image00030.jpeg
Dominik Strzelec podczas spotkania z pasjonatami ogrodnictwa w Targach Kielce.

Dominik Strzelec na targach Dom, Ogród i Ty: -Trzy kolory gwarancją udanej aranżacji

16 kwietnia 2023
Gwiazda telewizji TTV i HGTV Dominik Strzelec dzielił się swoim bogatym doświadczeniem w urządzaniu ogrodów ze zwiedzającymi wystawę Dom, Ogród i Ty. Na spotkanie z ekspertem przyszły dziesiątki pasjonatów. Padło wiele pytań, także o… jego ogród.  

Gościem targów Dom, Ogród i Ty w niedzielę był Dominik Strzelec, gwiazda programów telewizji TTV i HGTV. Szerszej publiczności znany jest jako urządzający ogrody w popularnych programach telewizyjnych „Usterka”, „Odlotowy ogród”, czy „Polowanie na ogród”. Na spotkanie z ekspertem przyszło bardzo wielu zwiedzających, a co poniektórzy po cichu przyznawali, że marzą by urządził także ich ogród.  

Ceniony specjalista zaznaczył, że trendy nie powinny decydować o tym, co robimy w ogrodzie, ale możemy czerpać z nich inspirację. - Każdy, kto zmęczył się pracując na kolanach, w błocie nad własnym ogrodem, rozumie, ile pracy wymaga stworzenie takiego miejsca i wie, że nie da się nadążać za corocznymi zmianami. Trendy trzeba mieć w nosie, ale, by móc dobrze się czuć w swojej przestrzeni, można się nimi inspirować – mówił Dominik Strzelec.

 

- Dla mnie trendy są na końcu w projektowaniu ogrodu. Ważne są kolorystyka i materiały, które wykorzystuję do aranżacji – tłumaczy ekspert. - W ogrodach do 150 metrów kwadratowych polecam stosowanie nie więcej niż trzech kolorów, tylko na większych terenach można poszaleć, ale i tak ostrożnie. Jeśli ktoś lubi styl rustykalny, to podpowiem, że on sprawdzi się tylko w dużych ogrodach.

Specjalista proponuje połączenie dla przykładu bieli z fioletem i fuksją lub bieli z żółtym i pomarańczowym, albo bieli z zielonym i ciemnozielonym. - To ostatnie trio jest eleganckie, wytworne i nigdy się nie nudzi – podkreślił Dominik Strzelec.

Za ponadczasowy materiał do utwardzania uważa kamień, jak marmur lub piaskowiec. – W wielu miejscach sprawdzi się też beton. Firma Pebia, z którą współpracuję, dostarcza mi wiele radości i możliwości wykazania się w jego stosowaniu. To materiał bezobsługowy pod warunkiem, że się wie, gdzie i jak go położyć i dobrze wygląda – wyjaśnia.  

 

Dominik Strzelec: Moim ogrodem zajmuje się… żona

Ekspert przyznał, że ma na koncie tysiące aranżacji różnych ogrodów. Wyjawił także, sam czuł się jak „szewc, co bez butów chodzi”, gdyż długo ogrodu nie miał. Aż w końcu, 17 lat temu, z rodziną zaaranżował 1200 metrów kwadratowych. Jak opisywał, ogród podzielony jest na dwie części. Frontową tworzą tylko rośliny, zaś za domem urządzili wraz z żoną przestrzeń do wypoczynku. Są tu m.in. altana, drewutnia, balia do morsowania. Do aranżacji użył trzech kolorów białego, zielonego oraz ciemnozielonego,  i pięciu gatunków roślin – róż, cisów, bukszpanów, bodziszka i leszczynowca.  - Ogrodem zajmuje się przede wszystkim moja żona, ale gdy wracam do domu, przejmuję obowiązki. Do pomocy wykorzystujemy także nowe technologie, jak roboty do koszenia czy systemy nawadniania - mówi Dominik Strzelec.  

 

Ekspert w czasie spotkania ze zwiedzającymi targi opowiedział także o kulisach programu „Polowanie na ogród”, poradził, jak urządzić balkon, podpowiadał, jak  radzić sobie z niechcianymi roślinami, które same się krzewią. Wiele osób robiło sobie pamiątkowe zdjęcie. 

 

  /MŚ/

Polecane aktualności
16 kwietnia 2023
Żaluzje sterowane radiowo lub smartfonem, roboty koszące, które same dbają o trawnik, systemy smart zastępujące domownika w wielu zadaniach, ogrodowe sauny i spa... Wystawcy targów Dom, Ogród i Ty prezentują wiele rozwiązań, które wspierają w codziennych pracach, a także zapewniają komfortowy wypoczynek. Wydarzenie trwa w niedzielę do godziny 17 w Targach Kielce.
16 kwietnia 2023
Cebulki i sadzonki kwiatów, drzewek, krzewów, pnączy - także owocowych cieszą się wielkim powodzeniem w czasie targów Dom, Ogród i Ty. Szansa na zakup w Targach Kielce jeszcze w niedzielę, do godziny 17.
16 kwietnia 2023
Mieszkańcy regionu dopisali pierwszego dnia wiosennej wystawy. Szczególne oblężenie przeżywała strefa zieleni, w której czekał duży wybór sadzonek, krzewów, drzewek owocowych i innych gatunków roślin. Odwiedzający korzystali także z porad ekspertów. Dziś kolejna okazja by porozmawiać z architektami i fachowcami oraz zapoznać się z ofertą materiałów dla domu i ogrodu.
15 kwietnia 2023
Nie tylko sprzęty i materiały dla domu i ogrodu mogą oglądać mieszkańcy regionu odwiedzający w ten weekend Targi Kielce. Na fanów motoryzacji czekają najnowsze modele samochodów prezentowane przez lokalnych dilerów. Nie brakuje też oferty dla miłośników jednośladów.
15 kwietnia 2023
Odwiedzający 30. edycję targów materiałów budowlanych oraz wyposażenia dla domu i ogrodu mogą skorzystać z darmowej porady ekspertów w zakresie projektowania wnętrz i ogrodów, a także dostępnych możliwości finansowania kredytów oraz oszczędzania. Sprawdź jak przygotować się do takiego spotkania!
15 kwietnia 2023
Przed zwiedzającymi dwa dni wypełnione najnowocześniejszą ofertą sprzętów i materiałów dla domu i ogrodu. Dla mieszkańców regionu, oprócz narzędzi do pielęgnacji ogrodu, profesjonalnych pieców do pizzy, inteligentnych robotów koszących, mobilnych saun, domowych stref relaksu, nowoczesnych żaluzji fasadowych, kominków i wielu innych artykułów, przygotowano kilka stref tematycznych w tym: zabaw dla dzieci, porad architektów i ekspertów, motoryzacji oraz roślin.
14 kwietnia 2023
3dArtech to kielecka firma, rozpoznawalna w kraju oraz poza jego granicami w branży innowacyjnych technologii. Podczas targów Dom, Ogród i Ty zaprezentuje wyroby wykonane w opracowanych samodzielnie technologiach ARCUS oraz SkribiArt.
13 kwietnia 2023
Wystawa "Inspiracje pasiakiem świętokrzyskim" wpisuje się w cykl wystaw pokazujących, przy pomocy współczesnego malarstwa geometrycznego, piękno naszego regionalnego, ludowego motywu pasiaka świętokrzyskiego.