LOGO-DIETRICHS-3D-CAD-CAM.png

Zwiększa się pula nagród w konkursie Dach Masters!

27 grudnia 2022
Firma Dietrich, która pojawi się na Dach Forum 14-15 stycznia 2023 roku, dołącza do grona fundatorów nagród w konkursie Dach Masters. Dla zwycięzcy w kategorii „ciesielstwo”, oprócz nagród od sponsora strategicznego Blachotrapez i sponsora srebrnego CB COROTOP, Dietrich ufunduje oprogramowanie D-Dach Professional. Termin zgłoszeń w I etapie konkursu mija w piątek, 30 grudnia o godzinie 8:00.

D-DACH Professional to bardzo szybkie i wydajne narzędzie do projektowania dachów, które umożliwia  wprowadzenie konstrukcji więźby manualnie lub za pomocą asystenta. Elementy konstrukcji otrzymają automatycznie połączenie ciesielskie (zaciosy, wręby, czopy, itp.), a następnie przygotowane są dla nich rysunki warsztatowe. D-DACH Professional posiada bibliotekę detali konstrukcyjnych oraz połączeń, które można szybko i łatwo określić i zastosować. Nawet jeśli cały dach jest już gotowy, bez problemów można dokonać zmian w profilu połaci np. zmienić nachylenie połaci, typ połaci, deskowanie połaci, czy izolacji. Przeliczenie konstrukcji zajmie kilka sekund, a wprowadzone zmiany zostaną uwzględnione w edytowanym projekcie.

Po wprowadzeniu konstrukcji system automatycznie generuje następujące informacje:

- pełne zestawienia materiałów (drewna, płyt, okuć, łączników)

- rysunki warsztatowe elementów konstrukcji: krokwi, kulawek, krokwi koszowych/narożnych; oraz rysunki montażowe i widoki trójwymiarowe

- obmiar konstrukcji (powierzchnie poszczególnych połaci, długości linii dachowych, kubaturę izolacji,  zestawienia obróbek: gniazda, czopy, zaciosy, cięcia koszowe, narożne, wiercenia, itp.)

Dach-AbbKomplett-dietrich.png [3.67 MB]

D-DACH Professional zawiera moduł D-Dach, który umożliwia przygotowanie połaci dachowych, wprowadzenie lukarn, kominów, okien połaciowych oraz rozmierzenie pokrycia dachowego.  

(ŁK)

Polecane aktualności
13 marca 2023
Strefa rzemiosła, towarzysząca targom Dach Forum, to miejsce, w którym najlepsi fachowcy z branży prezentują swoje umiejętności dekarskie, blacharskie i ciesielskie. Gospodarzem rzemiosła i opiekunem strefy, w której spotkacie m.in. Maćka Parcelewskiego - MetalManiaka, Roberta Szutę - Antyfarmersa, czy Maćka Bieniasa - Macieja Dekarza będzie Ogólnopolski Cech Dekarzy, Blacharzy i Cieśli Wiecha.
15 stycznia 2023
II Kongres i Targi Dekarzy, Blacharzy, Cieśli DACH FORUM zakończono uroczystą galą konkursu Dach Masters. Podczas wydarzenia przestawiono laureatów narody branży blacharsko-dekarskiej.
15 stycznia 2023
Co zrobić, gdy po skończonym dachu nie da się na niego wejść? Czy da się nauczyć blacharstwa przez Internet? Czy dachy mogą stanowić element estetyczny w miastach? Drugi dzień II Kongres i Targi Dekarzy, Blacharzy, Cieśli DACH FORUM upłynął pod znakiem użytecznej wiedzy, której często nie da się zdobyć nawet na specjalistycznych uczelniach.
14 stycznia 2023
Kongres i Targi Dekarzy, Blacharzy, Cieśli DACH FORUM to nie tylko ciekawa ekspozycja, ale także szereg pokazów i warsztatów.
14 stycznia 2023
II Kongres i Targi Dekarzy, Blacharzy, Cieśli DACH FORUM odbywa się przy wsparciu najważniejszych graczy z branży.
14 stycznia 2023
- Chcemy, by wszyscy dekarze mieli w życiu łatwiej. By praca, często stresująca, była prostsza – mówił podczas swojego wystąpienia Bogdan Kalinowski, prezes Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy. Na scenie towarzyszył mu wiceprezes Stowarzyszenia, Ryszard Piwowski, który swoją część prelekcji poświęcił przede wszystkim kształceniu młodego pokolenia dekarzy. Panowie zaprezentowali swoje wystąpienie podczas drugiej edycji Dach Forum w Targach Kielce.
14 stycznia 2023
Druga edycja Dach Forum rozpoczęła się z rozmachem. W halach Targów Kielce stanęły imponujące stoiska, które już od sobotniego ranka odwiedzali licznie przybyli goście. Czekały na nich również pokazy, prelekcje, a także konkurs, w którym pula nagród wyniosła 100 tysięcy złotych.
12 stycznia 2023
Ambasador marki Pruszyński, Złotego Sponsora targów Dach Forum, pojawi się w sobotę, 14 stycznia o 12:00 w Targach Kielce podczas Kongresu i Targów Dekarzy, Blacharzy, Cieśli. Firma Pruszyński przygotowała Strefę zabawy dla najmłodszych i Strefę piękna dla kobiet. Dzieci oraz młodzież na podstawie legitymacji oraz Panie wejdą za darmo!