Projekt-bez-nazwy-1.png
Stowarzyszenie FORS z propozycją ciekawej konferencji na Ekotech..

Konferencja Stowarzyszenia FORS na Ekotech! O najnowszych trendach i przepisach w branży recyklingu pojazdów

23 lutego 2024
Pierwszego dnia targów branży komunalnej, 10 kwietnia zaplanowano bezpłatną konferencję szkoleniowo-informacyjną organizowaną przez Stowarzyszenie Forum Recyklingu Samochodów (FORS). Aby wziąć udział w wydarzeniu wystarczy się zgłosić poprzez formularz dostępny na stronie Ekotech.

FORS od ponad 25 lat działa na rzecz rozwoju recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji w Polsce -  w szczególności w zakresie techniki, ekonomiki i ochrony środowiska naturalnego. Stowarzyszenie reprezentuje interesy przedsiębiorców z branży recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji, głównie prowadzących stacje demontażu, w zakresie otoczenia prawnego w Polsce oraz Unii Europejskiej. Organizują konferencje, spotkania informacyjne, szkolenia tematyczne, zarówno krajowe jak i międzynarodowe, a także pomagają tym, którzy prowadzą działalność w branży recyklingu pojazdów lub taką działalność zamierzają dopiero rozpocząć.

Konferencja szkoleniowo informacyjna od Stowarzyszenia Forum Recyklingu Samochodów FORS podczas Ekotech będzie doskonałą okazją do poszerzenia wiedzy na temat najnowszych trendów i przepisów w branży recyklingu pojazdów. Podczas wydarzenia omówione zostaną m.in. aktualna sytuacja na rynku recyklingu pojazdów w 2024 roku, propozycje deregulacyjne FORS, nowe przepisy prawa o ruchu drogowym oraz zagadnienia związane z demontażem pojazdów elektrycznych. Program konferencji obejmuje prezentacje eksperckie, praktyczne porady w zakresie prawnych aspektów recyklingu pojazdów oraz zagadnień technicznych. Nie zabraknie także czasu na wymianę doświadczeń, a także na networking.

Program:

11:00   Sytuacja na rynku recyklingu pojazdów w 2024 r  - stan aktualny – przewidywania

11:20   Pakiet deregulacyjny - propozycje FORS

11:40   Prezentacja komercyjna

11:50   Projekt rozporządzenia Parlamentu Europejskiego  w sprawie pojazdów wycofanych z eksploatacji - uwagi FORS

12:10   Przerwa kawowa

12:30   Nowe przepisy Prawa o ruchu drogowym - praktyczne porady FORS

12:45   Prezentacja komercyjna

12:55   Bezpieczeństwo  przeciwpożarowe przy demontażu pojazdów elektrycznych

13:15   Demontaż pojazdów elektrycznych w praktyce - wykorzystanie systemu IDIS

13:35   Prezentacje komercyjne

13:45   ESG - praktyczne porady

14.00  Zakończenie konferencji

 

Nie przegap tej wyjątkowej okazji - zapisz się już dziś i bądź częścią tej inspirującej konferencji już 10 kwietnia w sali konferencyjnej Kappa w Centrum Kongresowym Targów Kielce.

Aby wziąć udział w wydarzeniu wystarczy się zgłosić poprzez formularz dostępny na stronie targów EKOTECH

 

Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://www.targikielce.pl/ekotech/wydarzenia-towarzyszace/konferencja-stowarzyszenia-forum-recyklingu-samoch

/MSi/

Polecane aktualności
12 kwietnia 2024
Apel do Ministerstwa Środowiska i Klimatu o dopłaty do recyklingu paneli fotowoltaicznych i baterii z samochodów elektrycznych padł podczas konferencji zorganizowanej przez Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu podczas targów ochrony środowiska i gospodarki odpadami EKOTECH w Targach Kielce.
12 kwietnia 2024
Uroczysta gala wręczenia nagród targów Autostrada i Ekotech była idealnym podsumowaniem kończącego się właśnie wydarzenia. – Dziękujemy za Wasze zaufanie i obecność! Głęboko wierzę, że dzięki unijnym pieniądzom już niedługo znów przeżyjemy infrastrukturalny boom – powiedział Andrzej Mochoń, Prezes Targów Kielce kierując słowa uznania do wystawców.
11 kwietnia 2024
W ramach dwudniowych targów Ekotech w Targach Kielce, firma Santrade zorganizowała dwa konkursy: wiedzy i zręcznościowy. Każdy z nich przyciągnął uwagę wielu uczestników. Nagrody trafiły do firmy PUH RUCHAŁA oraz Jarmet. Gratulujemy zwycięzcom.
11 kwietnia 2024
Podczas tegorocznej gali Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Ekotech doceniono innowacyjne rozwiązania w dziedzinie ochrony środowiska i gospodarki odpadami, a także firmy wyróżniające się atrakcyjnym i nowoczesnym stylem wystąpienia targowego.
11 kwietnia 2024
Wprowadzenie systemu kaucyjnego w Polsce otwiera nowy rozdział w dążeniu do zrównoważonego rozwoju. System ten ma potencjał wpłynąć na poprawę efektywności segregacji oraz odzysku opakowań, co jest kluczowe dla osiągnięcia celów ekologicznych. Jest on również wyzwaniem z jakim przyjdzie się zmierzyć polskim przedsiębiorcom i konsumentom.
11 kwietnia 2024
Odwiedzający 24. targi Ekotech mogli wziąć udział w dwóch ważnych spotkaniach organizowanych przez firmę Ekolog oraz Polskie Stowarzyszenie Stacji Demontażu Pojazdów EKO-AUTO. Przedstawiciele firm i samorządów pogłębiali swoją wiedzę na temat m.in. audytów środowiskowych czy planowania zasobów energetycznych.
10 kwietnia 2024
Rozmowy podczas targów Ekotech miały na celu stworzenie platformy do wymiany wiedzy i nawiązania partnerskich relacji pomiędzy miastami z dwóch krajów, z Ukrainy i Polski. Było owocne w inspirujące prezentacje, cenne dyskusje i budowanie relacji partnerskich.
10 kwietnia 2024
X Międzynarodowe Forum Gospodarki Odpadami w pierwszym dniu Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH 2024.