DG-20200823-07306.jpg

Firma RDUCH BELLS & CLOCKS i niezwykłe dzwony nadziei

22 września 2020
Realizują prace w największych polskich i zagranicznych obiektach sakralnych. Opracowują również projekty, które są symbolem nadziei, solidarności i jedności pomiędzy narodami w trudnych dla wszystkich czasach pandemii.

Swoją obecność podczas tegorocznej edycji Wystawy SACROEXPO zadeklarowała firma Rduch Bells&Clocks, która od ponad 40 lat wykonuje prace na rzecz Kościoła. Wśród szerokiego zakresu wykonywanych prac znajdują się m.in.: automatyka i konstrukcja dzwonów, zawieszenia i serca do dzwonów, zegary wieżowe i fasadowe, dzwony i kuranty elektroniczne, cyfrowe rzutniki tekstów pieśni, a także carillony.

W ramach wyjątkowego, wspólnego projektu Pracowni Ludwisarskiej Jana Felczyńskiego z Przemyśla i firmy Rduch Bells&Clocks stworzono trzy Dzwony Nadziei – Bells of Hope – symbol solidarności i jedności pomiędzy narodami w czasach pandemii. Dzwony poświęcone zostały 23 sierpnia 2020 roku w rocznicę konsekracji Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach i zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu w duchu przesłania - "Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka".

Na stoisku firmy Rduch Bells&Clocks, podczas tegorocznych targów SACROEXPO zaprezentowany jeden z trzech niezwykłych dzwonów, który następnie trafi do katedry w Manili na Filipinach. Pozostałe dwa Dzwony trafią do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach oraz Sanktuarium Boga Ojca Przedwiecznego Trindade (Brazylia), gdzie wybrzmiewać będą przed ważniejszymi wydarzeniami.

(MCh)

 

 

 

 

Polecane aktualności
29 września 2020
Od ponad 15 lat Międzynarodowej Wystawie Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO towarzyszy loteria dla wszystkich osób konsekrowanych, w której nagrodą jest udział w pielgrzymce. 
29 września 2020
Prawosławny Arcybiskup Przemyski i Gorlicki Najprzewielebniejszy Paisjusz w Targach Kielce wręczył wyróżnienia wystawcom, którzy zostali docenieni za wkład w życie religijne
29 września 2020
Otwarta sesja tematyczna dla administratorów obiektów sakralnych, to jedno z wydarzeń towarzyszących Wystawie SACROEXPO. Spotkanie przygotowane zostało przez Forum Współpracy Międzyzakonnej, Konferencja Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce, we współpracy z TUW PZUW i Targami Kielce.
28 września 2020
Kultura to nie tylko przedstawienia teatralne, wyjścia do muzeum czy uczestnictwo w koncertach. Kultura ma wiele wymiarów – a każdy z nich został dotknięty przez pandemię COVID-19. O dylematach dziedzictwa z księdzem Rafałem Dudałą rozmawiają ludzie kultury i sztuki.
28 września 2020
Świętu branży sakralnej towarzyszą merytoryczne spotkania połączone z wartościowymi dyskusjami. Od 10 lat w Targach Kielce odbywają się spotkania służące szkoleniu sekretarzy i ekonomów zakonnych.
28 września 2020
Podczas tegorocznych targów Sacroexpo po raz 16 wręczono wyróżnienia Per Arte Ad Deum. Wśród laureatów znaleźli się Paweł Łukaszewski, Jerzy Jan Skąpski oraz Leszek Sosnowski.
28 września 2020
Podczas otwarcia tegorocznych targów Sacroexpo roku dość nietypowo, podczas jednej uroczystości powitano gości, wręczono wyróżnienia Targów Kielce, a także, już po raz 16 przyznano nagrody PER ARTEM AD DEUM.
28 września 2020
Międzynarodowa Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO została otwarta po raz 21. Na tegoroczną ekspozycję składa się prezentacja blisko 180 firm z Polski, Włoch, Słowenii, Ukrainy, Chorwacji, Czech i Stanów Zjednoczonych
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy