slavic-lyofarm.jpg
Przedsiębiorcy z Chin zainteresowani produktami firmy Lyofarm.

Świętokrzyskie firmy kosmetyczne cieszyły się zainteresowaniem podczas Slavic B2Beauty

13 lipca 2023
Kieleckie przedsiębiorstwa Lyofarm i Podopharm, Prosper Mira z Bilczy koło Kielc oraz Uzdrowisko Busko – Zdrój zaprezentowali swoje produkty zagranicznym kupcom podczas drugich kontraktacji dla branży kosmetycznej i farmaceutycznej Slavic B2Beauty w Targach Kielce. Ich ofertę poznawali przedsiębiorcy z Izraela, Chin, Wielkiej Brytanii, Kenii i Algierii.

Kontraktacje dla branży kosmetycznej i farmaceutycznej Slavic B2Beauty to jedyne w kraju wydarzenie, w czasie którego przeprowadzane są umówione biznesowe spotkania. Grono wystawców podczas czerwcowego eventu stworzyły firmy produkujące kosmetyki, farmaceutyki oraz opakowania z Polski, Ukrainy, Czech, Bułgarii, Włoch i Singapuru. Ich oferty poznał każdy z około 80 zagranicznych kupców. Były delegacje firm ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Izraela, Kataru – na Bliskim Wschodzie, z Malezji, Singapuru, Kirgistanu, Uzbekistanu, Kazachstanu i Chin – w Azji, z Kenii, Maroka, Algierii, Tunezji, Egiptu – w Afryce, z Wielkiej Brytanii, Gruzji, Czech, Grecji, Węgier, Holandii, Rumunii i Hiszpanii – w Europie. 

Świętokrzyskie firmy na Slavic B2Beauty

Każdy z nich poznał produkty wystawców. Były to topowe polskie marki, jak dr Irena Eris, Oceanic, Eveline, Pierre Rene, Inglot, Ava, Miraculum, Yope. Nie zabrakło i świętokrzyskich firm.

Działające już blisko 200 lat Uzdrowisko Busko – Zdrój pokazało szereg kosmetyków - były to m.in. produkty z wodą siarczkową na skórę, woda Buskowianka – Zdrój oraz kosmetyki na bazie tej wody mineralnej.

Kielecki Podopharm, zajmujący się problematyką chorób stóp, zaproponował produkty i usługi, które przyczyniają się do zmniejszenia tych problemów. Również kielecki Lyofarm przedstawił kolagen naturalny w kapsułkach. Produkt, dzięki pierwotnym właściwościom „białka młodości”,  ma zatrzymać czas uzupełniając utracony z wiekiem aktywny biologicznie kolagen.

Rozbudowaną ofertę na kontraktacje w Targach Kielce przygotowała także Prosper Mira z Bilczy. Zaoferowała kosmetyki o naturalnych składach, z wysokiej jakości surowców, także wegańskich. Pojawiły się na przykład: produkty do twarzy i ciała, ekologiczne antyperspiranty z węglem aktywnym i z magnezją, wielofunkcyjny puder do twarzy, który może być stosowany jako maseczka i peeling. Nowością od Miry na Slavic B2Beauty są kremy do rąk z ziołami i bursztynem, zaś premierą - szampony, mydła i odżywki do włosów z bursztynem o właściwościach przeciwtrądzikowych, antyoksydacyjnych i stymulujących odnowę komórkową. Na stoisku firmy obecna jest Iwona Karyś, która jest ambasadorką firmy. To ceniona w Polsce stylistka naturalnych brwi, pracująca na swojej autorskiej metodzie.

 

Podopharm, Lyofarm i Prosper Mirę do udziału w międzynarodowych kontraktacjach zaangażował Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. Regionalne stoisko promocyjne oraz misja gospodarcza zagranicznych kupców zorganizowane zostały przez Oddział ds. Współpracy Gospodarczej i Projektów Europejskich Departamentu Inwestycji i Rozwoju  w ramach projektu promocji gospodarczej województwa świętokrzyskiego: „Świętokrzyskie – hard to pronounce, easy to do business in”,  Działania 2.4 – „Promocja gospodarcza kluczowych branż gospodarki regionu”, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego, na lata 2014-2020.

 

/MŚ/

 

 

 

 

 

 

Polecane aktualności
18 sierpnia 2023
Polski rynek produktów kosmetycznych i środków higieny osobistej ma wzrosnąć do 5,5 miliarda euro do końca 2027 - prognozuje portal Statista, specjalizujący się w gromadzeniu i wizualizacji danych.
15 czerwca 2023
Gros wystawców drugiej edycji kontraktacji dla branży kosmetycznej i farmaceutycznej Slavic B2Beauty to były polskie firmy, ale nie brakło zagranicznej oferty. Prezentowały ją przedsiębiorstwa z Ukrainy, Bułgarii, Czech, Włoch i Singapuru. Zobaczcie produkty na zdjęciach.
14 czerwca 2023
Kupcy z Azji, Afryki i Europy w Centrum Kongresowym Targów Kielce dokładnie poznają ofertę producentów kosmetyków, farmaceutyków i opakowań producentów z Polski i pięciu krajów. Wciągu dwóch dni zostanie przeprowadzonych ponad tysiąc konkretnych biznesowych rozmów. - Spośród wszystkich produktów na stoisku, mogę wybrać tylko jeden, ale ten jeden będzie miał wielki potencjał dla mojego rynku - mówi Asher Cohen, przedstawiciel firmy Proshop z Izraela.
13 czerwca 2023
Naturalny, ekologiczny i skierowany do konkretnego konsumenta – te cechy produktu kosmetycznego, według ekspertów z Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu,  są cenione wśród azjatyckich odbiorców. Specjaliści szczegółowo omówili rynki w Chinach, Singapurze i Szanghaju w czasie drugich kontraktacji dla branży kosmetycznej i farmaceutycznej Slavic B2Beauty w Targach Kielce.
13 czerwca 2023
Niemal 80 kupców z Azji i Bliskiego Wschodu, Afryki i Europy oraz 46 wystawców z Polski i sześciu krajów zjechało do Targów Kielce. W Centrum Kongresowym we wtorek rozpoczęły się rozmowy, których celem jest wprowadzenie nowego produktu na zagraniczne rynki. – Życzę Państwu udanych rozmów biznesowych i wielu zawartych umów - mówiła Bożena Staniak, wiceprezes Targów Kielce w czasie otwarcia.
06 czerwca 2023
Produkty i usługi, które przyczyniają się do zmniejszenia problemów ze stopami firma Podopharm zaprezentuje podczas drugich Kontraktacji dla branży kosmetycznej i farmaceutycznej Slavic B2Beauty w Targach Kielce. Ofertę pozna około stu zagranicznych kupców.
06 czerwca 2023
Kolagen naturalny w kapsułkach LyoColl zaprezentuje grupa LYOFARM podczas drugich Kontraktacji dla branży kosmetycznej i farmaceutycznej Slavic B2Beauty w Targach Kielce. Produkt pozna około stu zagranicznych kupców.
05 czerwca 2023
Kosmetyki naturalne, wegańskie i oryginalne przedsiębiorstwo Prosper z Bilczy koło Kielc zaprezentuje podczas drugich Kontraktacji dla branży kosmetycznej i farmaceutycznej Slavic B2Beauty w Targach Kielce. Pozna je około stu zagranicznych kupców.