wyróżnienia Per Arte Ad Deum. Wśród laureatów znaleźli się Paweł Łukaszewski, Jerzy Jan Skąpski oraz Leszek Sosnowski.
28 września 2020
Podczas otwarcia tegorocznych targów Sacroexpo roku dość nietypowo, podczas jednej uroczystości powitano gości, wręczono wyróżnienia Targów Kielce, a także, już po raz 16 przyznano nagrody PER ARTEM AD DEUM.
28 września 2020
Międzynarodowa Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO została otwarta po raz 21. Na tegoroczną ekspozycję składa się prezentacja blisko 180 firm z Polski, Włoch, Słowenii, Ukrainy, Chorwacji, Czech i Stanów Zjednoczonych
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy