Expo-Gas-200.jpg

Multienergetyka, „gazy zielone” oraz międzynarodowa ekspozycja – Targi EXPO-GAS rozpoczęte

19 kwietnia 2023
Ponad 130 wystawców z Polski, Ukrainy, Niemiec, Szwajcarii, Czech i Słowacji weźmie udział w Targach Techniki Gazowniczej EXPO-GAS od 19 do 20 kwietnia. Wydarzenie od pierwszej edycji współorganizowane jest przez Izbę Gospodarczą Gazownictwa.

W uroczystym otwarciu XII Targów Techniki Gazowniczej EXPO-GAS wzięli udział: Piotr Dziadzia, podsekretarz Stanu, Główny Geolog Kraju, Pełnomocnik Rządu ds. Polityki Surowcowej Państwa w Ministerstwie Środowiska i Klimatu, Janusz Kowalski Sekretarz Stanu, Pełnomocnik Rządu ds. Transformacji Energetycznej Obszarów Wiejskich w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz oraz prezydent Kielc Bogdan Wenta. Targi oficjalnie otworzyli: dr Andrzej Mochoń, prezes zarządu Targów Kielce oraz dr Robert Perkowski prezes Izby Gospodarczej Gazownictwa, współorganizator wydarzenia.

Transformacja energetyczna to jeden z ważniejszych tematów, co najmniej na kilka dziesięcioleci. Warto tu zwrócić uwagę na przyszłość gazu ziemnego, który stanowi najbardziej przyjazne środowisku paliwo kopalne i będzie ważnym elementem w tej właśnie transformacji. Niezwykle istotne jest zatem, aby cała infrastruktura gazownicza było nowoczesna, innowacyjna i dostosowana do rosnących potrzeb. Odpowiedzią na te potrzeby jest ekspozycja Targów EXPO-GAS, które wracają już do przed pandemicznej formy. W 2019 roku w tej wystawie udział wzięło 104 wystawców, w ciężkim czasie pandemii w 2021 roku na targach wystawiło się 60 firm. Podczas tegorocznej edycji zwiedzający będą mieli okazję zapoznać się z ofertą aż 139 przedsiębiorców. Hale Targów Kielce, już po raz dwunasty wypełnią się: sieciami, urządzeniami i odbiornikami gazowymi, nie zabraknie aparatury kontrolno-pomiarowej stosowanej w gazownictwie, na stoiskach będzie można spotkać także urządzenia, materiały i osprzęt do budowy i wyposażenia gazociągów, stacji redukcyjnych i tłoczni gazu i nie tylko. Czołowi polscy producenci zapowiadają wiele targowych nowości i premier.

Merytorycznie o gazie

Pierwszego dnia Targów EXPO-GAS odbędzie się Konferencja zorganizowana przez Izbę Gospodarczą Gazownictwa. Konferencja IGG towarzyszy targom od pierwszej edycji. Zawsze porusza najbardziej istotne i aktualne dla branży tematy. W tym roku konferencja zatytułowana będzie: „Nowe Technologie dla multienergetyki”. W konferencji wezmą udział czołowi specjaliści z firm i instytucji naukowych zajmujących się gazownictwem.

Informacje dla zwiedzających

Ceny biletów wstępu:

wstęp bezpłatny – po rejestracji online (do 18.04.2023)

normalny: 50 zł

ulgowe dla grup zorganizowanych młodzieży szkolnej i studenckiej powyżej 15 osób (opiekun bezpłatnie): 30 zł/os. Pierwszy dzień targów - 19.04 (środa) - jest dniem ZAMKNIĘTYM dla młodzieży szkolnej.

Ceny biletów parkingowych:

samochody osobowe: 20 zł

autokary: 30 zł

Godziny otwarcia targów:

19.04.2023: 10.00-17.00

20.04.2023: 10.00-16.00

Polecane aktualności
20 kwietnia 2023
O tym, że era gazownictwa jeszcze się nie skończyła, a ten surowiec jeszcze wiele lat wykorzystywany będzie w energetyce, przekonywali eksperci podczas jubileuszowej konferencji Izby Gospodarczej Gazownictwa w trakcie EXPO-GAS w Targach Kielce. Transformacja energetyczna sprawi, że udziału gazu ziemnego w bilansie energetycznym w 2040 roku wynosił będzie 15 %. Szybka przesiadka na inne, alternatywne źródła energii nam nie grozi.
18 kwietnia 2023
Ukraińska firma, która w rekordowym czasie przywróciła dostawy gazu dla 510 tysięcy rodzin w wyzwolonych miastach, jest gotowa dołączyć się do programu gazyfikacji Polski
18 kwietnia 2023
AIUT – wiodący dostawca zintegrowanych rozwiązań dla branży gazowniczej na tegorocznych targach EXPO-GAS zaprezentuje swoje inteligentne systemy do zdalnych odczytów liczników i automatycznej kontroli sieci.
12 kwietnia 2023
Świętująca w 2023 roku jubileusz 20-lecia działalności Izba Gospodarcza Gazownictwa, współorganizator Targów EXPO-GAS zaprasza na merytoryczne spotkanie branży gazowniczej. W pierwszym dniu targów odbędzie się konferencja Izby zatytułowana „Nowe Technologie dla multienergetyki””.
05 kwietnia 2023
TSG Brudnik - potentat branży gazowniczej będzie obecny podczas tegorocznej edycji targów Expo-Gas. Targi odbędą się pod koniec kwietnia w Targach Kielce.
05 kwietnia 2023
Jobimet - polski producent obudów gazowych, stacji redukcyjnych oraz gazomierzowych wystawi się na tegorocznych targach Expo-Gas w Targach Kielce. Firma przedstawi swoje najnowsze produkty.
21 marca 2023
Targi Techniki Gazowniczej EXPO-GAS są ważnym wydarzeniem dla branży. Świadczy o tym z pewnością wsparcie jakie ta wystawa otrzymuje.
02 marca 2023
Jednym z wystawców Targów Techniki Gazowniczej EXPO-GAS będzie w 2023 roku firma INTERLAB. Targi odbędą się od 19 do 20 kwietnia.