642g9405-20230614-TargiKielce-Slavic-B2Beauty.jpg
Podczas Slavic B2Beauty odbywają się setki rozmów biznesowych pomiędzy producentami i kupcami z blisko 30 krajów.

Polski przemysł kosmetyczny będzie się rozwijał w kolejnych latach - wynika z raportu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu

18 sierpnia 2023
Polski rynek produktów kosmetycznych i środków higieny osobistej ma wzrosnąć do 5,5 miliarda euro do końca 2027 - prognozuje portal Statista, specjalizujący się w gromadzeniu i wizualizacji danych.

Polska Agencja Inwestycji i Handlu, która współpracuje z Targami Kielce nad organizacją kontraktacji Slavic B2Beauty od pierwszej edycji, przygotowała opracowanie obrazujące sytuację krajowej branży kosmetycznej.   

Specjaliści z instytucji szacują wartość polskiego rynku kosmetycznego w 2022 roku na ponad 6,5 mld euro. "Liczba placówek edukacyjnych w dziedzinie kosmetologii, wydziałów kosmetologii i chemii kosmetycznej w Polsce stale rośnie. 125 instytucji akademickich oferuje kursy z zakresu kosmetologii i chemii kosmetycznej" – czytamy w opracowaniu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. Polski przemysł kosmetyczny zajmuje piąte miejsce w Unii Europejskiej w rankingu wartości rynkowej, a ponad połowa produkowanych w Polsce kosmetyków jest eksportowana do krajów Unii Europejskiej. W TOP10 wszystkich destynacji w 2022 roku były Niemcy, Czechy, Wielka Brytania, Belgia, Rosja, Francja, Holandia, Włochy, Ukraina i Hiszpania. 

Jak czytamy dalej, w branży kosmetycznej w Polsce jest silna konkurencja, która wymusza ciągłe doskonalenie jakości produktów. Według danych  polskiego rejestru „REGON", w naszym kraju istnieje ponad 1200 producentów produktów kosmetycznych i toaletowych. 

Wiele z nich nieustannie poszukuje nowych dróg eksportu. W tę potrzebę znakomicie wpisują się kontraktacje dla branży kosmetycznej i farmaceutycznej Slavic B2Beauty. Trzecia edycja wydarzenia zostanie przeprowadzona 18-19 czerwca 2024 w Centrum Kongresowym Targów Kielce. 

Cały raport o rynku kosmetycznym Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu na paih.gov.pl

 

/MŚ/

Polecane aktualności
13 lipca 2023
Kieleckie przedsiębiorstwa Lyofarm i Podopharm, Prosper Mira z Bilczy koło Kielc oraz Uzdrowisko Busko – Zdrój zaprezentowali swoje produkty zagranicznym kupcom podczas drugich kontraktacji dla branży kosmetycznej i farmaceutycznej Slavic B2Beauty w Targach Kielce. Ich ofertę poznawali przedsiębiorcy z Izraela, Chin, Wielkiej Brytanii, Kenii i Algierii.
15 czerwca 2023
Gros wystawców drugiej edycji kontraktacji dla branży kosmetycznej i farmaceutycznej Slavic B2Beauty to były polskie firmy, ale nie brakło zagranicznej oferty. Prezentowały ją przedsiębiorstwa z Ukrainy, Bułgarii, Czech, Włoch i Singapuru. Zobaczcie produkty na zdjęciach.
14 czerwca 2023
Kupcy z Azji, Afryki i Europy w Centrum Kongresowym Targów Kielce dokładnie poznają ofertę producentów kosmetyków, farmaceutyków i opakowań producentów z Polski i pięciu krajów. Wciągu dwóch dni zostanie przeprowadzonych ponad tysiąc konkretnych biznesowych rozmów. - Spośród wszystkich produktów na stoisku, mogę wybrać tylko jeden, ale ten jeden będzie miał wielki potencjał dla mojego rynku - mówi Asher Cohen, przedstawiciel firmy Proshop z Izraela.
13 czerwca 2023
Naturalny, ekologiczny i skierowany do konkretnego konsumenta – te cechy produktu kosmetycznego, według ekspertów z Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu,  są cenione wśród azjatyckich odbiorców. Specjaliści szczegółowo omówili rynki w Chinach, Singapurze i Szanghaju w czasie drugich kontraktacji dla branży kosmetycznej i farmaceutycznej Slavic B2Beauty w Targach Kielce.
13 czerwca 2023
Niemal 80 kupców z Azji i Bliskiego Wschodu, Afryki i Europy oraz 46 wystawców z Polski i sześciu krajów zjechało do Targów Kielce. W Centrum Kongresowym we wtorek rozpoczęły się rozmowy, których celem jest wprowadzenie nowego produktu na zagraniczne rynki. – Życzę Państwu udanych rozmów biznesowych i wielu zawartych umów - mówiła Bożena Staniak, wiceprezes Targów Kielce w czasie otwarcia.
06 czerwca 2023
Produkty i usługi, które przyczyniają się do zmniejszenia problemów ze stopami firma Podopharm zaprezentuje podczas drugich Kontraktacji dla branży kosmetycznej i farmaceutycznej Slavic B2Beauty w Targach Kielce. Ofertę pozna około stu zagranicznych kupców.
06 czerwca 2023
Kolagen naturalny w kapsułkach LyoColl zaprezentuje grupa LYOFARM podczas drugich Kontraktacji dla branży kosmetycznej i farmaceutycznej Slavic B2Beauty w Targach Kielce. Produkt pozna około stu zagranicznych kupców.
05 czerwca 2023
Kosmetyki naturalne, wegańskie i oryginalne przedsiębiorstwo Prosper z Bilczy koło Kielc zaprezentuje podczas drugich Kontraktacji dla branży kosmetycznej i farmaceutycznej Slavic B2Beauty w Targach Kielce. Pozna je około stu zagranicznych kupców.