36246435cffb76b6c94e.jpg

Konserwator zabytków na SACROEXPO

06 czerwca 2019
Na XX Międzynarodowej Wystawie Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów pojawiła się Izabela Kłeczek, która na co dzień zajmuje się kompleksową konserwacją i restauracją dzieł sztuki.

Wraz z zespołem konserwatorów dzieł sztuki, techników oraz specjalistów z branży budowlanej wykonuje prace obejmujące zakresem malowidła sztalugowe i ścienne, ołtarze, rzeźby, detal architektoniczny oraz szeroko rozumianą architekturę. Zespół przygotowuje również projekty architektoniczne wnętrz oraz elewacji przy współpracy architektów.

- Zawsze marzyłam o konserwacji zabytków i kształciłam się w tym kierunku. Na co dzień pracuję w Polsce i we Włoszech – mówi Izabela Kłeczek.

Pracowała między innymi w Kościele pw. Św. Józefa z założenia klasztornego Karmelitów Bosych w Wadowicach i Kościele pw. Św. Izydora w Jaroszowicach. W Targach Kielce jest po raz pierwszy.

- Jestem bardzo zaskoczona ilością klientów, którzy odwiedzają stoisko. Widać dzięki temu jak wielkie są zapotrzebowania na prace konserwatorskie – dodaje Izabela Kłeczek.

Na miejscu można zapoznać się z pełną ofertą oraz uzyskać radę eksperta z 10-letnim stażem. Jutro będzie ku temu ostatnia okazja, gdyż kończy się XX Międzynarodowa Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów.

(JN)    

Polecane aktualności
11 czerwca 2019
Koncert jednego z Laureatów tegorocznego Medalu Per Artem ad Deum wprawił w chwilę muzycznej zadumy gości, którzy zasiedli na widowni w sali Omega w Centrum Kongresowym Targów Kielce.
11 czerwca 2019
Na uroczystej gali wystawy SACROEXPO, 10 czerwca Medale Per Artem ad Deum odebrali wybitni artyści – Marcin Bornus – Szczyciński, Tadeusz Boruta i Alexander Kornoukhov.
11 czerwca 2019
W tegorocznych „Dialogach o Sztuce” wzięli udział nagrodzeni medalami Per Artem Ad Deum – Aleksander Kornoukhov, Marcin Bornus-Szczyciński oraz Tadeusz Boruta.
11 czerwca 2019
"W człowieku innej wiary zobaczmy tego, który potrzebuje Bożej łaski..." - tak można podsumować spotkanie, które odbyło się w Targach Kielce 11 czerwca.
12 listopada 2019

Bp Florczyk od kilkunastu lat współpracował z Papieską Radą ds. Kultury. Jak zaznaczył, nominacja na jej członka mogła być związana z reorganizacją Rady, do której zostało dołączone zagadnienie sportu.

 

01 kwietnia 2020
W ofercie targów SACROEXPO pojawi się wyjątkowy materiał dydaktyczny: Pluszowy Jezus
06 kwietnia 2020
W związku z panującą epidemią koronawirusa Grupa Programistów wraz z fundacją Profeto zaprojektowali i stworzyli zupełnie darmową platformę wsparcia lokalnych sklepów "Zakupy u Swoich" - dając możliwość bezpiecznych zakupów.
15 maja 2020
Henryk Jagodziński – kapłan pochodzący z parafii Małogoszcz, został mianowany przez papieża Franciszka Nuncjuszem Apostolskim w Ghanie i arcybiskupem tytularnym Limosano. To pierwsze tego typu wyróżnienie w diecezji kieleckiej.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy