LUC-0102-1-bankiet-Orszaku-8.jpg

EWTN Polska razem z SACROEXPO

17 września 2020
W codziennym życiu niezwykle istotne jest promowanie m.in. takich idei jak wiara, rodzina czy patriotyzm. Takimi wartościami kieruje się Fundacja Vide et Crede im. św. Jana Pawła II oraz telewizja EWTN Polska, które od kilku lat współpracują przy organizacji Wystawy SACROEXPO.

Międzynarodowa Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO tworzona jest od ponad 20. lat wspólnie z wieloma instytucjami angażującymi się w akcje ewangelizacyjne o charakterze lokalnym, ogólnokrajowym i międzynarodowym. Takimi podmiotami są: Fundacja Vide et Crede im. św. Jana Pawła II oraz katolicka stacja telewizyjna EWTN. O znaczeniu spotkania branży sakralnej SACROEXPO oraz działalności EWTN Polska, w rozmowie z Piotrem Petrusem - dyrektorem zarządzającym.

Mówi się, że święto branży sakralnej w Targach Kielce, to wyjątkowe spotkanie uBOGAcające. Co Waszym zdaniem sprawia, że Wystawa SACROEXPO jest wartościowa dla branży sakralnej?

- Tak, to miejsce wręcz niezbędne na mapie wydarzeń i spotkań dla Księży oraz branży związanej z Kościołem. Odwiedzający nie tylko mają możliwość zapoznania się z nową ofertą, zakupienia dosłownie wszystkiego, co niezbędne do prowadzenia parafii. Na uwagę zasługuje także wymiar poznawczy i edukacyjny wystawy. Organizatorzy dbają o wysoki poziom wydarzeń towarzyszących i też nagradzają tych, którzy wyróżniają się pod kątem artystycznym, praktycznym czy edukacyjnym. To też miejsce spotkań, budowania relacji i zawiązywania przyjaźni. A także kuźnia powstawania wspólnych pomysłów. Naprawdę można wyjechać uBOGAconym !

Jesteście Państwo Wystawcą Targów SACROEXPO. Co zaprezentujecie Państwo podczas tegorocznej edycji Targów SACROEXPO?

- Tak, wystawiamy się regularnie, co roku prezentując ofertę naszej fundacji, jakim są narzędzia multimedialne w służbie Nowej Ewangelizacji. Prezentujmy trendy, rozwiązania, które można wykorzystać głosząc Dobrą Nowinę w przestrzeni publicznej. Są wśród nich tablice wielkoformatowe outdoor, które są częścią naszej sieci informacyjno-ewangelizacyjnej. MFF Maksymiliany - miejsce w którym promujemy wartościowe kino, kulturę filmową, twórców i postawy, które pomagają rozwiązywać różne problemy z jakimi ścieramy się w codziennym życiu. Prezentujemy nasze wydawnictwo i – oczywiście – telewizję EWTN Polska, medium, w którym można bezpiecznie, nie będąc nagabywanym przez reklamy, oglądać wartościowe programy, wspólnie z nami się pomodlić, skorzystać w domu z Adoracji 24h na dobę, czy dowiedzieć się, co nowego dzieje się w świecie katolickim. EWTN Polska stawia na świętych. Dużą oglądalnością cieszą się nasze programy o rodzimych świętych: św. Maksymilianie, św. Janie Pawle II oraz św. Andrzeju Boboli, któremu Polska tak wiele zawdzięcza poprzez wieki i który – jak obiecał – może wiele wymodlić dla naszego narodu.  O świadectwach i cudach mówimy m.in. w serii „Na kłopoty Antonii”. W przygotowaniu mamy także przybliżające zagadnienia cywilizacji łacińskiej i programy wychowawcze dla rodziców.

EWTN Polska to stacja telewizyjna, dzięki której informacje o polskim Kościele pojawiają się na całym świecie. Jak wygląda Wasza działalność, jakie projekty dodatkowo realizujecie?

- Rzeczywiście. Warto podkreślić, że EWTN Polska, która powstała i realizuje swoje programy oddolnie, ma przywilej publikowania ich w rodzinie telewizji EWTN na całym świecie. W Global EWTN, która dociera do ok. 200 milionów gospodarstw domowych zaprezentowaliśmy już kilka informacji z Polski, a program o Cudzie Eucharystycznym w Legnicy, cieszy się półmilionową widownią w samej tylko sieci. Korzystamy także z programów zagranicznych, które – dzięki naszym darczyńcom – możemy przetłumaczyć na język polski. Dzięki temu możemy oglądać w rodzimym języku cieszące się dużym zainteresowaniem katechezy Matki Angeliki, naszej założycielki i nagrodzony prestiżową Nagrodą Emmy program telewizyjny abpa Fultona Sheena” „Życie jest warte przeżycia”.

Zapraszamy na Wystawę SACROEXPO już od 28 do 30 września 2020 roku do Targów Kielce. Zachęcamy do REJESTRACJI

(MCh)

Polecane aktualności
29 września 2020
Od ponad 15 lat Międzynarodowej Wystawie Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO towarzyszy loteria dla wszystkich osób konsekrowanych, w której nagrodą jest udział w pielgrzymce. 
29 września 2020
Prawosławny Arcybiskup Przemyski i Gorlicki Najprzewielebniejszy Paisjusz w Targach Kielce wręczył wyróżnienia wystawcom, którzy zostali docenieni za wkład w życie religijne
29 września 2020
Otwarta sesja tematyczna dla administratorów obiektów sakralnych, to jedno z wydarzeń towarzyszących Wystawie SACROEXPO. Spotkanie przygotowane zostało przez Forum Współpracy Międzyzakonnej, Konferencja Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce, we współpracy z TUW PZUW i Targami Kielce.
28 września 2020
Kultura to nie tylko przedstawienia teatralne, wyjścia do muzeum czy uczestnictwo w koncertach. Kultura ma wiele wymiarów – a każdy z nich został dotknięty przez pandemię COVID-19. O dylematach dziedzictwa z księdzem Rafałem Dudałą rozmawiają ludzie kultury i sztuki.
28 września 2020
Świętu branży sakralnej towarzyszą merytoryczne spotkania połączone z wartościowymi dyskusjami. Od 10 lat w Targach Kielce odbywają się spotkania służące szkoleniu sekretarzy i ekonomów zakonnych.
28 września 2020
Podczas tegorocznych targów Sacroexpo po raz 16 wręczono wyróżnienia Per Arte Ad Deum. Wśród laureatów znaleźli się Paweł Łukaszewski, Jerzy Jan Skąpski oraz Leszek Sosnowski.
28 września 2020
Podczas otwarcia tegorocznych targów Sacroexpo roku dość nietypowo, podczas jednej uroczystości powitano gości, wręczono wyróżnienia Targów Kielce, a także, już po raz 16 przyznano nagrody PER ARTEM AD DEUM.
28 września 2020
Międzynarodowa Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO została otwarta po raz 21. Na tegoroczną ekspozycję składa się prezentacja blisko 180 firm z Polski, Włoch, Słowenii, Ukrainy, Chorwacji, Czech i Stanów Zjednoczonych
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy