BALKER-H172-2.jpeg

Domy modułowe BALKER na targach DOM, OGRÓD i TY

25 listopada 2022
Czy domy modułowe zastąpią tradycyjne budownictwa? Okazuje się, że to już się dzieje. Obecnie w Polsce jest wiele firm zajmujących się realizacją budowy domów w systemie modułowym. Jedną z nich, działającą na terenie województwa świętokrzyskiego i zyskującą coraz większą popularność, jest firma BALKER - Producent Domów Prefabrykowanych. Firma podczas wiosennej wystawy przywiezie szkielet takiego domu i moduły, by zaprezentować możliwości nowoczesnego budownictwa.

Firma BALKER w pełni postawiła na innowacyjne rozwiązania w budownictwie. Właściciel firmy, Leszek Balcerzak, przez prawie 20 lat budował domy w technologii tzw. murowanej. Zapytany, czym się kierował zmieniając profil swojej działalności, bez wahania odpowiada, że głównym powodem były braki wykwalifikowanych fachowców do wznoszenia budynków murowanych. – Dotychczasowi murarze, tynkarze, zbrojarze, dobrzy specjaliści wyjechali poza granice Polski, a młodzi niekoniecznie chcą wykonywać takie trudne, ciężkie i odpowiedzialne zawody. To sprawia, że coraz trudniej jest budować domy metodą tradycyjną. Dodatkowo, w dobie szalejących cen, okazuje się, że jest to proces nie tylko długotrwały, ale także nieprzewidywalny w kosztach i coraz droższy – mówił.

We współczesnym świecie osoba budująca dom chce nie tylko znać dokładne koszty inwestycji, ale przede wszystkim czas jej zakończenia. Domy modułowe w pełni spełniają te wymagania klientów, którzy inwestując w budowę wymarzonego M, chcą jak najszybciej spełnić swoje marzenie i zamieszkać w nim. BALKER pomaga w tej realizacji tworząc solidne, praktyczne i energooszczędne rozwiązania, stawiając na odnawialne źródła energii i dbając tym samym o ochronę środowiska.

W przypadku domów modułowych, ściany zbudowane z ośmiu warstw izolacji tworzą niski współczynnik izolacyjności cieplnej. W zamian za to klienci mogą cieszyć się niskimi kosztami użytkowania. Aby uzyskać podobne parametry w tradycyjnym budownictwie murowanym należy zwiększyć  grubość ścian zmniejszając tym samym metraż użytkowy. Jest to technologia sprawdzona, trwała i stosowana przez kraje skandynawskie, w których panują surowe warunki klimatyczne, zimne i wietrzne.

Kompletny dom produkowany jest z naturalnych, certyfikowanych materiałów w warunkach zamkniętych i przewożony do montażu w momencie uzyskania pozwolenia na budowę. Dom modułowy jest składany na placu bodowy o każdej porze roku. Cały proces od podpisania umowy trwa około 3 miesiące, a sam montaż domu to maksymalnie 7 dni.

Właściciel firmy BALKER mówi, że proces budowy domu modułowego bez wahania można porównać do zakupu nowego samochodu – Klient w momencie rozmowy w salonie i podpisania umowy,  wie jakie będą koszty utrzymania auta, w jakim terminie je otrzyma, a najważniejsze, jaki będzie całkowity koszt tego zakupu, bez niespodzianek. To sprawia, że klient wybierając dany model wie, czy mieści się w założonym  budżecie. Dokładnie tak samo jest z zakupem domu modułowego. Niewątpliwie w obecnym czasie przewidywalność ceny i czasu powstania budynku  jest niezmiernie cenna i ważna. Dzięki temu dom modułowy staje się niekwestionowanym liderem wśród domów jednorodzinnych – zachęca dodając, że mottem firmy BALKER jest „Długa rozmowa krótka budowa!”.

Wszystkie szczegóły związane z nowoczesnym budownictwem modułowym oraz porady ekspertów uzyskacie odwiedzając wiosenną wystawę DOM, OGRÓD i TY i stoisko firmy BALKER.

Zapraszamy 15-16 kwietnia 2023 roku do Targów Kielce!

(ŁK)

Polecane aktualności
19 stycznia 2023
Istniejąca od 2018 roku firma 4 ECO Sp. z o.o. jest jednym z wiodących przedsiębiorstw z branży OZE w naszym regionie i na terenie całego kraju. Oprócz komponentów fotowoltaicznych, grzewczych oraz termomodernizacyjnych, firma oferuje również profesjonalny montaż.
12 grudnia 2022
Kominek to symbol radości z ciepła domowego ogniska oraz dodatkowe, niezależne źródło ogrzewania. Studio Kominki od 20 lat wykonuje realizacje, dokładając wszelkich starań, aby każdy kominek był jedyny, niezawodny i spełniał marzenia klientów.
05 grudnia 2022
Już po raz dwudziesty pierwszy kapituła powołana przez Redakcję Echa Dnia przyznała nagrody Lider Regionu. Jest to jedno z najstarszych wyróżnień gospodarczych w regionie świętokrzyskim. W tym roku statuetki przyznano dziewiętnastu najlepszym firmom i instytucjom wyróżniającym się wyjątkową działalnością oraz wynikami w 2022 roku. W kategorii „Budownictwo Nowe Idee” statuetkę i tytuł otrzymał wystawca targów Dom, Ogród i Ty, firma Balker Producent Domów Modułowych.
29 listopada 2022
Targi Dom, Ogród i Ty doczekały się kolejnego jubileuszu. Z tej okazji, specjalnie na 30. edycję wydarzenia, przygotowaliśmy jubileuszową promocję 30% rabatu na powierzchnię wystawienniczą!
07 września 2022
Choć jesień to czas, w którym przyroda powoli zasypia, warto wtedy pomyśleć o ogrodzie. Pod koniec sezonu możemy wykonać wiele prac, które zaprocentują na wiosnę – i pomogą roślinom obudzić się do życia w jak najlepszej formie. Oto lista zadań, za których wykonanie nasz ogród z pewnością nam się odwdzięczy.