euro-banknotes-4122079-1280.jpg
fot. pixabay.com

Dotacje dla MŚP do udziału w międzynarodowych targach - także tych w kieleckim ośrodku wystawienniczym!

16 lipca 2024
Startują nabory wniosków o dotacje do udziału w międzynarodowych targach odbywających się w kraju - także w Targach Kielce! Małe i średnie przedsiębiorstwa, które zechcą ubiegać się o dofinansowanie, mogą zacząć przygotowania do tych naborów. Sprawdziliśmy, które działania są dostępne.

Jak wskazują eksperci zajmujący się współpracą z firmami w zakresie pozyskiwania funduszy, nabory mogą trwać 30-40 dni od ogłoszenia. Dlatego firmy listy wydatków powinny mieć już opracowane. Co istotne, większość z tych naborów będzie prowadzona regionalnie. 
Firma dotacje.co przygotowała wytyczne do udziału w targach oraz przykładową tabelę targów do opracowania przez przedsiębiorstwa zainteresowane udziałem w targach. - Warto już teraz przygotować dokumentację - mówi Adrian Śleziak z zespołu dotacje.co

Pobierz pliki: 

 

 

Oto projekty z podziałem na województwa, w ramach których można ubiegać się o dofinansowania do udziału w targach: 

Śląskie: 

Nabór: Sierpień 2024 

Cele dotacji: Rozwój eksportu firmy poprzez wejście na nowe rynki międzynarodowe lub wprowadzenie nowych produktów/usług na już obsługiwane rynki zagraniczne

Z dotacji można sfinansować np.:
• Udział w targach, misjach gospodarczych i wystawach (koszty budowy stoiska, wynajęcia powierzchni, biletów, mediów itd.)
• Koszt materiałów reklamowych (katalogi, foldery itp.)
• Koszty wyjazdów pracowników (loty, zakwaterowanie itp.)
• Wydatki wynikające z tłumaczeń i certyfikacji produktów i usług
• Koszty logistyki produktów i materiałów
Główne wymaganie:
• Status mikro, małego lub średniego przedsiębiorstwa (1-249 pracowników)
• Zdefiniowana lista targów, wystaw i kosztorys udziału
• Wolna pomoc de minimis

Wysokość: dotacja 90%, maksymalnie 200 000 zł netto dla firm usługowych, handlowych i produkcyjnych 

 

Łódzkie:

FELD.01.05
Konkurencyjność MŚP

data naboru: 1.11.2024 - 1.12.2024 

Wsparcie internacjonalizacji przedsiębiorstw

EFRR.CP1.III Wzmacnianie trwałego wzrostu i konkurencyjności MŚP oraz tworzenie miejsc pracy w MŚP, w tym poprzez inwestycje produkcyjne.

Pomorskie:

Broker eksportowy - ogłoszenie nabory prawdopodobnie jeszcze w tym roku. 

 

Ogólnopolskie:

Ścieżka SMART [https://sciezkasmart.pl/]

Data naboru: czerwiec 2024 - październik 2024

Przedsiębiorcy mogą skorzystać z modułu Internacjonalizacja. Jednak by móc wybrać ten moduł, konieczne jest wybranie również modułu obowiązkowego - B+R (obowiązkowy dla dużych firm) bądź Wdrożenie innowacji. Dopiero ten element otwiera przedsiębiorcy przestrzeń na skorzystanie z innych opcji. 

Program jest dostępny zarówno dla przedsiębiorców z sektora MŚP, jak i dużych firm (składających wniosek zarówno samodzielnie jak i w konsorcjum). Najbliższy nabór wniosków, który będzie odbywał się w terminie czerwiec - październik, będzie dedykowany wnioskodawcom indywidualnym.

Jest to konkurs, dzięki któremu przedsiębiorcy mogą złożyć wniosek na szeroką gamę potrzeb przedsiębiorców. Jest to możliwe dzięki wyszczególnionym modułom.

We wniosku konieczne będzie wybranie modułu obligatoryjnego:
- B+R, dzięki któremu możliwe będzie opracowanie innowacyjnej technologii, produktu bądź usługi (ten moduł jest obowiązkowy dla dużych przedsiębiorstw)
lub
- wdrożenie innowacji – dzięki któremu można pokryć wydatki inwestycyjne związane z potrzebą wdrożenia innowacyjnego produktu, usługi bądź technologii.
Dostępne są również moduły nieobowiązkowe, które firma dobiera do wniosku według potrzeb.

Modułami tymi są:
▪ Infrastruktura B+R – czyli wsparcie na utworzenie lub rozwijanie np. laboratoriów badawczych czy centrum badawczo-rozwojowego;
▪ Internacjonalizacja – czyli wsparcie przedsiębiorców w pozyskiwaniu nowych rynków zagranicznych. W ramach dotacji możliwe jest pokrycie kosztów takich jak m.in. udział w targach zagranicznych.;
▪ Kompetencje – czyli wsparcie w zakresie doskonalenia kompetencji, pracowników i osób zarządzających np. poprzez kursy, doradztwo i szkolenia;
▪ Cyfryzacja – czyli wsparcie przedsiębiorców w inwestycjach związanych z zastosowaniem rozwiązań cyfrowych. Wśród możliwości na uzyskanie dotacji są m.in. transformacja cyfrowa działalności produkcyjnej, usługowej, modelu biznesowego czy zwiększenie cybersecurity,
▪ Zazielenienie przedsiębiorstw – czyli wsparcie przedsiębiorstw w zakresie zielonej energii, ochrony środowiska, gospodarki obiegu zamkniętego. Wsparciem może być objęcie rozwoju nowych modeli biznesowych przyczyniających się do ochrony środowiska.

Firmy, które pomagają MŚP w sięgnięciu po dotacje do udziału w międzynarodowych targach to m.in. 

Pełna lista wydarzeń w Targach Kielce na targikielce.pl/kalendarium

/MŚ/

Polecane aktualności
14 kwietnia 2024
Prace artystów z Kielc i regionu można oglądać i kupować w Strefie Sztuki w czasie targów Dom, Ogród i Ty. Rzeźby, fotografie, obrazy, grafiki mogą stanowić wyjątkową ozdobę wnętrza, a nawet stać się… gadżetem promującym firmę.
11 grudnia 2023
Ponad tysiąc spotkań producentów i kupców z różnych stron świata miało miejsce podczas drugich kontraktacji dla branży kosmetycznej i farmaceutycznej w Centrum Kongresowym. Udział okazał się owocny dla kupców z Azji, którzy już podpisują kontrakty i potwierdzają udział w trzeciej edycji, planowanej na 18-19 czerwca 2024 roku.
23 listopada 2023
Nowe kontakty, nowe rynki, nowe możliwości – kontraktacje dla branży kosmetycznej i farmaceutycznej Slavic B2Beuty otwierają kolejne rozdziały dla międzynarodowej współpracy producentów biorących udział w wydarzeniu. Dwie edycje potwierdziły skuteczność spotkań w Targach Kielce. Producenci już mogą dołączać do edycji 2024, która odbędzie się w dniach 18 i 19 czerwca. Do końca roku można zamówić przygotowanie stoiska w promocyjnej cenie.
03 listopada 2023
Zespół organizujący w Targach Kielce kontraktacje dla branży kosmetycznej i farmaceutycznej Slavic B2Beauty nie ustaje w pracach i już przygotowuje trzecią edycję na czerwiec 2024. Przedstawicielki promują wydarzenie w Rydze, podczas targów Baltic Beauty prowadzą rozmowy z producentami i kupcami.
06 października 2023
Menedżer kontraktacji dla branży kosmetycznej i farmaceutycznej Agnieszka Puchalska oraz zastępca Monika Szydłowska goszczą w Sofii, w Bułgarii. Od 6 do 8 października podczas targów Arena of Beauty rozmawiają z wystawcami oraz przedstawicielami Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.
29 września 2023
Blanka Chmurzyńska-Brown, wieloletnia dyrektor generalna Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego, z końcem października odchodzi z zespołu. Na stanowisko została wybrana dr inż. Justyna Żerańska. Związek wspierał Targi Kielce w organizacji obu edycji Kontraktacji dla branży kosmetycznej i farmaceutycznej Slavic B2Beauty.  
18 sierpnia 2023
Polski rynek produktów kosmetycznych i środków higieny osobistej ma wzrosnąć do 5,5 miliarda euro do końca 2027 - prognozuje portal Statista, specjalizujący się w gromadzeniu i wizualizacji danych.
13 lipca 2023
Kieleckie przedsiębiorstwa Lyofarm i Podopharm, Prosper Mira z Bilczy koło Kielc oraz Uzdrowisko Busko – Zdrój zaprezentowali swoje produkty zagranicznym kupcom podczas drugich kontraktacji dla branży kosmetycznej i farmaceutycznej Slavic B2Beauty w Targach Kielce. Ich ofertę poznawali przedsiębiorcy z Izraela, Chin, Wielkiej Brytanii, Kenii i Algierii.