AIUT.png

Topowy polski dostawca rozwiązań smart city na EXPO-GAS

18 kwietnia 2023
AIUT – wiodący dostawca zintegrowanych rozwiązań dla branży gazowniczej na tegorocznych targach EXPO-GAS zaprezentuje swoje inteligentne systemy do zdalnych odczytów liczników i automatycznej kontroli sieci.

AIUT jest uznanym dostawcą kompleksowych rozwiązań z zakresu automatyki i robotyki na światowe rynki przemysłowe i użyteczności publicznej i największym polskim integratorem systemów przemysłowych. Firma projektuje i wdraża rozwiązania do inteligentnego zarządzania sieciami dostaw gazu. Właśnie takie rozwiązania zostaną zaprezentowane podczas Targów EXPO-GAS.

Inteligentny monitoring gazomierzy

Monitoring bieżącego zużycia gazu dla dowolnej lokalizacji w sieci, zdalna kontrola obsługi urządzeń EVC, system przedpłatowy wraz ze zdalną kontrolą zaworu gazu, aktywny monitoring ciśnień dla zaawansowanego nadzoru sieci – to wybrane funkcjonalności rozwiązań, które AIUT oferuje dystrybutorom gazu.

Nasze rozwiązanie opiera się na inteligentnym monitorowaniu liczników mediów praktycznie w czasie rzeczywistym. Pozwalają na to zaawansowane systemy oraz certyfikowane rejestratory i czujniki IoT AIUT, które mogą komunikować się za pośrednictwem wielu sieci IoT, w tym ekonomicznej sieci LoRaWAN, która zabezpiecza odczyt danych nawet w trudno dostępnych lokalizacjach. Wdrożona przez nas infrastruktura IoT pozwala przedsiębiorstwom gazowniczym na pełną kontrolę sieci i zużycia medium, efektywniejsze zarządzanie procesem dystrybucji, automatyzację rozliczeń z klientami, a przede wszystkim optymalizację procesów i zaawansowane zarządzenie bezpieczeństwem dostaw gazuinformuje Artur Gabryś, Dyrektor Branży SmartCity IoT w AIUT.

Polecane aktualności
20 kwietnia 2023
O tym, że era gazownictwa jeszcze się nie skończyła, a ten surowiec jeszcze wiele lat wykorzystywany będzie w energetyce, przekonywali eksperci podczas jubileuszowej konferencji Izby Gospodarczej Gazownictwa w trakcie EXPO-GAS w Targach Kielce. Transformacja energetyczna sprawi, że udziału gazu ziemnego w bilansie energetycznym w 2040 roku wynosił będzie 15 %. Szybka przesiadka na inne, alternatywne źródła energii nam nie grozi.
19 kwietnia 2023
Ponad 130 wystawców z Polski, Ukrainy, Niemiec, Szwajcarii, Czech i Słowacji weźmie udział w Targach Techniki Gazowniczej EXPO-GAS od 19 do 20 kwietnia. Wydarzenie od pierwszej edycji współorganizowane jest przez Izbę Gospodarczą Gazownictwa.
18 kwietnia 2023
Ukraińska firma, która w rekordowym czasie przywróciła dostawy gazu dla 510 tysięcy rodzin w wyzwolonych miastach, jest gotowa dołączyć się do programu gazyfikacji Polski
12 kwietnia 2023
Świętująca w 2023 roku jubileusz 20-lecia działalności Izba Gospodarcza Gazownictwa, współorganizator Targów EXPO-GAS zaprasza na merytoryczne spotkanie branży gazowniczej. W pierwszym dniu targów odbędzie się konferencja Izby zatytułowana „Nowe Technologie dla multienergetyki””.
05 kwietnia 2023
TSG Brudnik - potentat branży gazowniczej będzie obecny podczas tegorocznej edycji targów Expo-Gas. Targi odbędą się pod koniec kwietnia w Targach Kielce.
05 kwietnia 2023
Jobimet - polski producent obudów gazowych, stacji redukcyjnych oraz gazomierzowych wystawi się na tegorocznych targach Expo-Gas w Targach Kielce. Firma przedstawi swoje najnowsze produkty.
21 marca 2023
Targi Techniki Gazowniczej EXPO-GAS są ważnym wydarzeniem dla branży. Świadczy o tym z pewnością wsparcie jakie ta wystawa otrzymuje.
02 marca 2023
Jednym z wystawców Targów Techniki Gazowniczej EXPO-GAS będzie w 2023 roku firma INTERLAB. Targi odbędą się od 19 do 20 kwietnia.