TRANSEXPO-Ukraincy.jpg

Ukraińskie delegacje odwiedziły TRANSEXPO. Szukają ekologicznych autobusów

13 października 2022
XVI Międzynarodowe Targi Transportu Zbiorowego TRANSEXPO odwiedziły delegacje z Ukrainy. Nasi sąsiedzi poszukują tu autobusów i busów, które sprawdzą się w warunkach miejskich, ale i takich, które sprawnie przewiozą pasażerów z miast do mniejszych miejscowości.

Targi TRANSEXPO zwiedzają przedstawiciele ukraińskich instytucji odpowiadających za transport miejski i podmiejski w Winnicy, Łucku, Iwano-Frankiwsku, Lwowie, Czerniowcach i Użhorodzie. Poszukują przede wszystkim autobusów 12- i 20-metrowych: te krótsze mają być wykorzystywane w transporcie z miast do miejscowości podmiejskich, natomiast te dłuższe – najlepiej niskopodłogowe – usprawniłyby podróżowanie wewnątrz miast.

Ukraińców interesują przede wszystkim ekologiczne autobusy wodorowe i elektryczne. Ich uwagę przyciągnął między innymi premierowy autobus Pilea 12E, produkcji polskiej firmy ARP E-Vehicles, ale i autobusy produkcji tureckiej, a w tym firmy Isuzu.

Przedstawiciele ukraińskich instytucji zapoznają się z aktualną ofertą firm, prezentujących swoje autobusy w Targach Kielce, a jednocześnie korzystają z okazji, by zaprosić producentów do wzięcia udziału w przetargach.

Ze względu na szczególnie trudną sytuację na Ukrainie, związaną z przeprowadzonym przez Rosję ostrzałem rakietowym, przyjazd ukraińskich delegacji do ostatniej chwili stał pod znakiem zapytania.

 

Polecane aktualności
14 października 2022
Od przedwojennego autobusu, do Ikarusa, który jeszcze kilkanaście lat temu woził nas ulicami miast. Przy okazji kieleckich targów Transexpo 2022 Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej zaprezentowała ciekawą wystawę zabytkowych autobusów.
14 października 2022
Firma Simple H2 przedstawiła swoją wizje wykorzystania instalacji wytwarzania zielonego wodoru w drugim dniu Międzynarodowych Targów Transportu Zbiorowego.
13 października 2022
Ile kosztuje podróżowanie po mieście? Odpowiedź na to pytanie poznali uczniowie, którzy odwiedzili wystawę TRANSEXPO, trwającą obecnie w Targach Kielce. Mieli oni okazję wziąć udział w krótkiej prelekcji połączonej z debatą na temat środków komunikacji.
13 października 2022
Wiele interesujących wątków dotyczących m.in. obowiązujących aktów prawnych związanych z transportem publicznych poruszono podczas konferencji przewozowej Polskiej Izby Gospodarczej Transportu Samochodowego i Spedycji w trakcie XVI targów TRANSEXPO w Targach Kielce.
13 października 2022
Pierwszy wieczór XVI Międzynarodowych Targów Transportu Zbiorowego upłynął pod znakiem targowych nagród i wyróżnień.
13 października 2022
Dwunastometrowy elektryk od ARP, Arthur z zapowiedzią produkcji w Polsce czy nowy Isuzu. Tegoroczne Transexpo w Targach Kielce nie rozczarowuje, jeśli chodzi o ilość premier i prezentowanych pojazdów. Wrażenie robiły też same pokazy.
12 października 2022
Instytucje odpowiadające za transport w wielu miastach na terenie całej Polski poszukują kandydatów na stanowiska kierowców, ale też pracowników wielu działów ze swoich struktur. W środę, podczas pierwszego dnia XVI Międzynarodowych Targów Transportu Zbiorowego TRANSEXPO, które trwają w Targach Kielce, Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej zorganizowała konferencję, podczas której promowano rekrutację do spółek w Warszawie, Krakowie i Kielcach.
12 października 2022
Pierwszego dnia targów TRANSEXPO polska firma Solaris zaprezentowała dane dotyczące rynku autobusów w Europie i udziału w nim własnej marki. Mająca siedzibę w Bolechowie pod Poznaniem firma jest liderem zeroemisyjnych autobusów miejskich w Europie w 2021 roku.