1Z6W0008.jpg

Dzień Otwarty MSPO w sobotę, 10 września. Przyjdź i zobacz Wystawę Sił Zbrojnych

08 września 2022
Armatohaubice Krab, czołgi Leopard, bojowe wozy piechoty, kołowe transportery opancerzone Rosomak, amerykańskie wozy MRAP Cougar będzie można zobaczyć podczas Dnia Otwartego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Targach Kielce. Będą też koncerty bojowych piosenek i pokazy musztry paradnej. Wydarzenie potrwa od 10.00 do 17.00 w sobotę, 10 września.

– Wystawa pod hasłem „Obrona ojczyzny to zaszczytny obowiązek każdego żołnierza” prezentuje potencjał naszej armii! – informuje biuro prasowe Wystawy Sił Zbrojnych. 

Około 200 jednostek sprzętu wojskowego oraz najnowsze wyposażenie żołnierzy zajęły halę A, część hali B oraz teren zewnętrzny, co łącznie daje około 8 300 metrów kwadratowych. Zwiedzający wystawę w sobotę, 10 września, zobaczą stoiska jednostek wojskowych reprezentujących wszystkie rodzaje sił zbrojnych. Prezentują się również uczelnie wojskowe, muzea, instytuty oraz wojskowa służba zdrowia.

SPRAWDŹ:

Specjalna linia autobusowa TK na Dzień Otwarty MSPO. Sprawdź godziny

 

Przestrzenie wystawiennicze wypełnione są ciekawym, różnorodnym sprzętem i wyposażeniem wojskowym. Na wystawie zewnętrznej  zaprezentujemy sprzęt ciężki taki jak: czołgi Leopard, transportery opancerzone Rosomak w różnych wersjach, armatohaubicę Krab, czy wyrzutnię rakietowa Langusta, który co roku jest największą atrakcją dla zwiedzających. Ważną częścią Wystawy są symulatory i trenażery wykorzystywane do nauki i szkolenia naszych żołnierzy – przekazuje biuro prasowe Wystawy Sił Zbrojnych.

Najnowszy amerykański wóz Cougar po raz pierwszy na MSPO

Nowością na Wystawie Sił Zbrojnych jest potężny wóz MRAP (Mine Resistant Ambush Protected) Cougar 4x4, który w tym roku wchodzi na wyposażenie polskiej armii. Pojazd został sprowadzony ze Stanów Zjednoczonych w wersji „pustynnej”, w Polsce został dostosowany do potrzeb sił zbrojnych – przemalowano go na kolor zielony i wyposażono w wymagany sprzęt.  

Koncerty i pokazy musztry

Wystawa Sił Zbrojnych to fundament Dnia Otwartego MSPO. Targi Kielce i Inspektorat Wsparcia  Sił Zbrojnych przygotowali też wiele atrakcji. Będą koncerty bojowych piosenek, pokazy musztry paradnej i widowiskowe starty śmigłowców.

Wstęp w sobotę, 10 września jest bezpłatny. 

 

 

Polecane aktualności
05 października 2022
To już 9. edycja Warsaw Security Forum organizowanego przez Fundację imienia Kazimierza Pułaskiego. Podczas tego wydarzenia nie mogło zabraknąć rozmów o Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego.
10 września 2022
Mimo niesprzyjającej pogody tłumy odwiedzają Dzień Otwarty Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego. Wystawę przygotowaną przez Wojsko Polskie możne zwiedzać do 17.00
09 września 2022
Ostatnim akcentem tegorocznej 30. edycji Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego było wręczenie nagród DEFENDER. Wyróżnienie przyznawane jest co roku przez Radę Programową i Komisję Konkursową kieleckich targów obronnych. W trakcie uroczystej gali wręczono także m.in. Nagrodę Specjalną Ministra Rozwoju i Technologii, Nagrody Prezesa Targów Kielce oraz nagrody za aranżację stoiska.
09 września 2022
Trzeciego dnia Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach podpisana została umowa o współpracy Polskiej Grupy Zbrojeniowej w ramach Klastra Metrologicznego. Aktu podpisania dokonał prezes Targów Kielce dr. Andrzej Mochoń i prezes PGZ Sebastian Chwałek.
08 września 2022
- To już 30. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego. Kielce stały się stolicą europejskiego przemysłu obronnego na te kilka dni, a Polska jest dzisiaj w centrum architektury bezpieczeństwa Europy - mówił Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Targach Kielce w czwartek, 8 września.
08 września 2022
Od pierwszego dnia jubileuszowej edycji MSPO, wystawie sprzętu wojskowego i nowoczesnej technologii, towarzyszą liczne pokazy dynamiczne, które gromadzą sporą grupę zainteresowanych. Najnowsze systemy antydronowe, nowoczesne narzędzia stosowane przez wojsko, czy bezzałogowe statki powietrzne i kamery termowizyjne to tylko część asortymentu wykorzystywanego w pokazach.
08 września 2022
Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach na Dzień Otwarty MSPO uruchomił specjalną linię autobusową TK, która pomoże w dotarciu do Targów Kielce w sobotę, 10 września. Na mieszkańców czeka Wystawa Sił Zbrojnych i mnóstwo atrakcji. Wstęp jest bezpłatny.
07 września 2022
W trakcie drugiego dnia targów Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego zostały podpisane dwa porozumienia o współpracy: z amerykańskim REB Technologies i Defence Solutions G.T. ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.