IMG-0744.jpg

Pokazy dynamiczne podczas MSPO

08 września 2022
Od pierwszego dnia jubileuszowej edycji MSPO, wystawie sprzętu wojskowego i nowoczesnej technologii, towarzyszą liczne pokazy dynamiczne, które gromadzą sporą grupę zainteresowanych. Najnowsze systemy antydronowe, nowoczesne narzędzia stosowane przez wojsko, czy bezzałogowe statki powietrzne i kamery termowizyjne to tylko część asortymentu wykorzystywanego w pokazach.

Na stoisku firmy Griffin Group Defence prezentowano nowoczesne systemy kontenerowe do treningu oraz narzędzia do wejść dynamicznych do pomieszczeń – SET BREACHING. Firma dostarcza najnowocześniejszy i sprawdzony sprzęt dla polskiego wojska, policji i innych służb. Oferuje także szkolenia prowadzone przez wyspecjalizowaną kadrę, a dla swoich produktów zapewnia pełny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych i podległy mu Zarząd Inżynierii Wojskowej Inspektoratu Rodzajów Wojsk zorganizowali pokaz zestawu narzędzi do prac przy budowie wiaduktów i mostów „Kosodrzewina”. Żołnierze 2 pułku inżynieryjnego zaprezentowali możliwości jakie oferuje sprzęt wykorzystywany w polskiej armii. Zestaw składa się z przewoźnego tartaka taśmowego oraz kontenera z wyposażeniem. Zestawy należące do pododdziałów inżynieryjnych Wojska Polskiego, wykorzystywane są m.in. w pracach budowlanych związanych z rozbudową infrastruktury drogowo-mostowej. Z tego też względu kontener wyposażeniowy obejmuje narzędzia przeznaczone do obróbki drewna, konstrukcji stalowych i betonu.

Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz przygotowany przez firmę Hertz Systems, która pokazała nowoczesne metody wykrycia i neutralizacji wrogich dronów. Polska marka wyróżnia się bogatym doświadczeniem w realizacji projektów międzynarodowych: m.in. dla NATO, Komisji Europejskiej, Europejskiej Agencje Kosmicznej, Europejskiej Agencja Obrony. Prezentowany system Hawk to autonomiczny system antydronowy przeznaczony do ochrony obiektów przed bezzałogowymi systemami powietrznymi – BSP różnych klas oraz dronami komercyjnymi, w tym także dronami które nie transmitują żadnych sygnałów radiowych oraz wykonujących autonomicznie lot zgodnie z zaprogramowaną misją poprzez wykrywanie, identyfikację, śledzenie i przeciwdziałanie/neutralizację ich za pomocą wielosensorowego systemu rozpoznania, zakłócania oraz przejmowania kontroli.

(ŁK)

Polecane aktualności
05 października 2022
To już 9. edycja Warsaw Security Forum organizowanego przez Fundację imienia Kazimierza Pułaskiego. Podczas tego wydarzenia nie mogło zabraknąć rozmów o Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego.
10 września 2022
Mimo niesprzyjającej pogody tłumy odwiedzają Dzień Otwarty Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego. Wystawę przygotowaną przez Wojsko Polskie możne zwiedzać do 17.00
09 września 2022
Ostatnim akcentem tegorocznej 30. edycji Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego było wręczenie nagród DEFENDER. Wyróżnienie przyznawane jest co roku przez Radę Programową i Komisję Konkursową kieleckich targów obronnych. W trakcie uroczystej gali wręczono także m.in. Nagrodę Specjalną Ministra Rozwoju i Technologii, Nagrody Prezesa Targów Kielce oraz nagrody za aranżację stoiska.
09 września 2022
Trzeciego dnia Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach podpisana została umowa o współpracy Polskiej Grupy Zbrojeniowej w ramach Klastra Metrologicznego. Aktu podpisania dokonał prezes Targów Kielce dr. Andrzej Mochoń i prezes PGZ Sebastian Chwałek.
08 września 2022
- To już 30. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego. Kielce stały się stolicą europejskiego przemysłu obronnego na te kilka dni, a Polska jest dzisiaj w centrum architektury bezpieczeństwa Europy - mówił Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Targach Kielce w czwartek, 8 września.
08 września 2022
Armatohaubice Krab, czołgi Leopard, bojowe wozy piechoty, kołowe transportery opancerzone Rosomak, amerykańskie wozy MRAP Cougar będzie można zobaczyć podczas Dnia Otwartego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Targach Kielce. Będą też koncerty bojowych piosenek i pokazy musztry paradnej. Wydarzenie potrwa od 10.00 do 17.00 w sobotę, 10 września.
08 września 2022
Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach na Dzień Otwarty MSPO uruchomił specjalną linię autobusową TK, która pomoże w dotarciu do Targów Kielce w sobotę, 10 września. Na mieszkańców czeka Wystawa Sił Zbrojnych i mnóstwo atrakcji. Wstęp jest bezpłatny.
07 września 2022
W trakcie drugiego dnia targów Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego zostały podpisane dwa porozumienia o współpracy: z amerykańskim REB Technologies i Defence Solutions G.T. ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.