MSPO-6065.jpg

Trwa wojskowe święto w Targach Kielce

10 września 2022
Mimo niesprzyjającej pogody tłumy odwiedzają Dzień Otwarty Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego. Wystawę przygotowaną przez Wojsko Polskie możne zwiedzać do 17.00

Największym zainteresowaniem zwiedzających cieszy się zawsze ciężki sprzęt znajdujący się na terenie zewnętrznym. Armatohaubice Krab, czołgi Leopard, bojowe wozy piechoty, kołowe transportery opancerzone Rosomak – ze względu na padający deszcz nie są oblegane jak zawsze, ale i tak ogląda je wielu ludzi. W hali A ogromnym zainteresowaniem cieszy się stoisko na którym znajduje się amerykański wóz MRAP Cougar. Równie ciekawe stoiska posiadają uczelnie wojskowe, które przygotowały symulatory wirtualnej rzeczywistości, użyteczne w szkoleniu żołnierzy bez wykorzystania sprzętu bojowego, wpływając na podniesienie realizmu, między innymi:

- Okulograf (eye – tracker) – urządzenie monitorujące ruch gałek ocznych, ich szybkości, ekstremów widzenia w celu śledzenia punktu skupienia wzroku. Wykorzystywane do określania poziomu stresu podczas wykonywania zadań służbowych;

- Koło reńskie potrójne, tzw. żyroskop – umożliwia dowolne obroty wokół wszystkich osi przechodzących przez środek ciała i we wszystkich płaszczyznach;

Wystawa Sił Zbrojnych to fundament Dnia Otwartego MSPO. Targi Kielce i Inspektorat Wsparcia  Sił Zbrojnych przygotowali też wiele atrakcji. Będą koncerty bojowych piosenek, pokazy musztry paradnej. Zaplanowane widowiskowe starty śmigłowców zostały niestety przełożone z powodu pogody.

Dzień Otwarty potrwa do 17.00

Polecane aktualności
05 października 2022
To już 9. edycja Warsaw Security Forum organizowanego przez Fundację imienia Kazimierza Pułaskiego. Podczas tego wydarzenia nie mogło zabraknąć rozmów o Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego.
09 września 2022
Ostatnim akcentem tegorocznej 30. edycji Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego było wręczenie nagród DEFENDER. Wyróżnienie przyznawane jest co roku przez Radę Programową i Komisję Konkursową kieleckich targów obronnych. W trakcie uroczystej gali wręczono także m.in. Nagrodę Specjalną Ministra Rozwoju i Technologii, Nagrody Prezesa Targów Kielce oraz nagrody za aranżację stoiska.
09 września 2022
Trzeciego dnia Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach podpisana została umowa o współpracy Polskiej Grupy Zbrojeniowej w ramach Klastra Metrologicznego. Aktu podpisania dokonał prezes Targów Kielce dr. Andrzej Mochoń i prezes PGZ Sebastian Chwałek.
08 września 2022
- To już 30. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego. Kielce stały się stolicą europejskiego przemysłu obronnego na te kilka dni, a Polska jest dzisiaj w centrum architektury bezpieczeństwa Europy - mówił Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Targach Kielce w czwartek, 8 września.
08 września 2022
Od pierwszego dnia jubileuszowej edycji MSPO, wystawie sprzętu wojskowego i nowoczesnej technologii, towarzyszą liczne pokazy dynamiczne, które gromadzą sporą grupę zainteresowanych. Najnowsze systemy antydronowe, nowoczesne narzędzia stosowane przez wojsko, czy bezzałogowe statki powietrzne i kamery termowizyjne to tylko część asortymentu wykorzystywanego w pokazach.
08 września 2022
Armatohaubice Krab, czołgi Leopard, bojowe wozy piechoty, kołowe transportery opancerzone Rosomak, amerykańskie wozy MRAP Cougar będzie można zobaczyć podczas Dnia Otwartego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Targach Kielce. Będą też koncerty bojowych piosenek i pokazy musztry paradnej. Wydarzenie potrwa od 10.00 do 17.00 w sobotę, 10 września.
08 września 2022
Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach na Dzień Otwarty MSPO uruchomił specjalną linię autobusową TK, która pomoże w dotarciu do Targów Kielce w sobotę, 10 września. Na mieszkańców czeka Wystawa Sił Zbrojnych i mnóstwo atrakcji. Wstęp jest bezpłatny.
07 września 2022
W trakcie drugiego dnia targów Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego zostały podpisane dwa porozumienia o współpracy: z amerykańskim REB Technologies i Defence Solutions G.T. ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.