1.jpg

Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 1 (WZL1) obecne podczas 30. MSPO w Kielcach

29 sierpnia 2022
Mająca siedzibę w Łodzi i oddział w Dęblinie spółka jest liderem domeny lotniczej i ważną częścią Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Kluczową działalnością WZL1 są naprawy główne, remonty, obsługi i modernizacje śmigłowców m.in. z rodziny Mi, silników rodziny TW3-117 oraz obsługi samolotów wojskowych i cywilnych.

Podczas wrześniowych targów WZL1 zaprezentują usługi z zakresu: napraw głównych, obsługi i modernizacji śmigłowców rodziny Mi (Mi-8, Mi-14, Mi-17, Mi-24), silników lotniczych TW3-117, napraw i usprawnień agregatów lotniczych, obsług samolotów wojskowych oraz cywilnych, produkcji kompozytów, produkcji wiązek elektrycznych, pokryć galwanicznych i lakierniczych, metrologii, obróbki mechanicznej oraz badań nieniszczących.

Na stoisku firmy zaprezentowane zostaną modele śmigłowców: AW101 Merlin, Mi-24, Mi-17, samolotu szkolno-treningowego M-346 Bielik, wiązki elektryczne projektowane i wykonywane przez WZL1, a także przykładowe wyroby kompozytowe. WZL1 zaprezentuje również trójstopniowy suborbitalny system rakietowy (TRS) do wynoszenia ładunków badawczych, tworzony przez Konsorcjum w składzie: Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 1 – lider, Wojskowy Instytut Techniczny Uzbrojenia (WITU) oraz Zakład Produkcji Specjalnej (ZPS) Gamrat. Celem przedsięwzięcia jest wyniesienie 40 kg ładunku ponad linię Kármána.

Na tle konkurencji Spółkę wyróżniają nowoczesne metody zarządcze, zgodne ze światowymi standardami zaplecze techniczno-produkcyjne, kilkudziesięcioletnie doświadczenie w branży oraz doskonale przygotowana kadra specjalistów.

Spółka nieustannie się rozwija. Od kilku lat w WZL1 modernizowana jest infrastruktura. Tylko w ostatnim czasie na terenie firmy pojawiły się nowe obiekty takie jak: hangar lotniczy, hala produkcyjna, lądowisko dostosowane do pracy w nocy, czy Centrum Badań i Rozwoju wraz z Centrum Badań Nieniszczących. W Zakładach funkcjonuje również system Lean Management, który wpływa na udoskonalenie procesów produkcyjnych. Wszystko to pozwala Spółce na utrzymanie stabilnej i mocnej pozycji na rynku oraz realizowanie wszystkich zobowiązań, w tym tych dotyczących programów narodowych, w których WZL1 uczestniczy takich jak CSAR ZOP, WIZJER, WISŁA, KRUK.

4.jpg [905.42 KB] 3.jpg [728.82 KB] 2.jpg [8.32 MB]

(ŁK)

Polecane aktualności
10 września 2022
Mimo niesprzyjającej pogody tłumy odwiedzają Dzień Otwarty Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego. Wystawę przygotowaną przez Wojsko Polskie możne zwiedzać do 17.00
09 września 2022
Ostatnim akcentem tegorocznej 30. edycji Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego było wręczenie nagród DEFENDER. Wyróżnienie przyznawane jest co roku przez Radę Programową i Komisję Konkursową kieleckich targów obronnych. W trakcie uroczystej gali wręczono także m.in. Nagrodę Specjalną Ministra Rozwoju i Technologii, Nagrody Prezesa Targów Kielce oraz nagrody za aranżację stoiska.
09 września 2022
Trzeciego dnia Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach podpisana została umowa o współpracy Polskiej Grupy Zbrojeniowej w ramach Klastra Metrologicznego. Aktu podpisania dokonał prezes Targów Kielce dr. Andrzej Mochoń i prezes PGZ Sebastian Chwałek.
08 września 2022
- To już 30. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego. Kielce stały się stolicą europejskiego przemysłu obronnego na te kilka dni, a Polska jest dzisiaj w centrum architektury bezpieczeństwa Europy - mówił Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Targach Kielce w czwartek, 8 września.
08 września 2022
Od pierwszego dnia jubileuszowej edycji MSPO, wystawie sprzętu wojskowego i nowoczesnej technologii, towarzyszą liczne pokazy dynamiczne, które gromadzą sporą grupę zainteresowanych. Najnowsze systemy antydronowe, nowoczesne narzędzia stosowane przez wojsko, czy bezzałogowe statki powietrzne i kamery termowizyjne to tylko część asortymentu wykorzystywanego w pokazach.
08 września 2022
Armatohaubice Krab, czołgi Leopard, bojowe wozy piechoty, kołowe transportery opancerzone Rosomak, amerykańskie wozy MRAP Cougar będzie można zobaczyć podczas Dnia Otwartego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Targach Kielce. Będą też koncerty bojowych piosenek i pokazy musztry paradnej. Wydarzenie potrwa od 10.00 do 17.00 w sobotę, 10 września.
08 września 2022
Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach na Dzień Otwarty MSPO uruchomił specjalną linię autobusową TK, która pomoże w dotarciu do Targów Kielce w sobotę, 10 września. Na mieszkańców czeka Wystawa Sił Zbrojnych i mnóstwo atrakcji. Wstęp jest bezpłatny.
07 września 2022
W trakcie drugiego dnia targów Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego zostały podpisane dwa porozumienia o współpracy: z amerykańskim REB Technologies i Defence Solutions G.T. ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.