P2-6910.jpg

Zakłady Mechaniczne „BUMAR-ŁABĘDY” po raz 30. na MSPO w Kielcach

22 sierpnia 2022
Pochodząca z Gliwic Spółka, będąca częścią Polskiej Grupy Zbrojeniowej, podczas jubileuszowej odsłony Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego zaprezentuje m.in. zmodernizowany czołg Leopard 2PL/M1. Prezentowana jednostka to najnowocześniejszy czołg będący obecnie na wyposażeniu Sił Zbrojnych RP.

Na mocy zawartej w 2015 roku umowy z Inspektoratem Uzbrojenia (obecnie: Agencja Uzbrojenia), Polska Grupa Zbrojeniowa wraz z wchodzącymi w jej skład Zakładami Mechanicznymi „BUMAR-ŁABĘDY” podjęła się modernizacji czołgów Leopard 2A4 do wersji 2PL/M1. Firma zaliczana do przedsiębiorstw o strategicznym znaczeniu dla obronności kraju specjalizuje się w produkcji, remontach oraz modernizacji sprzętu pancernego. Pakiety modernizacyjne oraz usługi remontowe w zakresie wszystkich typów pojazdów pancernych obejmują m.in.: czołgi Leopard, PT-91, Wozy Zabezpieczenia Technicznego WZT-2 i WZT-3 oraz różne typy czołgów rodziny T-72. Jako jedyny w Polsce zakład dysponuje również własnym poligonem doświadczalnym. W obszarze produkcji cywilnej Spółka oferuje usługi w zakresie obróbki mechanicznej i cieplnej oraz usługi galwaniczne.

Ponad 70‑letnie doświadczenie, zarówno produkcyjne  jak i technologiczne, stanowi potencjał firmy, a kolejne generacje sprzętu pancernego dostarczanego Wojsku Polskiemu oraz odbiorcom zagranicznym, ugruntowały pozycję Spółki na krajowym i światowym rynku sprzętu oraz uzbrojenia.

P2-6760.jpg [362.62 KB] IMG-1381-z-adresem.jpg [474.44 KB]

Zachęcamy do zapoznania się z filmem promocyjnym pokazującym możliwości produkcyjne Zakładów Mechanicznych „BUMAR-ŁABĘDY”.

https://www.youtube.com/watch?v=EBFdv9hdTiA&t=1s

(ŁK)

Polecane aktualności
05 października 2022
To już 9. edycja Warsaw Security Forum organizowanego przez Fundację imienia Kazimierza Pułaskiego. Podczas tego wydarzenia nie mogło zabraknąć rozmów o Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego.
10 września 2022
Mimo niesprzyjającej pogody tłumy odwiedzają Dzień Otwarty Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego. Wystawę przygotowaną przez Wojsko Polskie możne zwiedzać do 17.00
09 września 2022
Ostatnim akcentem tegorocznej 30. edycji Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego było wręczenie nagród DEFENDER. Wyróżnienie przyznawane jest co roku przez Radę Programową i Komisję Konkursową kieleckich targów obronnych. W trakcie uroczystej gali wręczono także m.in. Nagrodę Specjalną Ministra Rozwoju i Technologii, Nagrody Prezesa Targów Kielce oraz nagrody za aranżację stoiska.
09 września 2022
Trzeciego dnia Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach podpisana została umowa o współpracy Polskiej Grupy Zbrojeniowej w ramach Klastra Metrologicznego. Aktu podpisania dokonał prezes Targów Kielce dr. Andrzej Mochoń i prezes PGZ Sebastian Chwałek.
08 września 2022
- To już 30. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego. Kielce stały się stolicą europejskiego przemysłu obronnego na te kilka dni, a Polska jest dzisiaj w centrum architektury bezpieczeństwa Europy - mówił Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Targach Kielce w czwartek, 8 września.
08 września 2022
Od pierwszego dnia jubileuszowej edycji MSPO, wystawie sprzętu wojskowego i nowoczesnej technologii, towarzyszą liczne pokazy dynamiczne, które gromadzą sporą grupę zainteresowanych. Najnowsze systemy antydronowe, nowoczesne narzędzia stosowane przez wojsko, czy bezzałogowe statki powietrzne i kamery termowizyjne to tylko część asortymentu wykorzystywanego w pokazach.
08 września 2022
Armatohaubice Krab, czołgi Leopard, bojowe wozy piechoty, kołowe transportery opancerzone Rosomak, amerykańskie wozy MRAP Cougar będzie można zobaczyć podczas Dnia Otwartego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Targach Kielce. Będą też koncerty bojowych piosenek i pokazy musztry paradnej. Wydarzenie potrwa od 10.00 do 17.00 w sobotę, 10 września.
08 września 2022
Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach na Dzień Otwarty MSPO uruchomił specjalną linię autobusową TK, która pomoże w dotarciu do Targów Kielce w sobotę, 10 września. Na mieszkańców czeka Wystawa Sił Zbrojnych i mnóstwo atrakcji. Wstęp jest bezpłatny.