IMG-20200730-113749.jpg
Prima Porta Antiquities

Galeria dzieł sztuki na targach SACROEXPO

31 lipca 2020
W tegorocznej edycji targów SACROEXPO swój udział zadeklarowało wiele firm z różnorodną ofertą produktów sakralnych. Podczas wystawy nie zabraknie również tak ważnej instytucji jaką jest Prima Porta.

Firma PRIMA PORTA Antiquities została założona 17 lat temu przez dr Matthiasa Renza -archeologa i ekonomistę. Galeria specjalizuje się w dziełach sztuki starożytnej, pozyskiwanych z renomowanych źródeł, takich jak międzynarodowe kolekcje czy muzea. Oferuje archeologiczne dzieła sztuki ze Starożytnej Grecji, Imperium Rzymskiego, Wczesnego Chrześcijaństwa, Ziemi Świętej i Cesarstwa Bizantyjskiego, Starożytnego Egiptu, Bliskiego Wschodu i Mezopotamii, Chin Imperialnych, Wschodniej Azji, Ameryki Prekolumbijskiej, Afryki i wielu innych starożytnych kultur.

Wspólne działania i inwestycja w sztukę sprawia, że dociera ona do szerokiego grona odbiorców: ludzi sukcesu, instytucji i inwestorów strategicznych. O działaniach firmy, wartościowych obiektach oraz potrzebie spotkań rozmawialiśmy z Aleksandrą Baranowską -  dyrektor Prima Porta Antiquities. 

Dlaczego zdecydowaliście się Państwo wziąć udział w tegorocznej wystawie SACROEXPO?

Udział w wystawie SACROEXPO jest dla nas niepowtarzalną okazją pokazania obiektów związanych z historią chrześcijaństwa szerokiemu gronu odbiorców zainteresowanych tym tematem. Staramy się tworzyć pomost pomiędzy tym co chrześcijańskie, a kulturowe oraz między wiarą, a sztuką. Wierzymy, że możliwości jakie oferują targi są bardzo szerokie, gdyż gromadzą w jednym miejscu osoby związane z kościołem. Choć nasza główna siedziba mieści się zaledwie kilka minut piechotą od Świątyni Opatrzności Bożej, nie każdy ma możliwość przyjechania do Warszawy, gdzie prowadzimy galerię. Postanowiliśmy wyjść naszym klientom naprzeciw i pokazać bogatą ofertę galerii bez konieczności przyjeżdżania do stolicy.

Jakie produkty zaprezentujecie Państwo podczas tegorocznej wystawy SACROEXPO?

Nasze obiekty są wyjątkowe - to autentyczne artefakty z czasów starożytnych. Lista obiektów nie jest jeszcze zamknięta, ale chcemy pokazać różne przedmioty związane z historią chrześcijaństwa, począwszy od czasów biblijnych. Zaprezentujemy obiekty z trzech głównych okresów historycznych związanych z chrześcijaństwem: czasów Chrystusa, Bizancjum i okresu wypraw krzyżowych. Jesteśmy zdania, że nic nie jest w stanie zastąpić bezpośredniego kontaktu z przedmiotami, które były „naocznymi świadkami” tamtych wydarzeń. Mamy zamiar zaprezentować terakotowy kubek z czasów Chrystusa odnaleziony w Jerozolimie - takich kubków używali ludzie o tym samym statusie ekonomicznym i społecznym co Jezus. Ponadto na naszym stoisku można będzie zobaczyć unikatowe krzyże bizantyjskie, a za prawdziwą perełkę uważamy hełm krzyżowca z XII w. Obiektem godnym szczególnej uwagi będzie także XIX-wieczna podwójna relikwia św. Stanisława Kostki i św. Alojzego Gonzagi pochodząca z francuskiego zakonu, opatrzona oryginalną pieczęcią i watykańskim certyfikatem.  

Czy bezpośrednie spotkania i udział w targach jest dla Państwa ważny w prowadzeniu działalności? Czy brakowało Państwu spotkań biznesowych w czasie pandemii koronawirusa?

Bez wątpienia brak bezpośrednich spotkań bardzo utrudnia budowanie personalnych relacji – które są fundamentem naszej branży, pomagają budować wzajemne zaufanie. Dodatkowo jako galeria odczuliśmy szczególnie brak możliwości organizowania spotkań i eventów, podczas których prezentowaliśmy ciekawe informacje na temat sztuki starożytnej i naszych obiektów. Na tegoroczne targi planujemy przygotować prezentację pt. „Przedmioty życia codziennego z czasów Chrystusa” i liczymy na obecność szerokiego grona osób zainteresowanych tematem.

Serdecznie zapraszamy do udziału w 21. edycji targów SACROEXPO na stoisko firmy PRIMA PORTA. Wydarzenie odbędzie się od 28 do 30 września 2020 roku w Targach Kielce.

(MCh)

Polecane aktualności
15 maja 2020
Henryk Jagodziński – kapłan pochodzący z parafii Małogoszcz, został mianowany przez papieża Franciszka Nuncjuszem Apostolskim w Ghanie i arcybiskupem tytularnym Limosano. To pierwsze tego typu wyróżnienie w diecezji kieleckiej.
10 czerwca 2020
Tegoroczne święto Bożego Ciała jest wyjątkowe, ponieważ towarzyszy mu bardzo długa historia oraz okrągły jubileusz w Polsce. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, Kościół katolicki obchodzi w czwartek, jedenastego dnia po Zesłaniu Ducha Świętego.
06 lipca 2020
We wrześniu 2012 roku laureatem medalu Per Artem ad Deum został Ennio Morricone - światowej sławy kompozytor, twórca genialnej muzyki filmowej oraz dyrygent. Odejście takiej legendy to wielka strata dla całego świata muzyki.
07 lipca 2020
Intuicyjny panel administracyjny, szeroka oferta produktów w promocyjnych cenach oraz najświeższe aktualności branżowe, to tylko kilka z zalet nowo powstałego pasażu handlowego sacroexpo.online.
07 lipca 2020
Kryzys związany z pandemią koronawirusa dotknął również Piekarni Charistia, która musiała podejmować niezbędne działania, aby przetrwać na rynku. Pomimo trudnej sytuacji, nie tylko nie zaprzestali działalności, ale nawet wprowadzili nowości, które zaprezentują podczas targów SACROEXPO.
10 lipca 2020
Już ponad 120 firm zadeklarowało swój udział w tegorocznej edycji targów SACROEXPO. Szeroka oferta produktów sakralnych, niezwykła atmosfera i religijno-duchowy charakter spotkania, to kilka z elementów, które czynią święto branży sakralnej w Targach Kielce wyjątkowym.
10 lipca 2020
Mleczne cukierki z miękkim, ciągliwym nadzieniem. W taki sposób można określić jedne z najbardziej popularnych i lubianych słodyczy - krówki. Podczas 21. edycji targów SACROEXPO, jak co roku będą obecne Boże Krówki.
05 sierpnia 2020
Najwyższej jakości świece parafinowe, klosze w kilku kolorach oraz innowacyjny bezsadzowy system – te i wiele innych produktów zostanie zaprezentowanych podczas tegorocznej Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy