BALKER-H172-2.jpeg

Domy modułowe BALKER na targach DOM, OGRÓD i TY

25 listopada 2022
Czy domy modułowe zastąpią tradycyjne budownictwa? Okazuje się, że to już się dzieje. Obecnie w Polsce jest wiele firm zajmujących się realizacją budowy domów w systemie modułowym. Jedną z nich, działającą na terenie województwa świętokrzyskiego i zyskującą coraz większą popularność, jest firma BALKER - Producent Domów Prefabrykowanych. Firma podczas wiosennej wystawy przywiezie szkielet takiego domu i moduły, by zaprezentować możliwości nowoczesnego budownictwa.

Firma BALKER w pełni postawiła na innowacyjne rozwiązania w budownictwie. Właściciel firmy, Leszek Balcerzak, przez prawie 20 lat budował domy w technologii tzw. murowanej. Zapytany, czym się kierował zmieniając profil swojej działalności, bez wahania odpowiada, że głównym powodem były braki wykwalifikowanych fachowców do wznoszenia budynków murowanych. – Dotychczasowi murarze, tynkarze, zbrojarze, dobrzy specjaliści wyjechali poza granice Polski, a młodzi niekoniecznie chcą wykonywać takie trudne, ciężkie i odpowiedzialne zawody. To sprawia, że coraz trudniej jest budować domy metodą tradycyjną. Dodatkowo, w dobie szalejących cen, okazuje się, że jest to proces nie tylko długotrwały, ale także nieprzewidywalny w kosztach i coraz droższy – mówił.

We współczesnym świecie osoba budująca dom chce nie tylko znać dokładne koszty inwestycji, ale przede wszystkim czas jej zakończenia. Domy modułowe w pełni spełniają te wymagania klientów, którzy inwestując w budowę wymarzonego M, chcą jak najszybciej spełnić swoje marzenie i zamieszkać w nim. BALKER pomaga w tej realizacji tworząc solidne, praktyczne i energooszczędne rozwiązania, stawiając na odnawialne źródła energii i dbając tym samym o ochronę środowiska.

W przypadku domów modułowych, ściany zbudowane z ośmiu warstw izolacji tworzą niski współczynnik izolacyjności cieplnej. W zamian za to klienci mogą cieszyć się niskimi kosztami użytkowania. Aby uzyskać podobne parametry w tradycyjnym budownictwie murowanym należy zwiększyć  grubość ścian zmniejszając tym samym metraż użytkowy. Jest to technologia sprawdzona, trwała i stosowana przez kraje skandynawskie, w których panują surowe warunki klimatyczne, zimne i wietrzne.

Kompletny dom produkowany jest z naturalnych, certyfikowanych materiałów w warunkach zamkniętych i przewożony do montażu w momencie uzyskania pozwolenia na budowę. Dom modułowy jest składany na placu bodowy o każdej porze roku. Cały proces od podpisania umowy trwa około 3 miesiące, a sam montaż domu to maksymalnie 7 dni.

Właściciel firmy BALKER mówi, że proces budowy domu modułowego bez wahania można porównać do zakupu nowego samochodu – Klient w momencie rozmowy w salonie i podpisania umowy,  wie jakie będą koszty utrzymania auta, w jakim terminie je otrzyma, a najważniejsze, jaki będzie całkowity koszt tego zakupu, bez niespodzianek. To sprawia, że klient wybierając dany model wie, czy mieści się w założonym  budżecie. Dokładnie tak samo jest z zakupem domu modułowego. Niewątpliwie w obecnym czasie przewidywalność ceny i czasu powstania budynku  jest niezmiernie cenna i ważna. Dzięki temu dom modułowy staje się niekwestionowanym liderem wśród domów jednorodzinnych – zachęca dodając, że mottem firmy BALKER jest „Długa rozmowa krótka budowa!”.

Wszystkie szczegóły związane z nowoczesnym budownictwem modułowym oraz porady ekspertów uzyskacie odwiedzając wiosenną wystawę DOM, OGRÓD i TY i stoisko firmy BALKER.

Zapraszamy 15-16 kwietnia 2023 roku do Targów Kielce!

(ŁK)

Polecane aktualności
16 kwietnia 2023
Gwiazda telewizji TTV i HGTV Dominik Strzelec dzielił się swoim bogatym doświadczeniem w urządzaniu ogrodów ze zwiedzającymi wystawę Dom, Ogród i Ty. Na spotkanie z ekspertem przyszły dziesiątki pasjonatów. Padło wiele pytań, także o… jego ogród.  
16 kwietnia 2023
Żaluzje sterowane radiowo lub smartfonem, roboty koszące, które same dbają o trawnik, systemy smart zastępujące domownika w wielu zadaniach, ogrodowe sauny i spa... Wystawcy targów Dom, Ogród i Ty prezentują wiele rozwiązań, które wspierają w codziennych pracach, a także zapewniają komfortowy wypoczynek. Wydarzenie trwa w niedzielę do godziny 17 w Targach Kielce.
16 kwietnia 2023
Cebulki i sadzonki kwiatów, drzewek, krzewów, pnączy - także owocowych cieszą się wielkim powodzeniem w czasie targów Dom, Ogród i Ty. Szansa na zakup w Targach Kielce jeszcze w niedzielę, do godziny 17.
16 kwietnia 2023
Mieszkańcy regionu dopisali pierwszego dnia wiosennej wystawy. Szczególne oblężenie przeżywała strefa zieleni, w której czekał duży wybór sadzonek, krzewów, drzewek owocowych i innych gatunków roślin. Odwiedzający korzystali także z porad ekspertów. Dziś kolejna okazja by porozmawiać z architektami i fachowcami oraz zapoznać się z ofertą materiałów dla domu i ogrodu.
15 kwietnia 2023
Nie tylko sprzęty i materiały dla domu i ogrodu mogą oglądać mieszkańcy regionu odwiedzający w ten weekend Targi Kielce. Na fanów motoryzacji czekają najnowsze modele samochodów prezentowane przez lokalnych dilerów. Nie brakuje też oferty dla miłośników jednośladów.
15 kwietnia 2023
Odwiedzający 30. edycję targów materiałów budowlanych oraz wyposażenia dla domu i ogrodu mogą skorzystać z darmowej porady ekspertów w zakresie projektowania wnętrz i ogrodów, a także dostępnych możliwości finansowania kredytów oraz oszczędzania. Sprawdź jak przygotować się do takiego spotkania!
15 kwietnia 2023
Przed zwiedzającymi dwa dni wypełnione najnowocześniejszą ofertą sprzętów i materiałów dla domu i ogrodu. Dla mieszkańców regionu, oprócz narzędzi do pielęgnacji ogrodu, profesjonalnych pieców do pizzy, inteligentnych robotów koszących, mobilnych saun, domowych stref relaksu, nowoczesnych żaluzji fasadowych, kominków i wielu innych artykułów, przygotowano kilka stref tematycznych w tym: zabaw dla dzieci, porad architektów i ekspertów, motoryzacji oraz roślin.
14 kwietnia 2023
3dArtech to kielecka firma, rozpoznawalna w kraju oraz poza jego granicami w branży innowacyjnych technologii. Podczas targów Dom, Ogród i Ty zaprezentuje wyroby wykonane w opracowanych samodzielnie technologiach ARCUS oraz SkribiArt.