dry.jpg
(z prawej) Blanka Chmurzyńska-Brown oraz dr inż. Justyna Żerańska.

Ważne zmiany w Polskim Związku Przemysłu Kosmetycznego  

29 września 2023
Blanka Chmurzyńska-Brown, wieloletnia dyrektor generalna Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego, z końcem października odchodzi z zespołu. Na stanowisko została wybrana dr inż. Justyna Żerańska. Związek wspierał Targi Kielce w organizacji obu edycji Kontraktacji dla branży kosmetycznej i farmaceutycznej Slavic B2Beauty.  

 – Dziękujemy dyrektor Blance Chmurzyńskiej - Brown za wartościowe, fachowe dwuletnie wsparcie dla Slavic B2Beauty. Mamy nadzieję na kontynuację tej cennej dla nas współpracy z przyszłą dyrektor generalną, dr inż. Justyną Żerańską – podkreślają menedżer projektu Agnieszka Puchalska oraz jej zastępca Monika Szydłowska.  

 

Blanka Chmurzyńska-Brown w zespole Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego pracowała 21 lat. - Od chwili powstania organizacji, była ona dla Kosmetycznych „stałą”, kotwicą. Sprawdziła się we wszystkich zadaniach, w towarzyszeniu władzom wszystkich kadencji i to dzięki jej tytanicznej pracy związek jest dziś jedną z najbardziej rozpoznawalnych organizacji branżowych w Polsce – mówi Wanda Stypułkowska, prezes Kosmetycznych. - Charyzmę lidera poznaje się też po tym, z jaką wizją buduje i prowadzi zespół. To także mocna strona Blanki, która świetnie przygotowała swoich współpracowników na nadchodzące zmiany. Za to również jesteśmy jej niezmiernie wdzięczni.

 

Decyzja o zmianie jest kolejnym krokiem w karierze Blanki Chmurzyńskiej-Brown. - Z Polskim Związkiem Przemysłu Kosmetycznego związałam się na ponad połowę mojego zawodowego życia. Włożyłam w budowę tej organizacji moje najlepsze umiejętności i całe serce – mam nadzieję, że było to odczuwalne dla wszystkich, z którymi dane mi było pracować. Zostawiam organizację w olimpijskiej formie. Związek jest dziś najliczniejszy i najbogatszy pod względem liczby członków w całej swojej historii. Jesteśmy bardzo aktywnym i zaufanym partnerem dla Konfederacji Lewiatan, Cosmetics Europe i Rady Reklamy. Nie ma takiej struktury w administracji krajowej, Parlamencie Europejskim, Radzie, Komisji i Stałym Przedstawicielstwie RP w Brukseli, która nie znałaby i nie ceniła naszej ekspertyzy. To dlatego, że zespół jest wyjątkowo mocny – kompetencje poukładane, każda z ekspertek świetnie obsadzona w swojej roli. To wszystko daje mi spokój i sprawia, że z ciekawością i pełnym zaangażowaniem będę mogła podjąć od listopada nowe obowiązki – podsumowuje Blanka Chmurzyńska-Brown, która nadal będzie pracować w branży kosmetycznej i wspierać rozwój związku w nowym miejscu.

 

Kto stanie za sterem związkowego biura? Kolejne pokolenie. Zmiana na stanowisku dyrektorki generalnej następuje płynnie, bowiem zostało ono jednogłośnie powierzone przez zarząd organizacji dr inż. Justynie Żerańskiej. Dotychczasowa senior regulatory affairs manager pracuje w zespole Kosmetycznych od ponad 6 lat, a z branżą jest związana od początku swojej kariery zawodowej.

 

- Znam ten sektor od podszewki. Zaczynałam od stażu zaraz po ukończeniu studiów, pracowałam w laboratorium wdrożeniowym, dziale R&D, współpracowałam z marketingiem i sprzedażą jako ekspert branżowy i szkoleniowiec, a ostatnie lata poświęciłam na zgłębianie zagadnień regulacyjnych i obostrzeń prawnych dla produktów kosmetycznych – zarówno ze strony producenta, jak i regulatora. Czuję się przygotowana do nowej roli i do reprezentowania sektora kosmetycznego na arenie krajowej i międzynarodowej. Mam też wsparcie wykwalifikowanego, 10-osobowego zespołu biura, który jest siłą naszej organizacji i teamem do zadań specjalnych, a to dodaje mi wiatru w żagle – komentuje Justyna Żerańska, która od 1 listopada 2023 obejmie stanowisko dyrektorki generalnej Kosmetycznych.

 

Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego, jako jedyna organizacja w Polsce, reprezentuje i wspiera cele strategiczne przedsiębiorców wyłącznie branży kosmetycznej. Od 21 lat jest aktywnym głosem sektora w procesie stanowienia prawa. Skutecznie współpracuje na co dzień z instytucjami administracji polskiej i europejskiej, a razem z firmami członkowskimi wypracowuje i wdraża rozwiązania, które prowadzą do rozwoju polskiego rynku kosmetycznego, który dziś jest 5. w Unii Europejskiej. Więcej informacji na stronie www.kosmetyczni.pl.

 

/MŚ, oprac.na podstawie kosmetyczni.pl/

Polecane aktualności
11 grudnia 2023
Ponad tysiąc spotkań producentów i kupców z różnych stron świata miało miejsce podczas drugich kontraktacji dla branży kosmetycznej i farmaceutycznej w Centrum Kongresowym. Udział okazał się owocny dla kupców z Azji, którzy już podpisują kontrakty i potwierdzają udział w trzeciej edycji, planowanej na 18-19 czerwca 2024 roku.
23 listopada 2023
Nowe kontakty, nowe rynki, nowe możliwości – kontraktacje dla branży kosmetycznej i farmaceutycznej Slavic B2Beuty otwierają kolejne rozdziały dla międzynarodowej współpracy producentów biorących udział w wydarzeniu. Dwie edycje potwierdziły skuteczność spotkań w Targach Kielce. Producenci już mogą dołączać do edycji 2024, która odbędzie się w dniach 18 i 19 czerwca. Do końca roku można zamówić przygotowanie stoiska w promocyjnej cenie.
03 listopada 2023
Zespół organizujący w Targach Kielce kontraktacje dla branży kosmetycznej i farmaceutycznej Slavic B2Beauty nie ustaje w pracach i już przygotowuje trzecią edycję na czerwiec 2024. Przedstawicielki promują wydarzenie w Rydze, podczas targów Baltic Beauty prowadzą rozmowy z producentami i kupcami.
06 października 2023
Menedżer kontraktacji dla branży kosmetycznej i farmaceutycznej Agnieszka Puchalska oraz zastępca Monika Szydłowska goszczą w Sofii, w Bułgarii. Od 6 do 8 października podczas targów Arena of Beauty rozmawiają z wystawcami oraz przedstawicielami Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.
18 sierpnia 2023
Polski rynek produktów kosmetycznych i środków higieny osobistej ma wzrosnąć do 5,5 miliarda euro do końca 2027 - prognozuje portal Statista, specjalizujący się w gromadzeniu i wizualizacji danych.
13 lipca 2023
Kieleckie przedsiębiorstwa Lyofarm i Podopharm, Prosper Mira z Bilczy koło Kielc oraz Uzdrowisko Busko – Zdrój zaprezentowali swoje produkty zagranicznym kupcom podczas drugich kontraktacji dla branży kosmetycznej i farmaceutycznej Slavic B2Beauty w Targach Kielce. Ich ofertę poznawali przedsiębiorcy z Izraela, Chin, Wielkiej Brytanii, Kenii i Algierii.