Prelegenci

marta-bielawska.jpg
Specjalista ds. ochrony środowiska w AKNOVA Sp. z o.o.
Michael-Fegerl.jpg
Doradztwo Środowiskowe i Inżynieryjne, Współzałożyciel Hydreatio
Paulina-Opalinska-Mikolajczyk.jpg
Kierownik Działu Konsultingu
Adam-Rogalinski.jpg
Z-ca Dyrektora
Adam-Malyszko-korekta.jpg
Prezes Stowarzyszenia FORS
Agnieszka-Misiejuk.jpg
Wiceprezes Stowarzyszenia FORS
Jolanta-Okonska-Kubica.jpg
Wiceprezes Fundacji ECOLOOP
Marta-Witkowska-zdj-korekta.jpg
Specjalista ds. Ochrony Środowiska
prelegent-Ekotech-Aleksander-Demczuk.jpg
Ekspert w dziedzinie dochodzeń popożarowych
MAriusz-Adamik-1.jpg
Kierownik stacji demontażu pojazdów Ambit Sp. z o.o.
Rui-Salgado.jpg
Group Sales Manager Sotkon Group
Patryk-Olszar-XTrack-1.jpg
Zastępca Dyrektora Sprzedaży w firmie XTrack
Jakub-Smakulski-500x500px.jpg
ekspert ds. ochrony środowiska, prezes Stowarzyszenia EKO-AUTO
Katarzyna-Blachowicz-2.jpg
Wiceprezes Zarządu Centrum Kooperacji Recyklingu – not for profit system Sp. z o. o
Pawel-Augustyn.jpg
Zastępca Prezesa Zarządu NFOŚiGW
mateja3-500x500.jpg
Ekspert ds. ochrony środowiska w Carrefour Polska
Filip-Piotrowski-500x500.jpg
Ekspert Climate Leadership UNEP/GRID-Warszawa
Krzysztof-Kieszkowski-500x500.jpg
Prezes Fundacji Odzyskaj Środowisko
Marcel-Rakowski-500x500.png
PolKa operator Systemu Kaucyjnego
Ewa-19.10.20210127-500x500.jpg
Radczyni prawna, partnerka w kancelarii prawnej GDBD
Anna-Specht-Schampera.jpg
Partner Działu Zamówień Publicznych i Gospodarki Odpadami w SDZLEGAL SCHINDHELM
Jacek-Chrzastek.jpg
Dyrektor Handlowy Strabag Umweltanlagen GmbH Drezno, Niemcy
Ladislav-Halasz.jpg
Zastępca dyrektora generalnego AWI (Stowarzyszenie Przemysłu Odpadowego Republiki Słowackiej)
Maciej-Kielbus.jpg
ZIEMSKI&PARTNERS Kancelaria Prawna Kostrzewska, Kołodziejczak i Wspólnicy sp.k.
Hanna-Zaja-czkowska-500x500.jpg
Członek Zarządu, Dyrektor Dywizji Usług Środowiskowych
Wiktor-Kuczynski.jpg
Zastępca Dyrektora Sprzedaży XTrack

Targi Ekotech z rozwiązaniami, które kształtują przyszłość polskiego sektora gospodarki odpadami i recyklingu 

ekotech-2024-galeria-21.jpg [169.44 KB] Ekotech od lat pełni rolę barometru dla aktualnych trendów w dziedzinie ekologicznych technologii. To tutaj branża komunalna ma okazję zapoznać się z najnowszymi kierunkami rozwoju rozwiązań służących ochronie środowiska. Tegoroczna edycja wydarzenia, w nowym, kwietniowym terminie przyciągnęła niemal 80 firm prezentujących najnowsze osiągnięcia w dziedzinie recyklingu i zarządzania odpadami. Po raz pierwszy, w tym samym czasie zorganizowano targi Autostrada i zawody biogospodarcze Hackathon.

W tegorocznych targach Ekotech wzięło udział liczne grono przedstawicieli samorządów, specjalistów ds. gospodarki odpadami i liderów z branży komunalnej. Spotkanie w Kielcach stanowiło nie tylko okazję do wymiany doświadczeń, nawiązywania współpracy, ale również do zdobycia wiedzy na temat najnowszych trendów w branży. – Coraz większą uwagę przywiązujemy do segregacji odpadów. W temacie recyklingu i gospodarki odpadami, mamy jednak jeszcze wiele do zrobienia, więc nasze wydarzenie jest bardzo potrzebne i z pewnością będzie się rozwijało – podkreślał dr Andrzej Mochoń podczas otwarcia targów.

Ekoinnowacje i nowości na Ekotech

ekotech-2024-galeria-35.jpg [163.88 KB] W targach Ekotech biorą udział eksperci i przedsiębiorstwa z całego kraju, którzy wymieniają się wiedzą i doświadczeniami, kształtując przyszłość rozwiązań komunalnych.  Gospodarka komunalna musi sięgać właśnie po ekologiczne, ekonomiczne, ale także ergonomiczne produkty. Nowoczesne podejście do zarządzania odpadami mogli poznać odwiedzający 24 targi Ekotech. Tegoroczni wystawcy zaproponowali wiele rozwiązań, które nie tylko zwiększą wydajność firm recyklingowych, ale także ułatwią wprowadzenie w życie zmian prawnych, które czekają nas już w przyszłym roku.

Wprowadzany od stycznia system kaucyjny przewiduje, że dla butelek jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych na napoje o pojemności do trzech litrów oraz puszek metalowych o pojemności do jednego litra, kaucja wyniesie 50 groszy. Firma AKE Technologies na targach Ekotech zaprezentowała modułowy automat zwrotny, który sprawdzi się w dobie systemu kaucyjnego – Nasze urządzenie rozpoznaje butelki z kaucją i te bez po kodach kreskowych. Nawet, jeśli użytkownik będzie próbował oszukać system i przekleić kod, automat wykryje nieprawidłowość – mówił Marcin Derenda z firmy AKE Technologies, systemu do sortowania, prasowania i przechowywania opakowań zwrotnych. – Urządzenie można postawić wszędzie, jest mobilne, więc to dobre rozwiązanie np. podczas wydarzeń, koncertów. – dodaje Prezes firmy.

Unowocześnienie systemu BDO wprowadzonego w 2020 proponuje firma TwojeBDO. Oferuje platformę, która rewolucjonizuje sposób zarządzania odpadami. – System BDO w swojej podstawowej wersji nie jest przyjazny firmom recyklingowym. Nie posiada wielu funkcjonalności i przez to jest mało ergonomiczny. TwojeBDO działa na zasadzie rozszerzenia do przeglądarki. Modyfikujemy stronę rządową, dodając rozmaite funkcje – mówił Krzysztof Fidoń – Im większa firma, im więcej kart musi uzupełnić, tym lepsze jest to dla nich rozwiązanie – dodawał przedstawiciel firmy.

Poszukiwanie ergonomicznych rozwiązań przyświecało także twórcom kosza CitySolar, którzy opracowali kosz na śmieci, zasilany energią słoneczną – To inteligentny pojemnik, w którym wmontowano prasę kompresującą odpady. Jej napęd zasilany jest energią słoneczną. Zyskujemy zatem powierzchnię, ale jednocześnie zmniejszamy wydatki i ślad węglowy – wyjaśniała Martyna Samson – To skandynawskie rozwiązanie, które świetnie sprawdzi się w miejscach publicznych, szkołach czy dużych firmach – dodawała.

ekotech-2024-galeria-24.jpg [153.37 KB] Z energii odnawialnej korzysta także elektryczna śmieciarka polskiego producenta - Grupy Auto Moto Projekt – Innowacyjność polega na tym, że śmieciarka zasilana jest bezpośrednio z własnych baterii, nie wpinamy się do baterii trakcyjnych. Dzięki temu nasz samochód może przejechać 250 kilometrów – czyli tyle czasu, ile pracuje ciężarówka w cyklu miejskim 8 godzin. – mówił Michał Zubilewicz - Testowaliśmy rozwiązanie w kilku miastach, gdzie sprawdziło się rewelacyjnie – chwalił się założyciel firmy.

Podczas tegorocznych targów Ekotech firma Globtrak Polska premierowo zaprezentowała system czterech kamer, wyposażonych w moduł sztucznej inteligencji - Rozwiązanie ma na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa osób znajdujących się w pobliżu pojazdu w trakcie odbioru odpadów na terenie miasta. System ma za zadanie wspierać młodych kierowców w manewrowaniu pojazdami dla branży komunalnej – dodawał Rafał Chaba z firmy Globtrak Polska.

Fundacja Odzyskaj Środowisko, MB Recycling, PolKa - Polska Kaucja i GECON wystawili się wspólnie na targach Ekotech, gdzie prezentowali praktyczny wymiar recyklingu, oferując nowe rozwiązania w zakresie gospodarki cyrkularnej i edukacji ekologicznej. Wśród nich znalazły się piękne figury szachowe wykonane z surowców wtórnych, części kabli czy lodówek. Fundacja Odzyskaj Środowisko z dumą prezentowała ule z recyklingu, stworzone z bębna pralki.

Recykling odpadów, paneli fotowoltaicznych i pojazdów, a także system kaucyjny głównymi zagadnieniami branżowych spotkań na Ekotech

ekotech-2024-galeria-19.jpg [136.74 KB] Tradycją targów stało się już organizowane po raz dziesiąty Międzynarodowe Forum Gospodarki Odpadami nt. trendów i wyzwań stojących przed sektorem odpadów. - Kielce to idealne miejsce na organizację tego forum – mówił podczas uroczystego otwarcia organizator spotkania Andrzej Bednarek prezes firmy AK NOVA – chociaż jesteśmy z Poznania, to właśnie podczas Targów Ekotech w Kielcach od 10 lat organizujemy to forum i to się nie zmieni - dodawał. Tegoroczną edycję MIFOD zrealizowano pod hasłem "ES”, jak „Efektywność Sytemu” z udziałem zaproszonych gości ze Słowacji, Portugalii i Włoch. Rozmowy dotyczyły m.in. innowacyjnych systemów zbiórki odpadów, systemów kontroli zbiórki odpadów, a także barier w osiąganiu wyższych poziomów recyklingu. Z inicjatywy Polskiego Stowarzyszenie Stacji Demontażu Pojazdów Eko-Auto oraz firmy Ekolog na Ekotech miały miejsce dwa spotkania „Ekolog dla samorządów” oraz „Ekolog dla firm” poświęcone m.in. kwestii porzuconych samochodów na ulicach miast, sporządzania dokumentów strategicznych dla jednostek samorządu terytorialnego oraz tematu audytu środowiskowego. Dużym zainteresowaniem podczas targów cieszyła się również debata pt. „Start systemu kaucyjnego. Znaczenie dla konsumenta i biznesu” organizowaną przez spółkę PolKa-Polska Kaucja nt. znaczenia wprowadzenia systemu kaucyjnego w Polsce dla biznesu i konsumentów. W gronie Prelegentów debaty znaleźli się specjaliści z branży, w tym Sebastian Anioł z firmy InPost, Filip Piotrowski specjalista GOZ w UNEP/GRID, Marek Mateja – koordynator wdrożenia SUP, Marcel Rakowski PolKa – Polska Kaucja oraz Ewa Badowska-Domagała, radca prawna. Eksperci zgodnie przyznawali w trakcie rozmów, że system kaucyjny jest w Polsce niezbędny i można się do jego wprowadzenia odpowiednio przygotować, pomimo wielu wyzwań. Po raz pierwszy na Ekotech odbyło się również spotkanie poświęcone wyzwaniom dla recyklingu paneli fotowoltaicznych i baterii litowo-jonowych dla elektromobilności organizowane przez Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu. Wzięli w nim udział przedstawiciele administracji publicznej, przedsiębiorcy oraz wszystkie osoby zainteresowane kwestiami ochrony środowiska i gospodarowania odpadami. Na Ekotech nie zabrakło również konferencji szkoleniowo-informacyjnej organizowanej przez Stowarzyszenie Forum Recyklingu Samochodów FORS na temat najnowszych trendów i przepisów w branży recyklingu pojazdów, pakietu deregulacyjnego i ESG. Jak podkreślał Adam Małyszko, prezes Stowarzyszenia Forum Recyklingu Samochodów (FORS), podczas prelekcji otwierającej konferencję, branża recyklingu pojazdów będzie się rozwijać. Zaawansowane technologie recyklingu pozwolą na odzyskiwanie większej ilości wartościowych surowców z pojazdów kończących swój cykl życia. Jednak zagrożeń dla rynku jest wiele. Na targach można było skorzystać z bezpłatnych porad ekspertów w Mobilnym Punkcie Informacyjnym Funduszy Europejskich organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. Wśród atrakcji dodatkowych dla branżowych zwiedzających były również dwa konkursy z nagrodami od firmy Santrade: konkurs wiedzy i zręcznościowy. Nagrody w tych konkursach trafiły kolejno do firmy PUH RUCHAŁA oraz Jarmet.

Forum Polsko-Ukraińskie na Ekotech

Po raz pierwszy w trakcie targów Ekotech w Targach Kielce powstało stoisko narodowe firm z Ukrainy organizowane przez Centrum Ekologii i Promocji Gospodarczej oraz Polsko-Ukraińskie Centrum Gospodarcze. - Nasi goście, delegacja miast ukraińskich jest z nami, aby podzielić się tym, co mają w miastach do zaoferowania, swoimi oczekiwaniami oraz tym, co chcieliby zrobić. To cisi bohaterowie, na których barkach spoczywa los mieszkańców. To oni martwią się o ich zdrowie, życie, jedzenie i mieszkanie w huku bomb czy spadających dronów – podkreślał Czesław Roll, Prezes Zarządu Centrum Ekologii i Promocji Gospodarczej. W Ekotechowej strefie współpracy z Ukrainą zrealizowano liczne spotkania przedstawicieli kilku miast i gmin z Ukrainy z reprezentantami władz miasta Kielce i lokalnego biznesu. W wydarzeniu wzięli udział włodarze ukraińskich miast i gmin z takich miejscowości jak Zwiagiel, Korostień, Połtawa, Uman oraz Bojarka. Rozmowy zaproszonych gości dotyczyły m.in. polskich doświadczeń w modernizacji miast, możliwości rozwoju miast ukraińskich oraz sposobów ewentualnej współpracy.

Nagrody i wyróżnienia Ekotech przyznane!

Podczas tegorocznej gali Ekotech doceniono innowacyjne rozwiązania w dziedzinie ochrony środowiska i gospodarki odpadami, a także firmy wyróżniające się atrakcyjnym i nowoczesnym stylem wystąpienia targowego. Wyróżnienia za najlepsze produkty otrzymały następujące firmy:

  • APRIVA za Elektryczną zamiatarkę ZEN,
  • EcoHydroCarbon za termiczne przekształcanie odpadów polimerowych,
  • Globtrak Polska za system wizyjny GT AI Globtrak,
  • Ekorum za kampanię edukacyjno-informacyjną w zakresie gospodarki odpadami zrealizowanej dla MZGOK w Janczycach.

Nagrody 24. Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Ekotech powędrowały do:

  • firmy ECO_UTILITY Ecoutility za elektroniczną altanę śmietnikową,
  • firmy BARTESKO PW, BARTŁOMIEJ SKOWROŃSKI, za mobilne elektryczne urządzenie do prac komunalnych,
  • Grupy Auto Moto Projekt za w pełni elektryczną śmieciarkę.

Wyróżnienia TOP DESIGN za atrakcyjny i nowoczesny styl wystąpienia targowego otrzymały takie firmy jak: Krozmet, Recykl organizacja odzysku, Kärcher, GP Truck Trading, Zeppelin Polska oraz Melex. Nagrody TOP DESIGN za nowatorską, elegancką i kompleksową prezentację targową powędrowały do firm MB Group, Dreiger oraz Globtrak Polska. Na zakończenie uroczystej gali doceniono również Wystawców, którzy w tym roku świętują jubileusze. Życzenia z okazji 5-tych urodzin otrzymała firma TwojeBDO. Jubileusz 15lecia obchodzi firma Globtrak Polska. Ćwierćwieku działa już firma GP TRUCK TRADING, a także Stowarzyszenie Forum Recyklingu Samochodów FORS. Jubileusz 30lecia świętuje firma Zygmunt J. Głuchowski S.C. Zygmunt Głuchowski I Helena Głuchowska Kooperacja – Przemysłowo-Handlowa, a 35 urodziny obchodzi firma Abrys. Na rynku od okrągłych 40 lat działa również firma SaMASZ.

Na kolejną 25. edycję Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Ekotech zapraszamy już w 2025 roku!

Aktualności
18 lipca 2024
Wysoka kara grozi za nieuważne segregowanie elektroodpadów. Można tego uniknąć korzystając ze specjalnych punktów zbiórki, bezpłatnego odbioru elektrośmieci z domu lub oddania starego sprzętu w sklepie przy zakupie nowego. O właściwej segregacji odpadów będzie można dowiedzieć się więcej również podczas 25. edycji targów Ekotech w Targach Kielce.
11 lipca 2024
Rocznie, w Unii Europejskiej generowanych jest około 12,6 mln ton odpadów tekstylnych, z czego 5,2 mln ton stanowią zużyta odzież i obuwie. Część tych odpadów jest zbieranych w celu ponownego wykorzystania lub recyklingu. Jak informuje Portal Samorządowy, od 2025 roku zaczną obowiązywać nowe przepisy, które m.in. mają zmniejszyć negatywny wpływ na środowisko, a także wpłynąć na redukcję mikroplastiku w oceanach.
03 lipca 2024
Z dniem 1 lipca w życie weszły zapisy mające na celu ograniczenie ilości plastikowych odpadów w Unii Europejskiej. Nakładają one nowe obowiązki na przedsiębiorców i konsumentów w zakresie używania wszelkich opakowań z tworzywa sztucznego.
05 czerwca 2024
Podczas 24. targów Ekotech w Kielcach nagrano inspirującą rozmowę Kuby Pawłowskiego z Moniką Michalską, znaną w sieci jako Pani od odpadów. Poruszono w jej trakcie kluczowe zagadnienia związane z branżą odpadową.
12 kwietnia 2024
Apel do Ministerstwa Środowiska i Klimatu o dopłaty do recyklingu paneli fotowoltaicznych i baterii z samochodów elektrycznych padł podczas konferencji zorganizowanej przez Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu podczas targów ochrony środowiska i gospodarki odpadami EKOTECH w Targach Kielce.
12 kwietnia 2024
Uroczysta gala wręczenia nagród targów Autostrada i Ekotech była idealnym podsumowaniem kończącego się właśnie wydarzenia. – Dziękujemy za Wasze zaufanie i obecność! Głęboko wierzę, że dzięki unijnym pieniądzom już niedługo znów przeżyjemy infrastrukturalny boom – powiedział Andrzej Mochoń, Prezes Targów Kielce kierując słowa uznania do wystawców.
11 kwietnia 2024
W ramach dwudniowych targów Ekotech w Targach Kielce, firma Santrade zorganizowała dwa konkursy: wiedzy i zręcznościowy. Każdy z nich przyciągnął uwagę wielu uczestników. Nagrody trafiły do firmy PUH RUCHAŁA oraz Jarmet. Gratulujemy zwycięzcom.
11 kwietnia 2024
Podczas tegorocznej gali Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Ekotech doceniono innowacyjne rozwiązania w dziedzinie ochrony środowiska i gospodarki odpadami, a także firmy wyróżniające się atrakcyjnym i nowoczesnym stylem wystąpienia targowego.
11 kwietnia 2024
Wprowadzenie systemu kaucyjnego w Polsce otwiera nowy rozdział w dążeniu do zrównoważonego rozwoju. System ten ma potencjał wpłynąć na poprawę efektywności segregacji oraz odzysku opakowań, co jest kluczowe dla osiągnięcia celów ekologicznych. Jest on również wyzwaniem z jakim przyjdzie się zmierzyć polskim przedsiębiorcom i konsumentom.
11 kwietnia 2024
Odwiedzający 24. targi Ekotech mogli wziąć udział w dwóch ważnych spotkaniach organizowanych przez firmę Ekolog oraz Polskie Stowarzyszenie Stacji Demontażu Pojazdów EKO-AUTO. Przedstawiciele firm i samorządów pogłębiali swoją wiedzę na temat m.in. audytów środowiskowych czy planowania zasobów energetycznych.
10 kwietnia 2024
Rozmowy podczas targów Ekotech miały na celu stworzenie platformy do wymiany wiedzy i nawiązania partnerskich relacji pomiędzy miastami z dwóch krajów, z Ukrainy i Polski. Było owocne w inspirujące prezentacje, cenne dyskusje i budowanie relacji partnerskich.
10 kwietnia 2024
X Międzynarodowe Forum Gospodarki Odpadami w pierwszym dniu Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH 2024.
10 kwietnia 2024
O sytuacji na rynku recyklingu pojazdów, nowych przepisach, wyzwaniach i problemach mówiono podczas konferencji Stowarzyszenia Forum Recyklingu Samochodów (FORS) w Targach Kielce. Spotkanie przedstawicieli tego sektora odbyło się w ramach trwających w środę i czwartek Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH.
10 kwietnia 2024
Gospodarka komunalna musi sięgać po ekologiczne, ekonomiczne, ale także ergonomiczne rozwiązania. Tego wymagają zmiany prawne i nowoczesne podejście do zarządzania odpadami. Takich rozwiązań szukają zwiedzający targów Ekotech, które rozpoczęły się dziś w kieleckim ośrodku wystawienniczym.
10 kwietnia 2024
Gospodarka komunalna, recykling, ekologia i ochrona środowiska to główne obszary 24. Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Ekotech, które rozpoczęły się w środę, 10 kwietnia. – Coraz większą uwagę przywiązujemy do zarządzania odpadami, do ekologii. Te targi będą się mocno rozwijały – zaznaczył prezes zarządu Targów Kielce dr Andrzej Mochoń podczas uroczystego otwarcia.
10 kwietnia 2024
Rozpoczęła się kolejna już edycja Targów Ekotech, poświęconych innowacjom i rozwiązaniom w zakresie gospodarowania odpadami oraz recyklingu. Wystawa zgromadziła przedstawicieli branży komunalnej, ekspertów i zainteresowanych od środy, 10 kwietnia do czwartku, 11 kwietnia w Targach Kielce. Swoją ofertę prezentuje niemal 80 Wystawców z różnych krajów. W tym samym czasie odbywają się Targi Autostrada oraz biogospodarcze zawody Hackathon.
08 kwietnia 2024
W trakcie targów Ekotech, od 10 do 11 kwietnia 2024 roku w Targach Kielce powstanie stoisko narodowe firm z Ukrainy. Swoją obecność zapowiedzieli włodarze ukraińskich miast i gmin z takich miejscowości jak Zwiahel, Korostień, Połtawa, Umań, Bojarka oraz Żytomierz. Rozmowy zaproszonych gości dotyczyć będą m.in. polskich doświadczeń w modernizacji miast, możliwości rozwoju miast ukraińskich oraz sposobów ewentualnej współpracy.
05 kwietnia 2024
Dużym zainteresowaniem odwiedzających targi Ekotech cieszą się produkty prezentowane na stoisku Santrade. Będą pokazy pracy na żywo, a także ciekawe konkursy z nagrodami. Zapraszamy od 10 do 11 kwietnia do Targów Kielce.
05 kwietnia 2024
TwojeBDO to produkt, który zapewnia ogromne oszczędności czasu i kontrolę nad obsługą danych odpadowych. Na stoisku E-21 dowiesz się m.in. jak wygląda masowe potwierdzanie transportów, jak działa inteligentny asystent oraz dodatkowe narzędzia analityczne takie jak generator raportów. Zapraszamy od 10 do 11 kwietnia do Targów Kielce.
05 kwietnia 2024
Od 10 do 11 kwietnia podczas targów Ekotech jednym z Wystawców będzie firma Remondis Medison, która w swojej najnowszej ofercie ma m.in. kontener ważący 1,72 tony będący idealnym rozwiązaniem do przewozu baterii litowo-jonowych. Specjaliści z tego przedsiębiorstwa działają również w obszarze elektromobilności.
04 kwietnia 2024
Fenomenalny dla branży komunalnej pojazd z koncernu Isuzu Trucks, pojazdy BYD oraz projekt całkowicie elektrycznej śmieciarki, to rozwiązania jakie dostępne będą podczas targów Ekotech od 10 do 11 kwietnia w Targach Kielce na stoisku Grupy Auto Moto Projekt.
03 kwietnia 2024
Zapraszamy wszystkich odwiedzających Targi Ekotech do skorzystania z okazji odwiedzenia Klastrowego Punktu Konsultacyjnego, organizowanego przez Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu, Krajowy Klaster Kluczowy (KGOIR). Rozmowy ze specjalistami odbędą się pierwszego dnia targów.
03 kwietnia 2024
Pojazdy marki KING definiują przyszłość zarządzania odpadami. Jednym z rewolucyjnych rozwiązań jest automatyczna śmieciarka KING 6+1, która zaprojektowana została z myślą o ograniczeniu zbędnej elektroniki. Maszyna zaprezentowana zostanie od 10 do 11 kwietnia podczas targów Ekotech. Wstęp na targi jest bezpłatny po rejestracji.
03 kwietnia 2024
Po raz pierwszy na targach Ekotech odbędzie się konferencja poświęcona wyzwaniom dla recyklingu paneli fotowoltaicznych i baterii litowo-jonowych dla elektromobilności. Specjaliści rozmawiać będą podczas drugiego dnia targów, 11 kwietnia.
02 kwietnia 2024
System kaucyjny w Polsce ma umożliwić skuteczniejsze zarządzanie opakowaniami i wpłynąć na promowanie recyklingu. W związku z tym, firma AKE-TECHNOLOGIES, lider w dziedzinie innowacyjnych rozwiązań dla przemysłu recyklingu zaprezentuje swoją ofertę podczas Targów Ekotech już od 10 do 11 kwietnia w Targach Kielce.
02 kwietnia 2024
Targi Ekotech to doskonała okazja dla firm z branży ekologicznej do nawiązania kontaktów biznesowych oraz znalezienia potencjalnych klientów, którzy stoją przed wyzwaniami związanymi z gospodarką odpadami. Agrex-Eco nie może zabraknąć na tym wydarzeniu, które odbędzie się od 10 do 11 kwietnia w Targach Kielce.
28 marca 2024
UltraMist oferuje kompleksowe rozwiązania dla różnorodnych branż. To wyłączny przedstawiciel i dystrybutor w Polsce renomowanego włoskiego producenta armatek zamgławiających opartych na innowacyjnej technologii rozpylania mgły wodnej - WLP Systems. Swoją ofertę zaprezentują podczas targów Ekotech w dniach 10-11 kwietnia w Targach Kielce.
27 marca 2024
Najnowsze zamiatarki komunalne i uniwersalne nośniki narzędzi, które rewoluzjonizują po-rządkowanie przestrzeni miejskich i przemysłowych zaprezentuje na targach Ekotech firma Kärcher. To światowy lider w innowacyjnych rozwiązaniach do czyszczenia.
27 marca 2024
Oferta firmy ELTE Group dedykowana jest dla przedstawicieli firm komunalnych oraz jed-nostek samorządu terytorialnego, odpowiedzialnych za zarządzanie gospodarką odpada-mi. W trakcie targów Ekotech zaprezentują m.in. systemy do ważenia odpadów, systemy do śledzenia kontenerów oraz moduł umożliwiający wykrywanie wszelkich nieprawidłowo-ści.
26 marca 2024
Niezwykle skuteczne rozwiązania w zakresie tłumienia pyłu, walki z pożarami oraz elimina-cji nieprzyjemnych zapachów z wykorzystaniem innowacyjnej technologii mgły wodnej za-prezentuje na Ekotech firma Multieko. To wszystko od 10 do 11 kwietnia w Targach Kielce.
26 marca 2024
Katalizator to ekspert w dziedzinie redukcji Lotnych Związków Organicznych. Oferuje przeglądy i modernizację istniejących instalacji, a także zapewnia kompleksową realizację nowych inwestycji. Swoją ofertę zaprezentuje na targach Ekotech, od 10 do 11 kwietnia w Targach Kielce.
25 marca 2024
Doradztwo i konsulting z dziedziny ochrony środowiska oraz szereg usług laboratoryjnych, analityczno-pomiarowych oraz eksperckich – to część oferty firmy EmiPro, która zadeklarowała swoją obecność na targach Ekotech. Do zobaczenia na stoisku przedsiębiorstwa od 10 do 11 kwietnia w Targach Kielce.
25 marca 2024
Firma Intertrans, Autoryzowany Salon i Serwis Isuzu Trucks będą jednym z wystawców tegorocznych targów Ekotech. Od 10 do 11 kwietnia w Targach Kielce na ekspozycji nie zabraknie najnowszych samochodów dla branży komunalnej.
22 marca 2024
Z inicjatywy Polskiego Stowarzyszenie Stacji Demontażu Pojazdów Eko-Auto oraz firmy Ekolog, w trakcie targów Ekotech zaplanowano dwa spotkania „Ekolog dla firm” oraz „Ekolog dla samorządów” poświęcone m.in. kwestii porzuconych samochodów na ulicach miast oraz audytu środowiskowego.
22 marca 2024
Firma Szczot-tech zadeklarowałą swoją obecność podczas 24. edycji targów Ekotech od 10 do 11 kwietnia w Targach Kielce. Jedną z nowości oferowanych przez firmę będzie szczotka wyróżniająca się łatwością obsługi i konserwacji.
22 marca 2024
Firma R3 Polska będzie jednym z wystawców tegorocznych targów Ekotech od 10 do 11 kwietnia w Targach Kielce. Główną misją przedsiębiorstwa jest budowanie systemu Smart RVM, motywującego do zwrotu opakowań po napojach.
20 marca 2024
W Targach Kielce od 10 do 11 kwietnia najnowsze produkty zaprezentuje firma Synerbia specjalizująca się szeroko rozumianą cyfryzacją gospodarki odpadami. W ofercie jest m.in. oprogramowanie do skutecznego zarządzania odpadami w sektorze przemysłowym oraz system planowania i monitorowania transportów.
15 marca 2024
Podczas targów ochrony środowiska i gospodarowania odpadami Ekotech firma Bartesko zaprezentuje najnowszy Elektryczny Pojazd Transportowy EWTW 2.02 z osprzętem komunalnym oraz Elektryczny Ciągnik Transportowy. Wśród nowości m.in. nowa konstrukcja ramy oraz kabiny operatora.
14 marca 2024
Podczas zbliżających się targów Ekotech, od 10 do 11 kwietnia w Targach Kielce na stoisku firmy DITTA-SERIA będzie można zapoznać się z szeroką gamą produktów, które znacząco wpływają na wydajność i efektywność zarządzania odpadami. W ofercie m.in. żelbetowe wagi samochodowe DSB, ładowarki teleskopowe DIECI. a także konstrukcje stalowe.
11 marca 2024
Zakłady prowadzące działalność recyklingową oraz inne branże poszukujące sprawdzonych i bezpiecznych rozwiązań magazynowych znajdą produkty spełniające ich potrzeby na stoisku firmy ARBENA. To jeden z wystawców targów Ekotech , który zaprezentuje innowacyjne rozwiązania magazynowe, spełniające najwyższe standardy bezpieczeństwa i odporności ogniowej.
04 marca 2024
Brudne i zaniedbane ulice to problem z jakim boryka się wiele samorządów. Rozbite elementy, liście i wszelkiego rodzaju odpady to nie tylko zła wizytówka miast, ale również zagrożenie dla bezpieczeństwa mieszkańców. Sposoby na zwalczenie tego problemu przedstawi na targach Ekotech firma Apriva już od 10 do 11 kwietnia w Targach Kielce.
04 marca 2024
Istniejąca od ponad 15 lat na rynku firma Krozmet z powodzeniem funkcjonuje już w sektorze recyclingu, transportu technologicznego, przemysłu oraz urządzeń dla rolnictwa. To silna marka, której ofertę będzie można poznać od 10 do 11 kwietnia w trakcie targów Ekotech.
04 marca 2024
Ekotech to okazja do zapoznania się z flotą firmy Frugal®, dla której jednym z głównych priorytetów jest ekologia. To marka tworzona przez ludzi z pasją do elektrycznych pojazdów wolnobieżnych o czym będzie można przekonać się od 10 do 11 kwietnia w Targach Kielce.
01 marca 2024
Jednym z wiodących tematów tegorocznych targów Ekotech będą zagadnienia związane z systemem kaucyjnym i szeroko pojętym recyklingiem. Spotkanie pt. „Start systemu kaucyjnego. Znaczenie dla konsumenta i biznesu” zaplanowano drugiego dnia wydarzenia, tj. 11 kwietnia w Targach Kielce.
01 marca 2024
MB Group tworzy osiem unikalnych marek - liderów w swoich dziedzinach, oferujących komplementarny katalog usług z obszaru recyklingu, gospodarki obiegu zamkniętego i zrównoważonego rozwoju. Specjaliści przedstawią swoją ofertę na stoisku podczas targów Ekotech od 10 do 11 kwietnia.
01 marca 2024
Od lat w targach Ekotech aktywnie uczestniczy zespół ekspertów z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. Swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie ochrony środowiska i gospodarki odpadami dzielą się z odwiedzającymi targi Ekotech. Tak będzie również od 10 do 11 kwietnia w Targach Kielce.
27 lutego 2024
Ośrodki targowe w Polsce i wielu krajach, a także liczni organizatorzy wszelakich eventów troszczący się o środowisko oczekują ekologicznego rozwiązania dla wykładzin. Przedsiębiorstwo, które zaprezentuje najkorzystniejszą technologię w Targach Kielce 10 i 11 kwietnia, znajdzie odbiorców na całym świecie. Czas na zgłoszenia do Targi Kielce Hackathon mija 29 lutego.
26 lutego 2024
Kwietniowe spotkanie branży komunalnej w Targach Kielce będzie okazją do zapoznania się z szeroką ofertą firm prezentujących rozwiązania do zbiórki, sortowania i transportu odpadów. Jedną z nich będzie firma Elkoplast, która zaprezentuje m.in. inteligentny kosz na odpady zasilany energią elektryczną oraz pojemniki na akumulatory litowe i baterie samochodowe.
23 lutego 2024
Pierwszego dnia targów branży komunalnej, 10 kwietnia zaplanowano bezpłatną konferencję szkoleniowo-informacyjną organizowaną przez Stowarzyszenie Forum Recyklingu Samochodów (FORS). Aby wziąć udział w wydarzeniu wystarczy się zgłosić poprzez formularz dostępny na stronie Ekotech.
15 lutego 2024
Wszystkie osoby zainteresowane praktycznymi aspektami gospodarki odpadami mogą wziąć udział w serii wykładów i dyskusji podczas Międzynarodowego Forum Gospodarki Odpadami. Spotkanie odbędzie się 10 kwietnia podczas targów Ekotech. Aby wziąć w nim udział wystarczy się zarejestrować.
09 lutego 2024
Jak kompleksowo podejść do zrównoważonego rozwoju oraz efektywności ekonomicznej? Na to pytanie odpowie jeden z Wystawców tegorocznych targów Ekotech - firma Dreiger, która w portfolio ma szereg maszyn służących m.in. gromadzeniu, sortowaniu i zagęszczaniu materiałów poprodukcyjnych.
05 lutego 2024
W Portalu Ochrony Środowiska znajdują się najświeższe informacje z obszaru prawa środowiskowego, porady ekspertów, a także przydatne materiały i szkolenia. Portal dostarcza również najnowsze informacje na temat programu targów Ekotech i zaplanowanych atrakcji.
01 lutego 2024
Ponad 50 osób wzięło udział w webinarze poświęconym wyzwaniu, jakie czeka uczestników Targi Kielce Hackathon już w kwietniu tego roku! W spotkaniu online szczegółowo omówiono zadanie polegające na stworzeniu biocyrkularnych rozwiązań, które zastąpią tradycyjne wykładziny lub przedstawieniu technologii recyklingu tych wykładzin ze wskazaniem zastosowania dla produktów powstałych w trakcie ich przetwarzania.
15 grudnia 2023
Stowarzyszenie Gospodarki Odpadami KazWaste prowadzi wspólne działania z dużymi międzynarodowymi organizacjami i wiodącymi kazachstańskimi firmami z sektora recyklingu. Po podpisaniu memorandum z kieleckim ośrodkiem wystawienniczym podejmą długotrwałą współpracę w branży między dwoma krajami, Polską a Kazachstanem.
13 grudnia 2023
W trakcie targów Ekotech, od 10 do 11 kwietnia 2024 roku w Targach Kielce powstanie stoisko narodowe firm z Ukrainy, na którym zaplanowano spotkania przedstawicieli włodarzy miast i gmin z Ukrainy z reprezentantami władz miasta Kielce i lokalnego biznesu. Rozmowy dot. będą m.in. rozwoju miast ukraińskich czy procesów inwestycyjnych.
23 listopada 2023
Opakowania szklane, papierowe oraz plastikowe to wartościowy surowiec, który możemy ponownie wykorzystać. Wdrożenie gospodarki o obiegu zamkniętym pozwoli zmniejszyć ilość odpadów i wpłynie pozytywnie na środowisko. Obecnie w Polsce do ponownego obiegu wraca tylko 10,2 proc. surowców i materiałów, a pozostała część ma charakter jednorazowy.
03 listopada 2023
Październikowe rozmowy przedstawicieli Targów Kielce z zarządem stowarzyszenia KazWaste z Ałmatów, poświęcone były kooperacji biznesowej przy targach branży komunalnej. Dyskutowano m.in. o udziale w Ekotech kazachstańskich wystawców i zwiedzających, a także o promocji targów w tym regionie.
17 października 2023
Na świecie systematycznie wzrasta produkcja elektroodpadów: z 53,6 mln ton w 2019 roku, aż do 61 mln ton w 2023 roku. Niewielki procent elektrośmieci jest prawidłowo zbieranych, przetwarzanych i poddawanych recyklingowi. Surowce pozyskane z e-odpadów mogą być warte nawet kilka miliardów dolarów.
13 października 2023
Od 13 października 2023 roku obowiązują nowe wymogi w zakresie prowadzenia ewidencji opakowań. Ma to związek z wejściem w życie ustawy dotyczącej systemu kaucyjnego, który w Polsce wprowadzony zostanie 1 stycznia 2025 roku. Takie rozwiązania pomogą zwiększyć poziom selektywnego zbierania odpadów opakowaniowych.
09 października 2023
Wystawcy targów Ekotech, nie tylko pozyskują klientów, zawierają owocne kontrakty sprzedażowe i nawiązują wartościowe relacje, ale również osiągają wyznaczone cele. Tak będzie również podczas kolejnego spotkania branży komunalnej od 10 do 11 kwietnia 2024 roku. Do 10 listopada obowiązuje specjalna zniżka dla zgłaszających się firm.
02 października 2023
Jak wynika z danych Agencji Wspierania Ochrony Środowiska każdego roku do środowiska odprowadzanych jest w niekontrolowany sposób 250 mln m3 ścieków.  Do sierpnia 2024 roku gminy mają obowiązek skontrolować wszystkie nieruchomości, które nie są podłączone do kanalizacji. Wcześniej muszą złożyć sprawozdanie.
29 września 2023
Zgodnie z opublikowanym na stronach Rządowego Centrum Legislacji projektem nowelizacji rozporządzenia Ministra Finansów, System Elektronicznego Nadzoru Transportu (SENT) ma zostać rozszerzony o nowe rodzaje odpadów takich jak farby, lakiery czy kleje.
26 września 2023
Potrzebę wykorzystania odpadów po wypaleniu kawy zgłosiła jedna ze szczecińskich palarni. Problemem tym zajęli się naukowcy z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, którzy znaleźli rozwiązanie – ekologiczną podpałkę do grilla i kominków stworzoną z łusek kawy.
PATRONAT HONOROWY
PARTNER STRATEGICZNY
PARTNER MERYTORYCZNY
WSPÓŁPRACA
PATRONAT: Forum Polsko-Ukraińskie i Strefa współpracy z Ukrainą
PARTNERZY MEDIALNI