EXPO-GAS (19-20.04.2023)

XII Targi Techniki Gazowniczej EXPO-GAS

Na targi zapraszają m.in.:

expo-gas-dziekujemy

 

Galeria zdjęć Expo-Gas 2023 ❱❱

Targi Techniki Gazowniczej potwierdziły swoją rangę!

Dwunaste już spotkanie branży gazowniczej w Targach Kielce okazało się sukcesem na wielu płaszczyznach. Wystawę odwiedziło ponad 3500 branżowych zwiedzających.

expo-gas-2023 Ponad 130 wystawców z Polski, Ukrainy, Niemiec, Szwajcarii, Czech i Słowacji wzięło udział w Targach Techniki Gazowniczej EXPO-GAS od 19 do 20 kwietnia. Wydarzenie od pierwszej edycji współorganizowane jest przez Izbę Gospodarczą Gazownictwa. W uroczystym otwarciu Targów wzięli udział: Piotr Dziadzia, podsekretarz Stanu, Główny Geolog Kraju, Pełnomocnik Rządu ds. Polityki Surowcowej Państwa w Ministerstwie Środowiska i Klimatu, Janusz Kowalski Sekretarz Stanu, Pełnomocnik Rządu ds. Transformacji Energetycznej Obszarów Wiejskich w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz oraz prezydent Kielc Bogdan Wenta. Targi oficjalnie otworzyli: dr Andrzej Mochoń, prezes zarządu Targów Kielce oraz dr Robert Perkowski prezes Izby Gospodarczej Gazownictwa, współorganizator wydarzenia. Wydarzenie uzyskało bardzo pozytywne opinie wśród wystawców.

– Wydarzenia klasy EXPO-GAS mocno integrują branżę gazowniczą i rynek dostawców technologii. To była dla nas przyjemność móc ponownie uczestniczyć w XII już edycji Targów Techniki Gazowniczej EXPO-GAS, które stały się ważną platformą wymiany wiedzy o tym, przed jakimi wyzwaniami staje dziś rynek gazu i informacji o najnowszych rozwiązaniach, które są odpowiedzią na potrzeby tej branży. Liczne grono wystawców i odwiedzających potwierdziło rangę imprezy, podczas której zwrócono uwagę na globalną potrzebę zmian w zarządzaniu dystrybucją paliw. Zmierzamy w kierunku Smart City. Pozwalają na to nasze inteligentne rozwiązania do zdalnego monitoringu liczników i automatycznej kontroli sieci gazowych, które mieliśmy okazję prezentować, a które chronią kluczowe zasoby naszych klientów w Polsce i za granicą. Targi są znakomitą okazją, aby przedsiębiorstwa rozpoczęły partnerski dialog z zaufanymi dostawcami technologii, których skupia to wydarzenie. Z pewnością EXPO-GAS to stały punkt w branżowym kalendarzu – mówi Artur Gabryś, Dyrektor Branży SmartCity IoT w AIUT.

Merytorycznie o gazie

expo-gas-2023 O tym, że era gazownictwa jeszcze się nie skończyła, a ten surowiec jeszcze wiele lat wykorzystywany będzie w energetyce, przekonywali eksperci podczas jubileuszowej konferencji Izby Gospodarczej Gazownictwa w trakcie EXPO-GAS w Targach Kielce. Transformacja energetyczna sprawi, że udziału gazu ziemnego w bilansie energetycznym w 2040 roku wynosił będzie 15 %. Szybka przesiadka na inne, alternatywne źródła energii nam nie grozi.

– W 2040 roku udział gazu ziemnego w bilansie energetycznym stanowić będzie około 15%. By osiągnąć suwerenność energetyczną, musimy w pełni wykorzystywać własne zasoby – mówił podczas konferencji pełnomocnik Rządu ds. Polityki Surowcowej Państwa, minister Piotr Dziadzio. Wydobycie gazu ziemnego w Polsce może być stopniowo zastępowane przez rozwój źródeł energii odnawialnej, jednak zdaniem ekspertów, wciąż będzie odgrywać istotną rolę w polskim bilansie energetycznym w najbliższych latach.

Goście konferencji „Nowe technologie dla multienergetyki” odnosili się również bezpieczeństwa rozwiązań technicznych dla zielonej energetyki, kierunków rozwoju koncernów multienergetycznych na świecie i w Polsce oraz finansowania transformacji energetycznej.

Uroczysty wieczór

Tradycyjnie podczas Targów EXPO-GAS nagrodzone zostały najlepsze produkty prezentowane podczas wystawy. W trakcie uroczystej gali wręczone zostały medale i wyróżnienia Targów Kielce oraz nagrody specjalne Izby Gospodarczej Gazownictwa, odznaczenia ministerialne „Zasłużony dla przemysłu naftowego i gazowniczego”, a także odznaczenia Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

 

Aktualności
20 kwietnia 2023
O tym, że era gazownictwa jeszcze się nie skończyła, a ten surowiec jeszcze wiele lat wykorzystywany będzie w energetyce, przekonywali eksperci podczas jubileuszowej konferencji Izby Gospodarczej Gazownictwa w trakcie EXPO-GAS w Targach Kielce. Transformacja energetyczna sprawi, że udziału gazu ziemnego w bilansie energetycznym w 2040 roku wynosił będzie 15 %. Szybka przesiadka na inne, alternatywne źródła energii nam nie grozi.
19 kwietnia 2023
Ponad 130 wystawców z Polski, Ukrainy, Niemiec, Szwajcarii, Czech i Słowacji weźmie udział w Targach Techniki Gazowniczej EXPO-GAS od 19 do 20 kwietnia. Wydarzenie od pierwszej edycji współorganizowane jest przez Izbę Gospodarczą Gazownictwa.
18 kwietnia 2023
Ukraińska firma, która w rekordowym czasie przywróciła dostawy gazu dla 510 tysięcy rodzin w wyzwolonych miastach, jest gotowa dołączyć się do programu gazyfikacji Polski
18 kwietnia 2023
AIUT – wiodący dostawca zintegrowanych rozwiązań dla branży gazowniczej na tegorocznych targach EXPO-GAS zaprezentuje swoje inteligentne systemy do zdalnych odczytów liczników i automatycznej kontroli sieci.
12 kwietnia 2023
Świętująca w 2023 roku jubileusz 20-lecia działalności Izba Gospodarcza Gazownictwa, współorganizator Targów EXPO-GAS zaprasza na merytoryczne spotkanie branży gazowniczej. W pierwszym dniu targów odbędzie się konferencja Izby zatytułowana „Nowe Technologie dla multienergetyki””.
05 kwietnia 2023
TSG Brudnik - potentat branży gazowniczej będzie obecny podczas tegorocznej edycji targów Expo-Gas. Targi odbędą się pod koniec kwietnia w Targach Kielce.
05 kwietnia 2023
Jobimet - polski producent obudów gazowych, stacji redukcyjnych oraz gazomierzowych wystawi się na tegorocznych targach Expo-Gas w Targach Kielce. Firma przedstawi swoje najnowsze produkty.
21 marca 2023
Targi Techniki Gazowniczej EXPO-GAS są ważnym wydarzeniem dla branży. Świadczy o tym z pewnością wsparcie jakie ta wystawa otrzymuje.
02 marca 2023
Jednym z wystawców Targów Techniki Gazowniczej EXPO-GAS będzie w 2023 roku firma INTERLAB. Targi odbędą się od 19 do 20 kwietnia.
01 marca 2023
Podczas Targów Techniki Gazowniczej EXPO-GAS swoją ofertę zaprezentuje kilkudziesięciu wystawców, jednym z nich będzie firma BROEN.
24 lutego 2023
Targi Techniki Gazowniczej EXPO-GAS już w kwietniu zjednoczą w halach Targów Kielce całą branżę gazowniczą. Jednym z wystawców będzie katowicki INTROL.
09 lutego 2023
Oferta firmy z wieloletnią tradycją w gazownictwie do zobaczenia w Targach Kielce już w kwietniu.
08 lutego 2023
Nowatech - czołowy polski producent zgrzewarek do rur z poliolefin wystawi się na tegorocznych targach gazowniczych EXPO-GAS.
07 lutego 2023
Aplisens - polski producent przemysłowej aparatury kontrolno-pomiarowej i elementów automatyki, lider wśród europejskich dostawców tego typu urządzeń będzie uczestnikiem tegorocznej edycji Targów gazowniczych EXPO-GAS.
06 lutego 2023
Firma ATAGOR Sp. z o.o. działa na rynku polskim i europejskim od ponad 17 lat, oferując klientom innowacyjne, sprawdzone i solidne technologie stosowane i branżach: gazowniczej, petrochemiczne, energetycznej i elektrycznej. Odwiedź stoisko ATAGOR podczas Targów Techniki Gazowniczej EXPO-GAS już w kwietniu.
Współorganizator
Patronat Honorowy
Partnerzy Medialni
19-20.04.2023
Godziny otwarcia
 • 19 IV 2023
  10:00 - 17:00
 • 20 IV 2023
  10:00 - 16:00
  19-20.04.2023
  Godziny otwarcia
  • 19 IV 2023
   10:00 - 17:00
  • 20 IV 2023
   10:00 - 16:00