IMG-20200730-113749.jpg
Prima Porta Antiquities

Galeria dzieł sztuki na targach SACROEXPO

31 lipca 2020
W tegorocznej edycji targów SACROEXPO swój udział zadeklarowało wiele firm z różnorodną ofertą produktów sakralnych. Podczas wystawy nie zabraknie również tak ważnej instytucji jaką jest Prima Porta.

Firma PRIMA PORTA Antiquities została założona 17 lat temu przez dr Matthiasa Renza -archeologa i ekonomistę. Galeria specjalizuje się w dziełach sztuki starożytnej, pozyskiwanych z renomowanych źródeł, takich jak międzynarodowe kolekcje czy muzea. Oferuje archeologiczne dzieła sztuki ze Starożytnej Grecji, Imperium Rzymskiego, Wczesnego Chrześcijaństwa, Ziemi Świętej i Cesarstwa Bizantyjskiego, Starożytnego Egiptu, Bliskiego Wschodu i Mezopotamii, Chin Imperialnych, Wschodniej Azji, Ameryki Prekolumbijskiej, Afryki i wielu innych starożytnych kultur.

Wspólne działania i inwestycja w sztukę sprawia, że dociera ona do szerokiego grona odbiorców: ludzi sukcesu, instytucji i inwestorów strategicznych. O działaniach firmy, wartościowych obiektach oraz potrzebie spotkań rozmawialiśmy z Aleksandrą Baranowską -  dyrektor Prima Porta Antiquities. 

Dlaczego zdecydowaliście się Państwo wziąć udział w tegorocznej wystawie SACROEXPO?

Udział w wystawie SACROEXPO jest dla nas niepowtarzalną okazją pokazania obiektów związanych z historią chrześcijaństwa szerokiemu gronu odbiorców zainteresowanych tym tematem. Staramy się tworzyć pomost pomiędzy tym co chrześcijańskie, a kulturowe oraz między wiarą, a sztuką. Wierzymy, że możliwości jakie oferują targi są bardzo szerokie, gdyż gromadzą w jednym miejscu osoby związane z kościołem. Choć nasza główna siedziba mieści się zaledwie kilka minut piechotą od Świątyni Opatrzności Bożej, nie każdy ma możliwość przyjechania do Warszawy, gdzie prowadzimy galerię. Postanowiliśmy wyjść naszym klientom naprzeciw i pokazać bogatą ofertę galerii bez konieczności przyjeżdżania do stolicy.

Jakie produkty zaprezentujecie Państwo podczas tegorocznej wystawy SACROEXPO?

Nasze obiekty są wyjątkowe - to autentyczne artefakty z czasów starożytnych. Lista obiektów nie jest jeszcze zamknięta, ale chcemy pokazać różne przedmioty związane z historią chrześcijaństwa, począwszy od czasów biblijnych. Zaprezentujemy obiekty z trzech głównych okresów historycznych związanych z chrześcijaństwem: czasów Chrystusa, Bizancjum i okresu wypraw krzyżowych. Jesteśmy zdania, że nic nie jest w stanie zastąpić bezpośredniego kontaktu z przedmiotami, które były „naocznymi świadkami” tamtych wydarzeń. Mamy zamiar zaprezentować terakotowy kubek z czasów Chrystusa odnaleziony w Jerozolimie - takich kubków używali ludzie o tym samym statusie ekonomicznym i społecznym co Jezus. Ponadto na naszym stoisku można będzie zobaczyć unikatowe krzyże bizantyjskie, a za prawdziwą perełkę uważamy hełm krzyżowca z XII w. Obiektem godnym szczególnej uwagi będzie także XIX-wieczna podwójna relikwia św. Stanisława Kostki i św. Alojzego Gonzagi pochodząca z francuskiego zakonu, opatrzona oryginalną pieczęcią i watykańskim certyfikatem.  

Czy bezpośrednie spotkania i udział w targach jest dla Państwa ważny w prowadzeniu działalności? Czy brakowało Państwu spotkań biznesowych w czasie pandemii koronawirusa?

Bez wątpienia brak bezpośrednich spotkań bardzo utrudnia budowanie personalnych relacji – które są fundamentem naszej branży, pomagają budować wzajemne zaufanie. Dodatkowo jako galeria odczuliśmy szczególnie brak możliwości organizowania spotkań i eventów, podczas których prezentowaliśmy ciekawe informacje na temat sztuki starożytnej i naszych obiektów. Na tegoroczne targi planujemy przygotować prezentację pt. „Przedmioty życia codziennego z czasów Chrystusa” i liczymy na obecność szerokiego grona osób zainteresowanych tematem.

Serdecznie zapraszamy do udziału w 21. edycji targów SACROEXPO na stoisko firmy PRIMA PORTA. Wydarzenie odbędzie się od 28 do 30 września 2020 roku w Targach Kielce.

(MCh)

Polecane aktualności
29 września 2020
Od ponad 15 lat Międzynarodowej Wystawie Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO towarzyszy loteria dla wszystkich osób konsekrowanych, w której nagrodą jest udział w pielgrzymce. 
29 września 2020
Prawosławny Arcybiskup Przemyski i Gorlicki Najprzewielebniejszy Paisjusz w Targach Kielce wręczył wyróżnienia wystawcom, którzy zostali docenieni za wkład w życie religijne
29 września 2020
Otwarta sesja tematyczna dla administratorów obiektów sakralnych, to jedno z wydarzeń towarzyszących Wystawie SACROEXPO. Spotkanie przygotowane zostało przez Forum Współpracy Międzyzakonnej, Konferencja Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce, we współpracy z TUW PZUW i Targami Kielce.
28 września 2020
Kultura to nie tylko przedstawienia teatralne, wyjścia do muzeum czy uczestnictwo w koncertach. Kultura ma wiele wymiarów – a każdy z nich został dotknięty przez pandemię COVID-19. O dylematach dziedzictwa z księdzem Rafałem Dudałą rozmawiają ludzie kultury i sztuki.
28 września 2020
Świętu branży sakralnej towarzyszą merytoryczne spotkania połączone z wartościowymi dyskusjami. Od 10 lat w Targach Kielce odbywają się spotkania służące szkoleniu sekretarzy i ekonomów zakonnych.
28 września 2020
Podczas tegorocznych targów Sacroexpo po raz 16 wręczono wyróżnienia Per Arte Ad Deum. Wśród laureatów znaleźli się Paweł Łukaszewski, Jerzy Jan Skąpski oraz Leszek Sosnowski.
28 września 2020
Podczas otwarcia tegorocznych targów Sacroexpo roku dość nietypowo, podczas jednej uroczystości powitano gości, wręczono wyróżnienia Targów Kielce, a także, już po raz 16 przyznano nagrody PER ARTEM AD DEUM.
28 września 2020
Międzynarodowa Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO została otwarta po raz 21. Na tegoroczną ekspozycję składa się prezentacja blisko 180 firm z Polski, Włoch, Słowenii, Ukrainy, Chorwacji, Czech i Stanów Zjednoczonych